Sterilizācija

Sterilizācija - jautājumi un diskusijas

Kaķa sterilizācija (12)
Vai kādā klīnikā ir pieejama lāzeroperācija? (nav mans kaķis, bet žēl skatīties uz kaķenēm pēc šīs operācijas).
Ja izgriež olas/olnīcas tā ir kastrācija, ja pārgriež sēklvadus/olvadus un olas/olnīcas atstāj tad sterilizācija.. dzimumam nav nekādas nozīmes. a kas tad kaķenēm kaiš pēc sterilizācijas? man ir divas un no malas nav redzams,ka sterilizētas. Skraida pa lauku,kāpj kokos un medijās tāpat kā pirms sterilizācijas.
Un sirsniņ - lai nosietu olvadus, jei bogu, nekādas augstās tehnoloģijas nav vajadzīgas. Slimnīcā pacientēm to dara bez lāzeriem
nu tagad gan sašuj ar intrakutānām šuvēm un nosmērē ar audu līmi, nekas ārā nav jāņem un pārsēja arī nav. Skraida tāpat,kas tad kaķi var noturēt.
Lai veiktu sterilizāciju ar kkādu lāzeru vai diatermokoagulāciju - vienalga vēderiņš diemžēl tik un tā jāpārgriež. Un kas gan ir 10 dienas visas dzīves priekšā. Lai gan,cik atceros,manējās jau pēc pāris dienām šķina pa sētu
Cik veca tad tā pieredze... sen jau vairs diegus nevelk. Un vai šo procedūru netaisa līdz noteiktam vecumam? ··· Sterilizācija: Kaķa sterilizācija lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Kaķu mīļu dīvainās divkosības (23)
Esmu salasījusies guglē par aktīvajiem sterilizētājiem, kas gatavi sterilizēt un kastrēt jebko, kas kust, lai tik nevairojas. Tāda sajūta, ka grib pasauli vispār atbrīvot no kaķiem. Paliktu tad tikai licenzēto audzētāju ...
Kāda mārytka pēc pilsētniekiem komunālajos dzīvokļos kaķi?! Tas ir dzīvnieks, kam nepieciešama plaša teritorija, medības, komunikācija ar sev līdzīgiem. Daba ieprogramējusi arī VAIROŠANĀS instinktu, ko katra dzīva radība godprātīgi pilda. Centīgajiem kastrētājiem iesaku izkastrēties pašiem- notiks viss augstāk aprakstītais- nebūs dienām jāsēž OHO portālā un jāmeklējas, būs balti un pūkaini. Varu atbildēt tikai par sevi . Kaķumīlis ( un visu citu spalvaino kustoņu ) . Mājsaimniecībā ir 1 kaķene , dabiska , nesterilizēta.
Dzīvē neviens kaķis nav nobeigts labprātīgi ( ja neskaita 1 , kuru nejauši nobraucu ar mašīnu - sajūtas vēl tagad nepatīkamas ) .
Ir izaudzināti un dabiskā ceļā aizgājuši uz citiem laukiem daudzi kaķi , nešķirnes , vietējie strīpainie , plankumainie , pelēkie , rudie , bruuņurupučīgie , melnie ...
Par varītēm 2kosību neredzu. Dīvainības arī , jo tas ir noticis pusgadsimta laikā :)
Ir bezjēdzīgi lasīt likumdošanu, ja nav elementāras saprašana par dzīvnieku audzēšanu! Nepaliks pasaule bez kaķiem, gan jau kādās vairākās lauku mājās būs glīti runči ,un kaķenītes ,kuriem būs mazi strīpainīši. Visi cilvēki nesterilizē dzīvniekus. Pilsētā ir grūtāk, jo nekastrēts runcis iet meklēt kaķenes ,un saimnieks var lekt kaut no biksēm ārā,kaķulis viņu neklausa,jo hormoni prasa savu.Un lai rūpētos par sava dzīvnieciņa drošību/kaut vai ,lai mašīna viņu nenobrauc/,tad labāk sterilizēt ,un mans mīlulis sveiks un vesels ,kā arī labi kopts un mīlēts ,ir mājās drošībā,savā mājā,sētā,teritorijā. bet ko darīt ja peles majās? ķert un vest uz vetklīniku eitanazēt? sterilizēt? ··· Sterilizācija: Kaķu mīļu dīvainās ... lasīt visu diskusiju (23 atbildes) –»
Ko darīt lai suns pēc kastracijas nekļutu resns? (8)
Sanāk jau mazāk staigāt pa lauku,jo esam caurām dienām darbā. Bet pēc kastrācijas suns ir palicis stipri dūšīgāks un stipri apātiskāks. vairākas reizes jāsauc , lai izietu pastaigā. Un neēd viņš daudz, pat varētu ...
Citu barību jādod, speciāli kastrētiem. Un jānodarbina. Normālā klīnikā jau tādas lietas izskaidro ;) Protams ka suns ir jābaro ar citu pārtiku, tādu kas paredzēta tieši kastrētiem/sterilizētiem dzīvniekiem ;) Vispirms-vairaak jaastaigaa pa lauku un jaadod speciaala sausaa bariiba kastreetiem suniem,ieveerojot noraadiitaas devas. Vairak staiga ar suni,est pieaugusam dod uz pusi mazak,bet tapat 2reiz,
Mans suns ari kastrets,bet nav problemu,ed tapat divreiz,un slodze attiecibā tāda pati,
Sunim ir depresija. :)
Man jau šķiet, ka kastrētie suņi un kaķi ilgi nedzīvo, dēļ tā, ka nespēj pieņemt savu nepilnvērtīgo stāvokli.
··· Sterilizācija: Ko darīt lai suns pēc ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Kad savu runci kastrēju, man arī veselu lekciju nolasīja, ka jādod sausā barība, da i tikai diētiskā, jo kastrētam ir lielāka iespēja aptaukoties utt. utjp. Sākumā tā arī darīju un tad mazgājot pamanīju, ka šis pavisam izkāmējis (dēļ kuplā kažoka to var pamanīt tikai slapiņam). Atmetu ar roku un tagad baroju ar svaigu gaļu, konserviem un parasto sauso, viss kārtībā. Tiesa gan, manam minkanam ir aktīvs dzīvesveids, dabū ārā izskrieties un arī mednieks nadzīgs. Mājās tupošajiem laikam tiešām diētisku pārtiku vajag, lai gan konservos ir liels procents ūdens un tie tik barojoši nemaz neesot. Neticu es tai sausajai barībai.Kaķis ir gaļēdājs, kur jūs esat redzējuši,ka viņš ēstu sakaltušu peli. to bonacure - kaķi dabiskajā vidē medī putnus un sīkos grauzējus, apēd tos ar visiem kauliem, tā kā grauzt viņiem ir vajadzīgs! Ir arī kaķiem zāles ēšanas periodi, kad vajag izmēzt zarnu traktu un uzņemt vielas, kas gaļā nav. taapat kaa cilveeki,arii kakiem ir nosliece uz aptaukosanos.Vienam ir,otram nav.Taapeec ir jaapaveero un jaabaro peec reaalaas esosaas situaacijas.Mans runcis arii kastreets,bet kaarns kaa asaka.bariibaa izveeliigs,tiek barots gan ar konserviem,kan sauso bariibu,esmu prieciiga,ka vispaar ko eed.Laukos bija runcis,nekastreets un taa nobarojies,ka knapi kusteejaas. galvenais nedot lielveikalu krāsaino barību, kastrētam tā slikti jo īpaši ··· Sterilizācija: vai kastrētam runcim ir jādod ... lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Tas atkarīgs no dzīvnieku raksturiem. Kakjenei buus pofig,bet runchukam mokas,jo vinsh jau nesaprot,ka nedriikst uzmaakties meitenei?D Mans mazais runcītis jau 2 mēnešu vecumā grāba savas māsiņas aiz čupra un trenējās. Lieki piebilst, ka māsiņas jutās apbižotas un piesmietas. :))))
Jūsu lielais runcis jau trenkās kaķenīti visu laiku, un viņa būs ļoti nelaimīga. Sākumā cīnīsies pretīm, sitīs ar ķepu, dzīs prom no mājām, tomēr runči ir spēcīgāki un aktīvāki. Var sanākt otrādi, ka kaķene aizies no mājas. Labāk jau sterilizējiet arī runci, tad gan būs pilnīgs miers un pat iespējama laba draudzība.
Runcis ir jaakastree,savaadaak vins pleesiis kakeniiti. ··· Sterilizācija: Vai sterilizēta kaķene var ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Vai kastrēts/sterilizēts lopiņš mēdz būt dzīvespriecīgs? (16)
Interesē reāla pieredze, jo, cik saskārusies esmu pati - gan kaķi, gan suņi, kam dzimumfunkcija noņemta, ir vai nu tādi lēnīgi un apātiski vai diezgan neganti. Varbūt kādam pieredze citāda?
apātiski paliek tie kuriem garlaicīgi, man kaimiņiem sterelizētie kaķi visi pa laukiem lēkā, peles, putnus un vēl lapšuku grāvī piekauj, un visi slaidi. bet nu tie kas paredzēti kā vizuālie elementi dzīvoklī, ar kuriem saimnieks nespēlējas, nenodarbina, tie jā paliek laisi, apātiski un resni Kastrēts dzīvnieks, neatkarīgi no sugas raksturā mainās maz, lielākoties neizjūtot hormonu vētras paliek laiskāks , mierīgāks, bet tas ir ļoti individuāli. Ja konkrēti kaķim ir iespēja doties pastaigās laukā, tad viņa mednieka instinkts liek viņam ļoti kustēties un aptaukošanās nedraud. Citreiz ir vēdera ādas noslīdējums, kur mēdz uzkrāties tauciņi.Tikai telpās esošam dzīvniekam, jārada iespēja spēlēties, ieslēgt izdomu, no kartona kastēm un citām lietām veidot alas, piramīdas, tuneļus, mest iekšā tur bumbiņu ,lai ņemās. Viss ir no saimnieka atkarīgs, cik daudz ar mājdzīvnieku nodarbojās. Kaķis spēlējas līdz sirmam vecumam, ja viņam šīs rotaļas nodrošina, un izklaides ir daudzveidīgas, mantiņas tiek mainītas.
Dalos no pieredzes.:)
Viss atkarājas,kādā vidē tas lopiņš dzīvo. Man laukos ir kaķene, kas sterilizēta. Labāku mednieci neatrast. Arī runcis, bez savas reproduktīvās mantības, brīžiem cierē un kādu gribošu kaķeni.
Man gribētos ieteikt te - pāris ohuja onkuļus nosterilizēt, varbūt tas domāšanu ievirzīs pareizā gultnē un pasargās pasauli no "nelaimes gadījumiem".
un paziņu suņu, ar kuru piedalās adžilitī, un otru skrien ar tiem riteņveidīgiem pa mežu, arī par laiskiem un apātiskiem nenosauksi. tur kā paņem siksniņu tā suņi lec līdz griestiem aiz laimes Ir citāda. Un kas? ··· Sterilizācija: Vai kastrēts/sterilizēts ... lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Kādā vecumā sterilizēt kaķeni? (5)
Cik gadu (mēnešu) vecumā ir vispiemērotākais laiks priekš kaķenes sterilizācijas. Vai no sterilizēšanas necieš kaķenes čaklums uz peļu ķeršanu?
Manējā pēc sterilizācijas nepalika ne resnāka, ne slinkāka ;))) ...steririlizaaciju vislabaak veikt,tad kad pirmo reizi vinja saak mekleeties,man ir siaamiete,vieniigais ,kas notiek ir tas ka vinjas paliek apaljiigas...par peleem nemaaceeshu atbildeet,jo aaraa nelaizhu... Var sākt to darīt no 6 mēnešu vecuma un daudz kavēties arī nevajag, jo meklēšanās kaķenītēm ir sāpīgas.Nav ko mocīt...
Kaķenes ilgi paliek meitenīgi rotaļīgas un, ja kāda bez sterilizēšanas ir vēl medīgāka kā manējā, tad tā ir unikums....
Operāciju var taisīt vienalga kad, bet vēlams pieaugušam kaķim (kaķenei).Pēc tam tomēr izmainās vielmaiņa ar tendenci uz resnumu un palielinās risks saslimt ar urīnceļu slimībām (smiltis, kristāli..)Tāpēc kastrēti kaķi (abu dzimumu) jābaro ar speciālām kastrēto kāķu barībām.Tad nebūs liekais svars un urīnceļu slimības.Šādi baroti kaķi dzīvo ilgāk.Peļu ķeršanu tas neietekmē. lielaakaa dalja paliek neaktiivi, resni un slinki, arii saimnieks vairs nav autoritaate, kakjis dara kaa grib, kaa jau vienmeer tikai peec sterilizeeshanas paliek dauz daudz sliktaak ··· Sterilizācija: Kādā vecumā sterilizēt ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu