Kaķi

Kaķi fotogrāfijas

Mana mīlulīte
Pica
Pica
Mani milie kakisi 2 :)
Heterohromija
Mani milie kakisi 2 :)
Petīcija Pīcka fon Šņore Maršala meita
Heterohromija
Rīts virs ezera jeb pirms ekšena stāvoklis.

Kaķi - jautājumi un diskusijas

Vai Rīgā var uzlikt sodu īrniekam par savvaļas kaķu barošanu? (18)
Pie manas maajas kakjus cītīgi baro kādi 3 cilvēki, nevienam nekādu īpašu pretenziju nav. Bet te es dzirdu, ka citas maajas iemītnieki sazveereejushies pret pagrabnieku barotāju un taisoties rakstīt suudziibu. Vai tiešām dzīvnieku...
Par sodu nezinu, bet mani fascinē, kad netālu no daudzstāvu mājas redzu arī glītas mājiņas kaķiem, skaidrs, ka te dzīvo cilvēcīgi cilvēki. Var uzlikt administratīvo sodu ,ja pa taisno no loga izgāž ēdiena atliekas .Pārsvarā ,tomēr vienojas ar mājas sētnieku ,par ērti uzkopjamu vietiņu ,kur tos kaķus barot .Jautājumam ir divas puses .Barot ir sekas .Vai nebūtu jāsoda primāri tos ,kuri savus bijušos mīluļus piepulcina šim kaķu pulkam ? Lūk, minkas dara nopietnu darbu- cīnās ar grauzējiem. Kaut cilvēks to spētu novērtēt!
Un ar savām cilvēciskajām spējām izdarītu savu darbu- pabarotu, parūpētos par cienījamu dzīvesvietu, bet, pirmkārt un galvenokārt, STERILIZĀCIJA.
Saviem līdzekļiem pagājušo ziemu ar palīgu uztaisījām mājiņu kaķiem. Kad vajadzēja tai atrast vietu , sākās iebildumi. Kādam nepatiktu tas, kādam šis. Beigās aizvedām to uz Lomonosova ielu aiz aviācijas institūta bijušā ir teritorija , kur sieviete un viņas palīgi no sociālās mājas iekārtojuši privātā teritorijā daudzas kaķu mājiņas turienes kādiem 20 pāri kaķiem. Baro , ārstē , sterilizē.
Toties mūsu mājas kaķi vai nu dzīvo pagrabā, viena kāpņu telpā ( Pūku reizēm paņem kaimiņiene pie sevis ), zem lodžijām un pie sienas kāda līdzcietīga dvēsele sakrāmēja no kastēm mājiņas parodiju ar segu murskuļiem. Vai tas bija smukāk - šaubos. Bet līdz pavasarim stāvēja.
Cilvēku loģika dažreiz ir neparedzama.
Cita mājas iedzīvotāja gan par savu naudu , gan par RD līdzekļiem sterilizē piemājas kaķus ( tur gan ir sava birokrātija ) .
Kopumā ņemot risinājumu var atrast.
Ir jau traki, ka apkārt klīst tik daudz to nabagu, bet nebarojot labāk nekļūs, barosies pie miskastēm un vairosies tikpat nadzīgi.Varbūt vari ieteikt tiem sūdzībniekiem samest naudu sterilizācijai, nevis klupt virsū tiem, kas cīnās ar pamesto un nesterilizēto kaķu eksistences sekām. Lai sūdzās par tiem, kas pamet, nevis baro. ··· Kaķi: Vai Rīgā var uzlikt sodu... lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Kaķim it kā gastrīts (21)
Mans siāmas runcis pēdējā laikā bija sācis vemstīties - apēd (sauso, vai slapjo barību, vienalga) un tūlīt izvemj. Un skrien tālāk dauzīties, kā nekas nebūtu noticis. Šodien aizstiepu līdz kaimiņmājas vetārstei. Viss labi, tikai aizdomas,...
Cērmju tabletes regulāri dod ? Apspalvojuma garums ? Kaķa vecums ?Varbūt spalvas sablīvējums rada atvemšanu .Royal nav kaķim draudzīga barība ,vismaz ne tā ko LV tirgo .Royal draudzīga tikai veta maka papildināšanai . Hmm, pie pilnas bļodiņas neviens kaķis badā nav nomiris. Pacietību, pacietību un vēlreiz pacietību, kaķi pie citas barības radinot. :))) Nu neesmu vetārsts, bet manējie kakji ēd jebkuru baribu, plus vēl paši piegādā... KAĶIEM NIERES BEIDZ JEBKURA SAUSĀ granulu barība . iemesls tām nepieciešams daudz ūdens... kaķi parasti nedzer daudz. sauso barību pirms dod pamērcē nedaudz
udenī. un tas rojal canin nekas īpašs nav. viss tas ir bizness. barojiet kaķus ar gaļu ! viņi ir gaļēdāji nevis graudu,biešu,kukurūzas ēdāji. Domājiet ar savu galvu arī. no sausajām rodas arī urīnceļos kristāli kā rezultātā kaķis nevar pačurāt...un ja simnieks nav vērīgs nomirst.
man ir pieredze jo manam kaķim sākās to sauso dēļ problēmas. tad arī meklēju info. var atvemt barību ja ātri sarijās. īpaši sauso.
vispār vetārstus ļoti jāizvērtē. pirms vest var pameklēt atsauksmes internetā. tāpat kā cilvēku ārsti arī vetārsti mēdz būt nezinoši un tādu sviestu liet ka tik turies. un sačakarēt kaķi vai norakstīt kā nedzīvotāju. ··· Kaķi: Kaķim it kā gastrīts lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Kaķim krīt spalvas (5)
Bija ļoti skaists pūkains runcis,bet pēkšņi laikam nolēmis kļūt par sfinksu.Sāk stipri krist spalvas nost,ja tā turpināsies drīz būs pavisam pliks.Varbūt kāds zin no kā tas var būt? It kā nekas viņam netrūkst,ārā arī iet cik grib.
Ja tas ir tikai tagad, tad uz pavasari visiem kaķiem ziemas biezais kažoks paliek plānāks. Tikai pūkainie atstāj vairāk spalvas. Izklausas, ka vinam ir tas spalvgrauzis vai ka vinu sauc, tobis - kakam utis.:) Stiep nu ka pie daktera. Man vienam comam bija ar runci lidziga problema, pasmereja smerites un kakis atkal smuks:) Tiešām labāk pie ārsta un ar steigu. ātri pie daktera, ja nekāds stress nav piedzīvots, tad kāda no zarazām - ēde, kaķu mēris jeb diabēts. Drošības pēc jau var aizstiept pie ārsta, bet vispār pavasarī tas normāli :) ··· Kaķi: Kaķim krīt spalvas lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Visdrīzāk pie vainas būs sausais gaiss. Jāizdomā mitrināšana telpām (vai nu speciālie gaisa mitrinātāji vai kāds ekonomiski sadzīviskais variants). Un jāpajautā vetam kaut kādus kaķu vitamīnus tieši ādai. Buežāk jāķemme kazoks,,
Ja ir iespejas,,kaki izmaga ar vet,klinika iegādājamu šampūnu,padot DERMATRIX tabletes un cik iespejams vedinat telpas,
Tureet logu valaa, lai itkaa samazinaat mitrumu, bezjedziigi - nevis radiatoru del gaiss sauss telpaa , bet tapec ka gaiss araa soderzhit loti maz vlagas, kad temperatura krit krietni zem 0. Atvajnojos par 2 krievu vaardu pielitojumu shajaa zinojumaa jaaliek gaisam mitrinaataajs. Uzregulee savus 50-60 %, bus oki. Arii passai vieglaag elpot buus.Es vispaar, vai nu turu mazliet logu valla, airi ziemaa, vai lietoju to mitrinaataaju, jo radiatori...nu baigi neforssu to gaisu padara. Aizsuutiit kaki uz juurskolu.....varbuut izdodas ar viirieti iepaziities.... ··· Kaķi: Kaķis sāk kasīties, kad mājās... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kāpēc kaķis klepo? (7)
Vai kāda mīlulim kaķim arī ir bijušas tādas problēmas - viņš 2 - 3 reizes dienas it kā klepo vai grib kaut ko atvemt, bet nekas nenāk ārā? Ko tas nozīmē? Laikam jāved pie vetārsta...
Man domāt, pietiks, ja iegādās kaķim zoo veikalā speciālās končas. Vēl var arī vetaptiekā palūgt kādu līdzekli, bija kādreiz tāda pasta tūbiņā, ko kaķim palaizīt. Salaizījies apmatojumu mazgājoties. Vēl klepošana bija pazīme, ka varbūt ir parazīti. Bet pirms stresot kaķi ar vešanu pie vetārsta tiešām ieteiktu aizstaigāt uz vetaptieku, izklāstot savu problēmu, dabūs gan padomu gan zāles. Visiem zīdītājiem klepu izraisa elpceļu kairinājums-iemesli var būt spalvu, putekļu, barības daļiņu klātbūtne elpceļos Nesatraucies,dabūsi lenteni,nebūs jātērē nauda dietalogam:)) Sunim bija līdzīgi , tārpu zāles noņēma visu klepu . Kaķim jāizvada (jāatvemj) spalvas no kažoka mazgāšanas. Vari palīdzēt ar zāli vai tam domātām pastām. ··· Kaķi: Kāpēc kaķis klepo? lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Skotijas nokareno ausu runcis (11)
Tiek meklēts kavalieris Skotijas nokareno ausu kaķenītei... Vēlams kurzemē... Varbūt zināt kādu paziņu,..kuriem ir solīds kaķa kungs
Ehh, fida... Ja tu zinātu, ko nozīmē vārds "atbildība", tad šāda tēma/jautājums tev šeit vispār nerastos.
Bet par manu gudrību gan nešaubies.
Ja jau tā kaķene būtu tīra šķirnes pārstāve, tad to brūtgānu meklētu avisam citādāk - ar šķrnes klubu vai audzētavu palīdzību. Audzētāji ar suņiem, kaķiem mēdz braukāt pa visu Eiropu un ne tikai, lai sapārotu to savu šķirnīgo mājdzīvnieku, bet te... vajag tuvāk Kuldīgai.
Ne jau tai kaķenei to runci vajag, bet saimnieki cer uz vieglu peļņu.
Vai nav tā, ka nokareno ausu kaķis noteikti jāpāro ar skotu stāvausu kaķi, lai nebūtu visādu ģenētisku mutāciju? Apskatiijos ss.com....tur tieshi taads taadas sugas Kavalieris ir gatavs aplaimot Daamu..par 50 Eur.

Tiesa gan valmierietis...
Vispaar, palasot tos sludinaajumus var paareekties...

Ir arii Opitnij zhenih...par 10 Eur :-))
··· Kaķi: Skotijas nokareno ausu runcis lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Kaķis nepārtraukti laizās (7)
Pieklīda jauns pamests runcītis, domājams šai gadā dzimis. Viņš visu laiku laizās un no tā viss ir slapjš. Sprandā iepilināju blusu, ērču pilienus, bet arī tie nav devuši rezultātu. Dzīvoju laukos un līdz vetārstam neesmu ticis. Ko ļaudis...
Kaķis ir stresā. Un izklausās, ka ļoti lielā. Domāju, ka kaut ko nomierinošu viņam vajag iedot. Varbūt balderiāņus? Es tikai minu par tiem balderiāņiem, jo nezinu vai var dot. Tikai zinu, ka pastiprināti laizās no stresa. Jā, stress var būt pie vainas. Bet var arī būt kāda alerģija. Tāpat attārpot vajag.
Sāciet ar to, ka lieciet kaķi mierā, neaiztieciet bez nopietna iemesla, ļaujiet viņam pašam iedzīvoties un nomierināties, pierast pie telpas, pie apstākļiem, netraucējiet un centieties nepievērst viņam uzmanību.
http://jauns.lv/raksts/sievietem/74877-kakitim-stress-ka-to-noteikt-un-ka-palidzet

Te links, tur rakstīts, ka var dot balderijāņus. Un vēl varbūt noliec kādā klusākā stūrī kartona kasti tā lai kaķis tur var ielīst un paslēpties. Ieklāj tur kādu sedziņu. Lai viņš tur var justies drošībā un viens.
Balderiāņus nekastrētam kaķim nevar dot,aizskries kaķenēs uz nedēļu.pēc blusu pilienu iepilināšanas,kaķis regulāri jāpārbauda.Es savu siamieti reizi gadā mazgāju ar atšķaidītu neostomazanu.Blusu un ērču manējam runcim nav,jo lieku arī blusu siksniņu.Tās siksniņas ar piparmētru smaržu neiesaku,jo nepalīdz,lietoju vecās ,labās bez smaržas. Mana, nu jau citos medību laukos, kaķenīte aizklīda no mājām uz diennakti Rīgā. Pirmajā dienā izlaizīja vairākus pleķīšus spalvas. Viņai stress pilnīgi nepārgāja, stāvoklis nedauz uzlabojās, citu reizi sliktāk kļuva, laizījaspalvu ārā visu laiku, pleķi pa pleķim. Aizbraucu mēnesi uz ārzemēm, katru dienu cilvēks gāja pie kaķiem, nebija pamesti, bet kad atbraucu mājās, manai kaķenei spalvas bija uz galvas, astes gala, nedaudz uz muguras un ķepiņu apakšējās daļās. Kaķi ir stresaini un stresu viņiem grūti ārstēt. Jauns kaķītis un ja tikai laizās tiks pats pie veselības. Manai bija 16 gadi. ··· Kaķi: Kaķis nepārtraukti laizās lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
kā pieradināt kaķi ķemmēties? (17)
manā apgādībā nonākusi neķemmēta persiete(paldies ,ka īsspalvaina).un tikko ka ierauga ķemmi,tā kūkums mugura un uzrūciens draudīgs..
Manam patīk ķemmēties pašam. Sākumā arī bēga, līdz kamēr atradām īsto darbarīku. Tagad lielā apaļā cilvēku matu suka iestiprināta vertikāli- viņš 10x dienā pieiet pats un saķemmē sev vaidziņus, bet es pa to laiku ar otru ķemmi darbojos ar muguru un sāniem. Ķemmēju uzmanīgi- lai nav sāpīgi (gari mati arī ļoti sāp, ja uzreiz ar spēku mēģina visā garumā izķemmēt). Sākumā necentos obligāti katru reizi izķemmēt visu kaķi- cik viņš ļāvās, tik ķemmēju, toties tagad viņam ļoti patīk ķemmēties. Nepieradināsi.
Būs ekstrēms piedzīvojums ķemmēt to kaķīti.
Man ir bijusi pieredze, kad kaķim patika, tad viss kārtībā. Otrs runcis jau kopš bērnības neļāvās ķemmēt, ne pa kam. Vienīgā reize, kad izrāda agresiju. Nekā tur nesanāk izķemmēt aiz čupra turot. Var mēģināt, bet man nesanāk.
Persietis tak nav īsspalvains, nocirpts? Varbūt, ka bija kunkuļi.
Diezgan traki ar šitādiem eksemplāriem.
Laime, ja eksemplāram tas patīk, :) bet tā atkarībā no rakstura, manai kuplastei nav problēmu, akceptē pārspēku, patikt nepatīk, bet izķemmēta tiek. Savukārt, draudzenes kaķene nepieļauj tādas procedūras vispār, tā arī pa laikam nekas neatliek kā izcirpt pa kādam kunkulim un viss. manam kakkim arii nepatiik. Nekas, vinnss zina kurss ir saimnieks tomeer. Ruuc savaas uusaas klussu, bet ciesss.Veel jautraak iet, kad es vinam nadzinnus apssanceeju kaadreiz. Esmu vieniigais, kam vinnss "atllau, " to dariit.
Ar vinniem ir taa, nedriiks raustiities pats, tad kakkis sajutiiss paarsvaru uzreiz.
Nekā, ja kaķim nepatīk, tad nepatīk. Man ir 2 persieši, vienam patīk ķemmēties, otram ne. Un ar varu kaķim daudz neizdarīsi, manējais sāk naturāli psihot!!! Diemžēl nonācām tik tālu, ka bija jācērp pie vet. narkozē...Bet nu jau ataudzis smuki:) Nav arī viņam tik karsts šinī trakajā vasarā:) ··· Kaķi: kā pieradināt kaķi ķemmēties? lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Sagriezta ķepa sunim (13)
Suns sagriezis ķepu. It kā neklibo, bet pušums laiku pa laikam asiņo. kad sāk dauzīties un lēkāt. Vai noteikti jāved pie vetārsta? Paši, ja iegriežam pirkstos tak neskrienam pie ārsta. Ko labāk darīt, apsaitēt ķepu, vai ļaut pašam laizot...
Laizi savam suņam, ne man!;-)
Es tik ākstos, bet rūgtums ir tev. Ko uztver tik jūtīgi, švaki nervi, tad nav ko te darīt, ja ieliki tēmu, tad rēķinies ar dažādiem komentāriem...!:-D
Bet sunīša žēl, nākas ciest tādas saimnieces dēļ...
Apskaties ķepu, notīri (iztīri brūci), apsaitē un būs labi. Vēl virs saites var uzvilkt un apsaitēt plastikāta maisiņu, suns taču droši vien iet ārā. Divas, trīs dienas (saiti katru dienu maini) un - būs viss OK.
Ja katru suni ar sagrieztu ķepu vestu pie vetārsta, tad jau pieraksts pie vetārstiem būtu trīs mēnešus uz priekšu.
Nu gan, nauda žēl dr. konsultācijai? Varbūt pati varētu mēğināt palīdzēt aplaizīt? Pastaigā ar sagrieztu kājas pirkstu, kas ik pa laikam asiņo...
Suns uz pakaļkājām nestaigā, tādēļ ar rokas pirkstiem nesalīdzini.
Drošāk suni atrādīt vetārstam, gan jau 10 ādas nenoplēsīs :)
Ja daudz asiņo, tad, iespējams, brūcē ir svešķermenis. Un ja vēl pušums ir kontaktā ar zemi, tad nu pilnīgi noteikti pie ārsta. Atceros, reiz pludmalē pie manis atveda puiku, kurš bija sagiezis pēdu. Brūce nebija liela, bet ar gludām malām un asinis tecēja pamatīgi. Brūci nosaitēju un ieteicu aizbildņiem braukt uz tuvējo pilsētu, jo nepārprotami brūce bija jāšuj. Pēc atgriešanās uzzināju, ka brūcē, diezgan padziļi iekšā bija palicis stikla gabaliņš, ko konstatēja tikai izmeklējot slimnīcā. ··· Kaķi: Sagriezta ķepa sunim lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Ja runa iet par spalvām, tad nevienam normāli barotam kaķim spalvas ārā nekrīt. Ja zvēriņu baro ar atkritumiem, tad gan visa māja būs kā pēc anoreksijas un kokaīna māktas 49kg/189cm modeles apmeklējuma. Pazīstu daudzus kaķus, arī padsmit gadus veciem spalvas mazliet krājas tikai tajos midzenīšos, kur dzīvnieks parasti guļ. Noteikti jāņem vērā, ka kaķis - tās ir rūpes un atbildība uz 10, 15, varbūt visiem 20 gadiem. Ja vienkārši gribas mājās kaut ko dzīvu un pūkainu, labāk paņemt šinšilu vai degu, ja budžets mazāks. Tie arī ir nestulbi radījumi, tipina apkārt, spēlējas. Ja tomēr ļoti gribas kaķēnu, tad labāk kādu smuku no patversmes. Savādāk pilna pasaule ar kaķiem, ko nopērk un jau pēc brīža mēģina iesmērēt kādam citam vai vienkārši izmet uz ielas. Kaķa pilns nosaukums ir "mājas kaķis", respektīvi, tam pienāktos dzīvot mājās ar cilvēkiem ;) Visi ir piemēroti, ja no mazotnes pieradina, bet katram savs raksturs. To mainīt nevarēs, vajadzēs sadzīvot un atrast kopīgu valodu. Ja reiz parādīsi, kas ir ārā un sajutīs brīvību, tad rēķinies ar to, ka būs grūti, praktiski neiespējami iestāstīt, ka ārā neies. neviena. Man bija 20 gadus dziivoklii parasts melns kakkkiitis. Ne es vinnu atnesu uttt, bet....nu neiesaku. Mociibas gan vinnam, gan cilveekiem.Tikai sava maajaa, ar savu zaaliiti laukaa, ar savu dziivi laukaa...! kā nav žēl spīdzināt šos dzīvniekus - ar spundēšanu dzīvoklī. Kaķis ir un paliks plēsējs, kuram vajag savu vietu un laiku. Savu brīvību un ego izpausmi, atļauties brīvi būt plēsējam medīt peles.... vēl viens naba kaķis tiks žorgāts Ja bail no spalvām, tad dzīvnieku vispār nevajag turēt. Jau iepriekš jārēķinās arī ar saplēstām vāzēm, sagrauztiem apaviem, noplēstām tapetēm, izdīrātām audio tumbām utt. Tas var būt simtos eur zaudējumu. Vēl jārēķinās ar slimībām, kuru ārstēšana izmaksā simtos.

Es tomēr ieteiktu sugas kaķi, jo tie ir vārgi un lēnīgi. Es savus parastos sētas kaķus dzīvoklī nevaru noturēt - plēšas ārā, temperaments tāds. Man patīk ņevas maskarādes, bet tā ir gaumes lieta.
··· Kaķi: Kura kaķu škirne vispiemerotaka... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu