Kaķu mīļu dīvainās divkosības

Esmu salasījusies guglē par aktīvajiem sterilizētājiem, kas gatavi sterilizēt un kastrēt jebko, kas kust, lai tik nevairojas. Tāda sajūta, ka grib pasauli vispār atbrīvot no kaķiem. Paliktu tad tikai licenzēto audzētāju sugas kaķi par 500 Ls + PVN. Bet ja es negribu tādu tizlu sugas kaķi, bet parasto smuko strīpainīti par "kapeikām", ko tad? Nebūs.

Savukārt, licenzēto audzētāju uzvedība arī šokē - kā atzinās viena dāma, 3 kaķēnus atstāj, bet pārējos savām rociņām noslīcina spainī. Cik humāni. Pat es savus sētas kaķēnus neesmu slīcinājusi spainī! Būtu vismaz aiznesuši iemidzināt, tas tak ir cilvēciskāk. Nemaz nerunājot jau par to, ka tādus kaķēnus (it kā brāķīšus) noteikti daudzi gribētu par lētām naudiņām.

Kaķu saimnieki sūdzas arī par to, ka sterilizētāji ķer ne tikai ielas kaķus, bet arī tādus, kam ir saimnieki, kas gatavi izaudzināt grūsnās kaķenes bērnus un sameklēt tiem saimniekus. Kaķeni neatdod, tur patversmē, pakļauj stresam, jāvēršas pat policijā. Vai tas nav par traku?

It kā esot likums, kas aizliedz nesterilizētam kaķim staigāt pa āru. Un vēl esot likums, kas aizliedz vairot kaķus bez dokumentiem. Nezinu, kur tos likumus atrast, bet et uz šitā pamata, tagad visi brīvi staigājošie kaķi tiek atsavināti un eitenazēti patversmēs, neskatoties uz to, ka viņiem ir gādīgi saimnieki. Protams, kaķu mīļi kliedz, ka tie, kas kaķus laiž ārā ir absolūti bezatbildīgi, ļauni cilvēki, jo kaķis esot ir nedomājošs lops un radīts tikai dzīvei istabā uz dīvāna.

Ā, vēl parsmējos līdz asarām... Kāda sterilizētāja apsūdzēja kādu vīrieti, nosauca par psihiski slimu, jo tas turēja skaistu runci un veda pie tā kaķenes. Un ne jau tāpēc, ka kaķēni vairotos par daudz, bet tāpēc, ka lūk runci mocot! Pasakiet šito ķādam vīrietim, pēc analoģijas! :D

Vai tas viss nav kaut kā par traku? Vai arī es netieku līdzi laikam?

Marija_Anna      Varu atbildēt tikai par sevi . Kaķumīlis ( un visu citu spalvaino kustoņu ) . Mājsaimniecībā ir 1 kaķene , dabiska , nesterilizēta.
Dzīvē neviens kaķis nav nobeigts labprātīgi ( ja neskaita 1 , kuru nejauši nobraucu ar mašīnu - sajūtas vēl tagad nepatīkamas ) .
Ir izaudzināti un dabiskā ceļā aizgājuši uz citiem laukiem daudzi kaķi , nešķirnes , vietējie strīpainie , plankumainie , pelēkie , rudie , bruuņurupučīgie , melnie ...
Par varītēm 2kosību neredzu. Dīvainības arī , jo tas ir noticis pusgadsimta laikā :)

Bibine      Ir bezjēdzīgi lasīt likumdošanu, ja nav elementāras saprašana par dzīvnieku audzēšanu!

Riekstkode      Nepaliks pasaule bez kaķiem, gan jau kādās vairākās lauku mājās būs glīti runči ,un kaķenītes ,kuriem būs mazi strīpainīši. Visi cilvēki nesterilizē dzīvniekus. Pilsētā ir grūtāk, jo nekastrēts runcis iet meklēt kaķenes ,un saimnieks var lekt kaut no biksēm ārā,kaķulis viņu neklausa,jo hormoni prasa savu.Un lai rūpētos par sava dzīvnieciņa drošību/kaut vai ,lai mašīna viņu nenobrauc/,tad labāk sterilizēt ,un mans mīlulis sveiks un vesels ,kā arī labi kopts un mīlēts ,ir mājās drošībā,savā mājā,sētā,teritorijā.

fargo      bet ko darīt ja peles majās? ķert un vest uz vetklīniku eitanazēt? sterilizēt?

Basteta      Vispār jau saimnieku kaķus nevajadzētu steralizēt. Cika man draugi ir savus kaķīšus steralizējuši, pēc tam kaķim rodas veselības problēmas, kas skar ne tikai aptaukošanos, bet arī urīnpūsli-tātad steralizēt vismaz mājas kaķi, ja to tiešām mīl nebūtu pareizi. Un kur tad ir tas stūlbais likums, kas atļauj brīvi rīkoties ar saimnieka mantu? Civillikumā ir aprakstīts par situāciju ar bezsaimnieka mantu ( pārsmējos par bitēm...) :))

Negaiditsparsteigums      Vai kaķis nav pelnījis pilnvērtīgu mūžu - staigāt ap māju, tusēt ar kaimiņkaķiem, un vismaz dažas reizes arī pamīlēties?

Klaiņojoši kaķi un attiecīgi to sterilizēšana ir sekas bezatbildīgu kaķu saimnieku rīcibai. Tā ir tava egoistiskā vēlme "ļaut kaķenei vismaz dažas reizes pamīlēties" un pēc tam pašai auklēties ar maziem kaķīšiem. A kā tu zini, ka tai kaķenei to vajag?

Tessa  1   Kaķu mīļu dīvainās divkosības foto Basteta, kas ir steralizet?
nekastrets kakjis, ja dziivo laukos,klainjo apkart un riske but nobraukts, noplosiits, da ij dziivo mazak. kakjenes vispar mokas,ja tam neljauj draudzeties ar runchiem. dzemde 4x gada,ja ljauj. ta nav dziivnieka mociishana?
ja nekastrets kakjis dziivo dziivoklii,vinjsh ieziime teritoriju,smaka krutaka ka seskam.ja patiik-da ludzu tak,var nekastret.
kastretam vieniiga problema-nedot sauso bariibu,lai neaizsere udensvads, tas ir,uriinpuslis. citu problemu nav. manejam ir 16-tais gads, nekadas aptaukoshanas nav,tiesa,vazajas tikai pa savu pagalmu,nekur talu neiet-nav klainjoshanas instinkts. kastrejam sen,jo uzvediiba bija parak nepiedieniiga :D kadreiz sen bija vel viens kakjis.
iisak sakot, trollis trolljo.

tiu      Man kaķenīte, pirmos bērnus piedzemdēja, izaudzināja, bet kad atdevām prom, pēc nedēļas jau meklējās, kaut bija vāja, kā caur adatas aci izvilkta. Somā iekšā, uz klīniku prom!
Tagad normāls kaķis, 5 gadi. No aptaukošanās ne vēsts, medīga un liela gudriniece.

Bellatrixa      Baaa, nu ja, kādreiz kāds aktīvi nesa kaķēnus uz vetklīnikām eitanazēt, aga, kā ta. Slīcināja tai pašā spainī vai upē. Un kas tad ir nocirst vistai, pīlei galvu - nāves sods? Vai peļu lamatas, tas taču ir briesmīgi, kā tie dzīvnieciņi mokās tur! :D Pilsētnieki... :D
Ja Tev ir mīlulis, tu rūpēsies par viņu, tai skaitā par veselību, sterilizējot, bet pareizi barojot, vai nesterilizējot, katra paša izvēle.
Ir jau dzirdēts, ka aiz cītīgās sterilizēšanas paši samazinājuši parasto strīpainīšu skaitu tā, ka citā valstī jāmeklē. Bet man domāt, mums tas nedraud, laukos, piemēram, daudzviet kaķi saimniecībās dzīvojas ne jau kā mājas mīluļi, sterilizēt ar tos neviens nedomā, ar barošanu ar īpaši neaizraujas, labi, ja govs pienu dabū, to ir daudz un tie visu laiku vairojas, arī neizdzīvojošo daudz, dabīgā atlase.

ucibucis29      Miglainā pļava - nu tu šauj pār strīpu. Izlasot tēmas pieteikumu paliek nelabi. Tāpat kā tēmā par zoofiliju.

Atbildē uz uzdotajiem jautājumiem prasās Einšteina citāts: "Pasaulē ir 2 bezgalīgas lietas - cilvēku muļķība un Visums. Bet par pēdējo es neesmu pārliecināts.

miers2      katrs rīkojās pēc savas "gudrības" mērauklas, bet ja paskatās tā vispārīgi, tad gribas teikt - tajā brīdī , kad cilvēki jau būs iznīlkuši, tad kaķi pēdējos kritušos vēl apgrauzīs - labākos gabaliņus meklējot :)

Basteta      Tessa, ne visiem ar steralizētu kaķi barojot pat izmeklētu piemērotu barību ir tā paveicies, ka Tev.
Toties man ir nekastrēts kaķis, kurš mājās teritoriju neiezīmē-ja nu vienīgi rīvējoties ar vaidziņiem-bet nekā savādāk. Zinu, jo kaķis visu laiku ir redzes lokā, kā arī mājās nekādas smakas nav.....

Tora      Mani arī pašreiz māc dilemma - sterilizēt kaķeni vai ļaut viņai vienreiz pamīlēties, piedzemdēt kaķēnus.. Ja vismaz viņa varētu pateikt ko pati vēlas...:)

rudzupuke26      Tora-tak, protams ,otrais variants,pie tam ne tikai vienreiz.

Tora      vēl problēma var būt, skaistā runča saimnieki varētu vēl minci izbrāķēt, jo viņa nav ar papīriem.

rudzupuke26      Ek,kaķiem tās pašas problēmas,kas cilvēkiem?Runcis jau lasīt neprot.

tiu      Aptrakušas! Kad kaķene meklējas, tas ir diezgan briesmīgi. Bļauj, vārtās un mēģina piedāvāties dajebkam! Kamēr nav tikusi grūsna. Grūsnība atkal viņu novārdzina un bērnu izbarošana tāpat. Un tā 3 x gadā.
Sterilizēta kaķene ir smuka, sakopta, rotaļīga un draudzīga. Viss viņai patīk un to var redzēt kaķa uzvedībā.

Luusila      Es tomēr par sterilizēšanu un kastrēšanu. Nesterilizēta kaķene ir kā keķēnu konveijers, un nekastrēts runcis nekad nav mājās- vazājas pa pasauli un kaujas.
Tes, tavējais izskatās ar ļoti labu spalvu un izteiksmīgu purniņu; bet vai viņam tomēr tur nekarājas neliels riepucis?

Lucy      Nu neba jau kādu saimnieku piespiedīs sterelizēt savu mīluli,tā ir cilvēku pašu griba.Mums kaķenīte nodzīvoja gandrīz 19gadus,otrajā gadā pēc bērnu piedzimšanas vīrs pateica,lai,kā arī sāp sirds es to izdarīšu,jo ne iemidzināt,ne slīcinat neviens nebija gatavs kaķēnus:(( tika sterilizēta.gāja lauka pastaigās,bet mēs viņu bez uzraudzības nekad neatstājām,bija saprātīga kaķe,izstaigājās,atnāca atpakaļ,ja durvis bija ciet,kaimiņi vienmēr ielaida,pat pazvanija pie durvīm,ka princese ir atnākusi.Tie kuri vnk izmet kaķēnus,tie nav cilvēki! Pati savām acīm reiz redzēju piebrauca AUDI markas auto izlika kaķēnus pie miskastes un nobēra zemē vēl barību,sapīgs skats bija:(((

Līdzīgi jautājumi
Kaķa kastrācija bez īpašnieka piekrišanas (15 atbildes)Dīvāns kaķu draugiem (22 atbildes)Kaķim nieru mazspēja! (8 atbildes)Vārds kaķim? (36 atbildes)
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu