Suns kā sargs

gribētos jautājumā pieredzejuša cilvēka viedokli.
ir māja, vajag sargu. suni-sargu.
brīdi tālāk ir kaimiņi, viņu suņiem bija haskiju metiens. man ir doma ņemt pēdējo palikušo kucēnu, tā ir meitene. skaista bez gala. bet!
ko es gribu, kam ir jābūt, sunim būs jābūt ārā visu gadu un vai suņa suga kā haskijs ir trenējams kā sargs?
kā vispār ar haskija trenēšanu? kā šī suga uztver sievieti kā bara vadoni, tas strādā? šīs sugas suns klausīs sievietei?
lūdzu bez bulšita. senks.

Felde  2 1 Haskiji ir loti gudri,un labi padodas dresurai.Ir uzticigi,bet-te izskaneja,vai kucite bus bus gana laba? Viennozimigi-JA! Ar aarstu izrunat,kad sterilizet,pec pirmaa metiena,vai pirms.... Labak-pec. Ari suns butu jakastre,jo citadi-jutot pavasari....klainos,nekads sargs nebus,ja vien nespundesi voljera. Es prieksroku dotu kucitei-ir vairaki iemesli-kapec,bet ne mazsvarigs ir-sunu nocurasana-visu,kas pagadas!

Rudaabestija  1 25  foto Ārprāc! Pirmkārt suga ir suns, otrkārt šķirne ir haskijs!:) Haskijs nekad nebūs sargs, viņa škirne ir domāta darbam, pajūgu, kamanu vilkšanai un lielu attālumu pārvarēšanai. Pienācīgi nenodarbināts viņš meklēs visas iespējas nodarbināt sevi pats, muks prom no teritorijas, klaiņos, sētā gaudos!Patversmēs regulāri nonāk haskiji!:( Haskiju var apmācīt, bet diezgan ierobežotām lietām.Šī šķirne der aktīviem cilvēkiem, kas brauc piemērm daudzar riteni, haskijs būs laimīgs skriet līdzi, ir pat dažāfdi sporta veidi ar suņiem,kam vajag lielas aktivitātes.Ģimenē viņš būs draugs visiem, izdalīs kā bara vadoni, to cilvēku,kas ar viņu nodarbosies, nevis to,kas baros. Viennozīmīgi kastrējami, vienalga kurš dzimums, ja nevēlas atbildīgi nodarboties ar ciltsdarbu , un nevajag kucītei vienu reizi kucēnus, tas ir arhaisks stereotips. Ja vēlies reālu teritorijas sargu,tad iesaku pievērst uzmanību šādām suņu šķirnēm,kā kaukāza aitu suns, tibetas mastifs, vidusāzijas aitu suns, dienvidkrievijas aitu suns,pireneju kalnu suns. Šie visi cauru gadu var uzturēties laukā, labi ģimenes locekļi, labi teritorijas sargi. Katram protams raksturs mazliet atšķiras, iegūglē un palasi par šīm šķirnēm. Ko lieku vēl aiz auss, ar jebkuru suni ir jānodarbojas, jāapmāca paklausībai, labi jāsocializē! Neviens pats no sevis nav gudrs un paklausīgs, tas ir vēl viens ģimenes loceklis, ar kuru jārēķinās, arī ar izdevumiem.Dzīvnieku jāiegādājas atbildīgi!

Bellatrixa    9 Haskijam vajag kustības. Daudz. Un tupēt sētā nav kustības. Ja nav audzināti, ļoti labprāt bizo apkārt pie pirmas iespējas. Tad vēl, ja meitene, rēķinies ar kavalieriem.. No tuvu un tālu :))

Bellatrixa  1 6 Nu, patversmēs nonāk tie, kuru dumjie saimnieki paņēma suni pēc principa "vai, kāds smuks sunītis" un ar to tas arī aprobežojās.. Super paņemt haskiju, jo tas tik ļoti pašam piestāv, kad lepni staigā ap savu 5stāveni...
Patversmes ir pilnas. Pirms domā par kucēnu, varbūt tomēr apskaties, ko tās var piedāvāt. Un nevis tā virspusēji, bet iepazīties ar tiem tuvāk, kurš Tevi izvēlas. Tas būs arī labs sargs. Mūsu no ielas paņemtais suns sargāja mammu, māju, un par to arī dzīvību atdeva...

arikot    7 Neņem. Haskijs ir skrējējs, gargabalnieks. Tālāk. Suns cilvēku par bara vadoni izvēlas nevis pēc dzimuma, bet gan rakstura īpašībām. Ja sieviete spēj būt pietiekami konsekventa savās prasībās, nevis sākt sju-sju-kāties, nav nekādu problēmu. Haskiji var dzīvot ārā būdā visu gadu, arī apmācāmi pietiekoši labi, bet sargāšana nav īsti viņu darbs. Veiksme būtu atkarīga no konkrētā suņa īpašībām, un te var iznākt pievilties. Risks.

Julianna  1 5 Suns savā ziņā ir loterija. Kad man vajadzēja mājas sargu, apzvanīju visas Latgales patversmes. Izrunājos. Suņi, kas tikuši patversmē pārsvarā duračoki, ar sabojātu psihi. Protams ir izņēmuma gadījumi, bet vai dabūsi pieaugušu -- ideālu? Visās patversmēs deva padomu -- iegādāties kucēnu un to izaudzināt. Tā arī sanāca. Remukam jau 1.5 gadi. Krustojums, bet vairāk tomēr vācu avčarka. Ar savu raksturu. Cik esmu braukusi pa cilvēkiem, man imponē tādi mazi dvorņagas-- zvaniņi.

Felde  4 1 9.14 nenemsos tik smalki raksturot,tomer pazistu divus haskiju saimniekus,vieniem suns pat dzivokli...jaa-daudz jastaigaa,bet par to,ka bus draugi visiem-kategorisks nee! Dzivoklii neviens neienaks,un ari privatmajas teritorija-ja blakus nav saimnieka-nedomaa tuvoties. Iespejams,ka neko nedariitu,bet riesana,un skalums,ar kaadu signalizee par svesinieku....es neietu meeginat iedraudzeties.Par to muksanu-iespejams! nezinu,pavasaros,kad sunu laiks...ja ari aizskrien-atgriezas gana atri.... Looti skaisti,gudri suni! Ja par kuceeniem,veci vai jauni uzskati....?-protams,sobrid ir iespejas arstet,operet,ieguldit tukstosus,bet labak tomer,ja tas nav jadara...... ja ir bijis metiens,daudzkas liecina par stipraku veselibu.... bet,iespejams-maldos...

Ronis8    3 Haskijs 99% nebūs sargsuns - tas ir čomisks darba suns savējiem un noraidošāks vai retāk naidīgs pret svešiem.
9:14 - pilnīgi piekrītu + ir arī fantastiski jauktenīši. Sāc ar šķirņu aprakstiem.
9:24 - var piekrist ja izdodas atrast citādi psihiski netraumētu un nesen pamestu (varbūt kādam spiesta lieta atdot - vari likt sludinājumu ka meklē sargsuni) piemērotu suni, ne obligāti šķirnes, bet ir riski ja par suni neko nezini...

fargo_pa  1   te nav iespējams "tupēt". kustēšanās ir pēc noklusējuma režīms. par to raižu man nav. par sugu vai kā te saka šķirni ir. man bija divi vācu aitu suņi mūžā. ar citiem man nav pieredzes nav. būtu, neprasītu.
paldies par atbildēm. ņēmu vērā.

Letija  9 11 Apbrīnoju šito - var dzīvot ārā visu gadu. Mīnus 20 grādos nenomira - tātad viss kārtībā. Tie suņi ir mācējuši cilvēku valodu un jums ir izstāstījuši, ka tāds aukstums sīkums vien ir vai pat ļoti patīkams?!
Kā var neiedomāties (paši siltumā tupējuši), ka sunim arī var būt auksti?! Un viņiem arī salst. Suns NAV JĀTUR ĀRĀ LIELOS MĪNUSOS! Un ar to es tiešām nedomāju tikai mīnus divdesmit!

Turklāt - suns ir draugs, nevis sargs un, ja jūs domājat, ka viņš nosargās māju, tas nozīmē, ka jūs vēl arī šajā nozīmē nespējat viņu novērtēt kā dzīvu, mīļu būtni, bet esat gatavi pakļaut viņu dzīvības briesmām, jo..... kāds, lūdzu, jūsuprāt šķērslis varētu būt jebkuras sugas suns kaut kādam, piem., nopietnākam noziedzīgam uzbrukumam?


P.S. Tam ir domātas citas mājas aizsardzības sistēmas! Bet ne jau nolikt sunīti kā kaut kādu vairogu!

Maybex    6 Haskijs nav piemērots sargsuņa amatam. Tam ģenētiski noteikta cita darbošanās. Dresūrai pakļaujas labi, bet pārsvarā ir runātīgi - jāsaprot, vai šī nianse netraucēs pašiem un kaimiņiem.

Rudaabestija  2 6 Letija! Ir suņi,labi apmācīti ,kuram garām netiks neviens,ja nu vienīgi viņu nošaujot! Toties visas tās apsardzes herņas ir gan ir iespējams neitralizēt!:) Nedomāju,ka tie,kas izveidoja un selekcionēja piemēram kaukāza aitu suni,kas ir sargs ganāmpulkam , tagad lielākoties īpašumiem, kalnos kur radās dzīvoja diezgan skarbos apstākļos un viņam ir viss lai viņos izdzīvotu! Ja gribi zvaniņu nevis sargu, tad jā maziņu,kas jau pie - 5 grādi nesams istabā un liekams gultā zem segas. Redzētu, kā 75 kg smagu stieptu istabā zem segas! Manējie ienāk iekšā tikai kad ir +30 un vairāk ,lai atvēsinātos. Pie -20 grādiem viņiem ir labas un komfortablas būdas kur var sasildīties, bet lielākoties viņi guļ sniegā, jo viņu vilna ir fantastiski bieza,kas viņus pasargā gan no sala, gan lietus, gan karstuma.

Letija  5 5 Paturpināšu.
Jau pēc definīcijas jautājums par sargsuni ir pilnīgi garām. Jebkurš suns, skraidot pa īpašumu (kuram apkārt ir sēta!), uzries svešiniekam, kurš mēģinās pārrāpties sētai. Un attiecīgi - nevienam nebūs vēlme tos jūsu ābolus zagt. Kādēļ būtu vajadzīgs suni izaudzināt par kaut kādu asinssuni, lai vajadzētu pašiem saimniekiem drebēt, ka kādu nenokož, ja izmūk no sētas?! Izmukt var no jebkuras sētas un norauties var no jebkuras ķēdes.
Taču ķēdes variantiem - absolūts NĒ!

Rudaabestija  2 7 Arī paturpināšu,suns ārpus savas apsargājamās teritorijas nevienam neuzbrūk,ja ir pareizi audzināts un socializēts. Un sargāšana nav bezjēdzīga riešana, bet svešinieka neielaišana teritorijā, vai arī neizlaišana no teritorijas. Un apdraud īpašumus ne jau ābolu zadzēji.:) Es ārdurvis neslēdzu !

Lenita  3 2 Fargo! Mūsdienās ir tāda opcija kā apsardzes firmas, ja nu gadījumā nekas nav par to dzirdēts.
Vēl paliek atklāts jautājums par to, kādēļ mājdzīvniekus nedrīkstētu bužināt (11:48)?
Nu, un arī vēl viens atklātais - kurš ir nokonstatējis, ka fargo drīkst laist tuvumā dzīvniekiem?!

Julianna    8 Nav ne jausmas, vai Fargo dzīvo laukos vai pilsētā, vai ciematā. Bet apsardzes pakalpojumam laukos manuprāt ir 0 vērtība. Kamēr atbrauks, jau viss būs noticis. Pat Rēzeknes centrā pie lielās maksimas apzaga firmu. Trauksme bija, bet neatbrauca. Un -- nekādas atbildības tai sargātāju firmai...

Bazhix  1 8 Ko 2 sievietes darīs ar 70kg lopu tad, kad tas lops būs jādabū pie vetārsta, bet fargo būs aizņemts ar čatošanu oho? :)
Un 20km no tuvākās palīdzības ir arī 20km no neplānotas noziedzības (tipa nariki izdomāja aplaupīt uz ielas). Suns pret tiem, kas gribēs kaut ko nodarīt, neko nepalīdzēs, lai kāds būtu suns. Sevišķi, ja viņi ir tam gatavojušies.
P.S. Vēl, kas ir interesanti - kaimiņi ir, bet tuvākā palīdzība esot 20km.. :)

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu