Suņu šķirnes

Suņu šķirnes - jautājumi un diskusijas

Suns kā sargs (70)
gribētos jautājumā pieredzejuša cilvēka viedokli. ir māja, vajag sargu. suni-sargu. brīdi tālāk ir kaimiņi, viņu suņiem bija haskiju metiens. man ir doma ņemt pēdējo palikušo kucēnu, tā ir meitene. skaista bez gala. ...
Ārprāc! Pirmkārt suga ir suns, otrkārt šķirne ir haskijs!:) Haskijs nekad nebūs sargs, viņa škirne ir domāta darbam, pajūgu, kamanu vilkšanai un lielu attālumu pārvarēšanai. Pienācīgi nenodarbināts viņš meklēs visas iespējas nodarbināt sevi pats, muks prom no teritorijas, klaiņos, sētā gaudos!Patversmēs regulāri nonāk haskiji!:( Haskiju var apmācīt, bet diezgan ierobežotām lietām.Šī šķirne der aktīviem cilvēkiem, kas brauc piemērm daudzar riteni, haskijs būs laimīgs skriet līdzi, ir pat dažāfdi sporta veidi ar suņiem,kam vajag lielas aktivitātes.Ģimenē viņš būs draugs visiem, izdalīs kā bara vadoni, to cilvēku,kas ar viņu nodarbosies, nevis to,kas baros. Viennozīmīgi kastrējami, vienalga kurš dzimums, ja nevēlas atbildīgi nodarboties ar ciltsdarbu , un nevajag kucītei vienu reizi kucēnus, tas ir arhaisks stereotips. Ja vēlies reālu teritorijas sargu,tad iesaku pievērst uzmanību šādām suņu šķirnēm,kā kaukāza aitu suns, tibetas mastifs, vidusāzijas aitu suns, dienvidkrievijas aitu suns,pireneju kalnu suns. Šie visi cauru gadu var uzturēties laukā, labi ģimenes locekļi, labi teritorijas sargi. Katram protams raksturs mazliet atšķiras, iegūglē un palasi par šīm šķirnēm. Ko lieku vēl aiz auss, ar jebkuru suni ir jānodarbojas, jāapmāca paklausībai, labi jāsocializē! Neviens pats no sevis nav gudrs un paklausīgs, tas ir vēl viens ģimenes loceklis, ar kuru jārēķinās, arī ar izdevumiem.Dzīvnieku jāiegādājas atbildīgi! Apbrīnoju šito - var dzīvot ārā visu gadu. Mīnus 20 grādos nenomira - tātad viss kārtībā. Tie suņi ir mācējuši cilvēku valodu un jums ir izstāstījuši, ka tāds aukstums sīkums vien ir vai pat ļoti patīkams?!
Kā var neiedomāties (paši siltumā tupējuši), ka sunim arī var būt auksti?! Un viņiem arī salst. Suns NAV JĀTUR ĀRĀ LIELOS MĪNUSOS! Un ar to es tiešām nedomāju tikai mīnus divdesmit!

Turklāt - suns ir draugs, nevis sargs un, ja jūs domājat, ka viņš nosargās māju, tas nozīmē, ka jūs vēl arī šajā nozīmē nespējat viņu novērtēt kā dzīvu, mīļu būtni, bet esat gatavi pakļaut viņu dzīvības briesmām, jo..... kāds, lūdzu, jūsuprāt šķērslis varētu būt jebkuras sugas suns kaut kādam, piem., nopietnākam noziedzīgam uzbrukumam?


P.S. Tam ir domātas citas mājas aizsardzības sistēmas! Bet ne jau nolikt sunīti kā kaut kādu vairogu!
Haskijam vajag kustības. Daudz. Un tupēt sētā nav kustības. Ja nav audzināti, ļoti labprāt bizo apkārt pie pirmas iespējas. Tad vēl, ja meitene, rēķinies ar kavalieriem.. No tuvu un tālu :)) Alisa,Dievs bija iecerejis virieti un sievieti-bet tagad sievieteem ir sievas un viriesiem ir viiri.... :) un obligatajaa dienesta drikstesot nemt lidzi papeedenes un tiklinzekes...... :) Nav ne jausmas, vai Fargo dzīvo laukos vai pilsētā, vai ciematā. Bet apsardzes pakalpojumam laukos manuprāt ir 0 vērtība. Kamēr atbrauks, jau viss būs noticis. Pat Rēzeknes centrā pie lielās maksimas apzaga firmu. Trauksme bija, bet neatbrauca. Un -- nekādas atbildības tai sargātāju firmai... ··· Suņu šķirnes: Suns kā sargs lasīt visu diskusiju (70 atbildes) –»
Suņa šķirnes izvēle (28)
Esmu nolēmis iegādāties suni. Man piedaavaa amerikāņu buldoga, kā arī labradora kucēnus. Kuru Jūs ieteiktu? Kurš no tiem būtu vairāk piemērots cilvēkam, kuram mājās suņu nekad agrāk nav bijis?
labradora ! Labradoru!!! jāiepazīstas ar katru tuvāk, jāieskatās acīs... es izvēlētos labradoru, patīk man viņš suns tāds... ir bijis labradors un tie ir ļoti labi suņi:) man ļoti patīk rotveileri.....tik mierīgs,tik rāms....
Skatoties kādam mērķim vajag,ar buldogu iesācējs diez vai tiks galā,tad jau laikam labradoru.Bet rēķinies ar to,ka suns dzīvo 10-15 gadus,tā ir baigā atbildība.
··· Suņu šķirnes: Suņa šķirnes izvēle lasīt visu diskusiju (28 atbildes) –»
Vai suņa šķirne liecina par saimnieka status, saprātu vai ko citu? (31)
Draudzene atbrauca no Rīgas. Esot paņēmusi kucēnu no laukiem, tādu parastu. Aizgājusi uz zoo veikalu, tur pārdevējām cita attieksme - kas tas tāds? It kā par kucēnu vajadzētu visiem priecāties, bet te - nekāda mīļuma. ...
Jaukteņi ir lieliskākie suņi. Un staigā ar visādiem suņiem saitītē. Pie ķēdes likt es gribētu tos, kuri pie ķēdes liek suņus, jebkādus. Tā ir atpalicības pazīme - dzīvnieku turēt pie ķēdes, tas tikai liecina par suņa saimnieka trulo prātu un nespēju iemācīt suni adekvāti uzvesties. Jā, piekrītu - jaukteņi ir veselīgāki un neslimo ar paaudzēs izkoptām alerģijām un uztura nepanesamībām un citām specifiskām šķirnes suņu slimībām. Nu paskatiet, kādas kaites mocījušas Eiropas galmus,kur precējās radinieki... Plebejiem tādas ne sapņos nerādījās... Dvorterjers jau tā smalkākā šķirne! Vairums jau nemaz nav tādi šķirņu zinātāji-tik gudriem ģīmjiem. Bet pie zinātājiem var apklaušināties kā tiem smalkajiem ar veselību-būs gandarījums par veselīgu lopiņu! Ja suns paņemts statusa izrādīšanai rajončikā, tad šams toč būs nokļūdījies ar saimnieci. Jaukteņi ir dzīvelīgāki, mīļi. ··· Suņu šķirnes: Vai suņa šķirne liecina par ... lasīt visu diskusiju (31 atbildes) –»
Kādas šķirnes suni izvēlēties? (31)
Esmu nolēmusi iegādāties sunīti. Rīgā sanāk mitināties dzīvoklī, kas, principā nav mazs, bet man žēl lielu suni turēt četrās sienās, tāpēc vēlētos augumā mazāku suņubērnu. Gribētu tādu atraktīvu un žiperīgu ...
Vispirms labi apdomā,ko gribi.Vai celsies no rīta agri un jebkuros laika apstākļos iesi suni pačurināt?vai savāksi,siltas,kūpošas kakas aiz suņa??Vai tev būs kur atstāt,kad kaut kur izbrauksi?ja neesi tam visam gatava,tad labāk turi kaķi vai kādu no mazajiem sunīšiem,kas slapinās uz avīzēm un paladziņiem.Tikai pakaļ ritenim viņi gan tev neskries,jo nav spējīgi.Skaties ss lapā un izvēlies. Juus mani tagad varat apmeetaatr ar akmenjiem, bet es domaaju, ka jebkursh suniitis ir pelniijis vismaz pagalmu, kur izskrieties.Esmu pret sunju tureeshanu dziivokljos.
/palien zem galda/
Pūuķim taisnība.Mierīgam cilvēkam nederēs mūžīgi aktīvie suņi un otrādi.man jau pat vilks liekas pārāk enerģisks:)Ir jābūt mīlestībai no pirmā acu skatiena...i nesmejaties...tā ir. Atraktīvu un žiperīgu rējējiņu būs grūti atstāt uz visu dienu vienu pašu 4ās sienās. Arī, ja viņš būs mazs augumā. Tāpat būs riešana, palaidnības, utt. (riešana gan ir atkarīga arī no katra suņa raksura, ne tikai no šķirnes). Turklāt ar riešanu saimnieka prombūtnē tiešām ir ĻOTI grūti cīnīties. Suns jau nav kaķis - viņš pārlieku labi nejūtas nenodarbināts. Tādas mierīgākas šķirnes varbūt vēl kaut cik (btw arī kādas mierīgākas šķirnes suns spēs paskriet līdzi parkā). Otrs variants, protams, to suni PIRMS iešanas uz darbu KATRU dienu nokausēt tā, ka šis tik paēdīs un gulēs, kamēr visi darbā, bet pa 10min čurināšanas pastaigas nevienu suni tā nenokausēsi..
Vēl jāņem vērā, cik tautas mājās, kāda tā tauta. JA nav pieredzes ar suņu dresēšanu, un plānots jau no kucēna paņemšanas iet uz darbu, nevajag ņemt potenciāli agresīvās šķirnes. Tur vaf ne tikai kaitinoši, bet arī bēdīgi rezultāti sanākt...
"žiperīgs rējējiņš" ļoti "patiks" kaimiņu dzīvokļa saimniekiem:) ··· Suņu šķirnes: Kādas šķirnes suni ... lasīt visu diskusiju (31 atbildes) –»
Gribētu ņurcamu suni. Kaķsi no manis bēg. Vai varat ko ieteikt? (20)
Tikai negribu toi un čihaihai, kas trīc. Kaut ko mazliet lielāku. Un arī ne taksi ar mazajām kājiņām. Un arī ne pūdeli, lai nav vislaik pie friziera jāstiepj. :)
Jārēķinās, ka tam ņurcāmajam dzīvniekam ir jādod ne tikai ēst un dzert , bet jāved arī ārā un jāvāc pēc viņa. Pretējā gadījumā tā ir mocīšana. Dzīvniekā ir jāiegulda daudz naudas - neatkarīgi vai tev ir darbs vai nē.
Ja vēlies tikai ņurcīt bez papildus rūpēm 15 gadu garumā, nopērc rotaļu veikalā plīša lelli.
Vakar bērnu rotaļlietu veiklā redzēju tādus mīkstus; gan suņu gan kaķus. Nopērc tādu un liec mierā dzīvus kustoņus.
Komentāros par tēmu, ko domāju par cilvēkiem no kā bēg pat par cilvēku daudz iecietīgākie dzīvnieki šoreiz neizplūdīšu.
Tev nevajag dzīvnieku, bet gan rotaļlietu! Nopērc lelli! Atkal kārtējā dzīvnieku žorgāšana!
TO "Maziņi jau visi smuki" un tad paaugās un mētājās vietējā autobusa pieturās un citi uzņemas atbildību par tiem, kurus tu esi pieradinājusi!
Vispirms pajautā sunītim, vai viņš vēlas, ka tu viņu drusciņ, kamēr maziņš paņurcīsi!?
Nežēlībai nav robežas!
mans angļu buldogs ir ņurcāms un mīcāms...un viņam labpatiktu, ja es 24/7 viņu ņurcītu, mīcītu, bužinātu, kasītu, utt.... miera jau reizēm nav.. ··· Suņu šķirnes: Gribētu ņurcamu suni. Kaķsi ... lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Sagrsuņa izvēle (16)
Vajadzīgs sargsuns maajai. Kādu sugu izveeleeties. Pamatā tiek tureets pie kjeedes, bet vareetu pieļaut arī, ka naktii tiks atlaists skraidiishanai pagalmā. Varbūt kādam ir padomā. Maziņu gan negribeetos, ziema naak virsū.
Ja Tu gribi tureet pie keedes suni,tad neturi nekaadu.Taa ir dziivnieka mociisana.Uztaisi voljeeru,tas ir-aploku.kaukaaziesi ir ar neliidzsvarotu raksturu.Labaak turi Vidusaazijas aitu suni jeb alabaju.Gudri,veseliigi,loti labi panes aukstumu. kaukāzieti Kaukaazieti Man gan patiktu kaut kas Laikai līdzīgs!Mums kādreiz tāda bija spēcīga, gudra un aste gredzenā.Labi panes aukstumu,dzīvo laukā,praktiski neslimo, nikna. vilku sugas ir ĻOTI labi,mums pat bija vesela šuņu ģim.dinastija ··· Suņu šķirnes: Sagrsuņa izvēle lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu