Vai Rīgā var uzlikt sodu īrniekam par savvaļas kaķu barošanu?

Pie manas maajas kakjus cītīgi baro kādi 3 cilvēki, nevienam nekādu īpašu pretenziju nav. Bet te es dzirdu, ka citas maajas iemītnieki sazveereejushies pret pagrabnieku barotāju un taisoties rakstīt suudziibu. Vai tiešām dzīvnieku baroshana ārpus maajas ir aizliegta?

riebekle  2 5 Nu laikam jau, dzīvojot daudzdzīvokļu mājā, jārēķinās arī ar citiem. Kaķus varbūt baro, bet vai satīra aiz viņiem, kad viņi nokārtojas visās iespējamās tuvākajās vietās, tajā skaitā bērnu smilškastēs, puķu dobēs, kāpņu telpās, pagrabos, uz kājslauķiem u.t.t. Pieļauju, ka ne visiem tie kaķu bari tādēļ patīk.

animato    11 Par sodu nezinu, bet mani fascinē, kad netālu no daudzstāvu mājas redzu arī glītas mājiņas kaķiem, skaidrs, ka te dzīvo cilvēcīgi cilvēki.

indigaprimula    11 Var uzlikt administratīvo sodu ,ja pa taisno no loga izgāž ēdiena atliekas .Pārsvarā ,tomēr vienojas ar mājas sētnieku ,par ērti uzkopjamu vietiņu ,kur tos kaķus barot .Jautājumam ir divas puses .Barot ir sekas .Vai nebūtu jāsoda primāri tos ,kuri savus bijušos mīluļus piepulcina šim kaķu pulkam ?

Aukstums    7 sūdzība nav sods... nevar uzlikt sodu par kaķu barošanu... zinu, ka pašvalīdība un dzīvnieku biedribas meklē iespējas sterilizēt pagalmu kaķus, ..Mājiņas sadarbībā ar ielas kaķu aprūpētājiem izvietotas vietās, kur mīt jau par Rīgas domes, biedrības ”DzīvniekuSOS” un iedzīvotāju līdzekļiem sterilizēto kaķu ģimenes.....bet , kamēr būs bezatbildīgi cilvēki, tikmēr rmētāsies pamesti dzīvnieki.

vilx  3 4 Te var savilkt paralēles ar bēgļiem. Merkele savā uzsaukumā nebija domājusi to, ka tagad plūdīs straumēm labākas dzīves meklētāji, un Ušakova kungs savā uzsaukumā arī nebija domājis to, ka tagad Rīgas Dome atbalstīs nekontrolētu kaķu vairošanos un radušos koloniju barošanu.

DanaL  2 8 Ir jau traki, ka apkārt klīst tik daudz to nabagu, bet nebarojot labāk nekļūs, barosies pie miskastēm un vairosies tikpat nadzīgi.Varbūt vari ieteikt tiem sūdzībniekiem samest naudu sterilizācijai, nevis klupt virsū tiem, kas cīnās ar pamesto un nesterilizēto kaķu eksistences sekām. Lai sūdzās par tiem, kas pamet, nevis baro.

Letija  3 6 Kā var būt aizliegta dzīvnieku barošana, vienalga mājā vai ārpus mājas?!
Kaut kāds neloģisks jautājums.
Jebkura palīdzība dzīvniekiem ir atbalstāma un stimulējama.
Svarīgi būtu rūpēties par arvien jaunu kaķu mājiņu uzstādīšanu, kā arī gādīgie cilvēki varētu spert soli tālāk šos kaķīšus aizvedot uz sterilizāciju. Kaut kad, ja nemaldos, bija pašvaldības finansēta atbalsta programma šim pasākumam.

Letija    9 Lūk, minkas dara nopietnu darbu- cīnās ar grauzējiem. Kaut cilvēks to spētu novērtēt!
Un ar savām cilvēciskajām spējām izdarītu savu darbu- pabarotu, parūpētos par cienījamu dzīvesvietu, bet, pirmkārt un galvenokārt, STERILIZĀCIJA.

vilx  8 6 Nesaprotu, jūs tiešām to visu nopietni? Nu nekas, kad arī jūsu pagrabā klaidoņi kaķi uztaisīs apartamentus no sadriskātām kartona kastēm un tualeti ziemai noglabātos dārzeņos, bet ieiet tur varēsiet tikai, sapūtušies ar Cobru, lai kājas nepaliktu melnas no tūkstošiem blusu, tad varēsiet pārdomāt vēlreiz, kā parūpēties klaiņojošiem kaķiem par cienījamu dzīvesveidu. Nujā, neizpaliks arī kauna minūtes servisā, kad pēc kaķu sūdiem smirdošas sezonas riepas vedīsiet mainīt. Galvenais, ka peļu nav.

Aukstums    6 16:54.. nez kurš vainīgs, kad mājas kaķis izmests no mājas??? Jo vienīgie savvaļas kaķi ir lūši, mežakaķi.. un Jūsu visu iedzīvotāju normāls devums pašiem būtu savus pagalma kaķus sterilizēt, kastrēt.. mājiņas ir uzceltas JAU STERILIZĒTIEM KAĶIEM, jo NOŠPIRCĒT tos visus būtu tā kā ......

fargo      https://likumi.lv/doc.php?id=132534

IV punkts.

saskaņā ar šo, es saprotu, ka ja kaķi ir sterilizēti un skaitās kādam piederoši, tie var uzturēties ārā un tiem jābūt barotiem un dzirdītiem. un atkal, JA es pareizi saprotu, tad tiem cilvēkiem ir pat pienākums tos kaķus barot.

bet ja ir problēmas ar grauzējiem, tad 1 ūdele likvidēs visus grauzējus ļoti ātri. sporta pēc. tik palaid viņu pagrabā ar pelēm vai žurkām. ot tad sāksies trādirīdi.

neko  1 1 Likuma tāda nav, bet tas neliedz īrniekiem pasūdzēties saimniekam (-iem). Īrnieki saimniekam jau var sūdzēties par visu kas nepatīk. Tālāk jau no saimnieka atkarīgs kā viņš reaģēs. Var arī aizliegt savā īpašumā tādas lietas.

Marija_Anna    8 Saviem līdzekļiem pagājušo ziemu ar palīgu uztaisījām mājiņu kaķiem. Kad vajadzēja tai atrast vietu , sākās iebildumi. Kādam nepatiktu tas, kādam šis. Beigās aizvedām to uz Lomonosova ielu aiz aviācijas institūta bijušā ir teritorija , kur sieviete un viņas palīgi no sociālās mājas iekārtojuši privātā teritorijā daudzas kaķu mājiņas turienes kādiem 20 pāri kaķiem. Baro , ārstē , sterilizē.
Toties mūsu mājas kaķi vai nu dzīvo pagrabā, viena kāpņu telpā ( Pūku reizēm paņem kaimiņiene pie sevis ), zem lodžijām un pie sienas kāda līdzcietīga dvēsele sakrāmēja no kastēm mājiņas parodiju ar segu murskuļiem. Vai tas bija smukāk - šaubos. Bet līdz pavasarim stāvēja.
Cilvēku loģika dažreiz ir neparedzama.
Cita mājas iedzīvotāja gan par savu naudu , gan par RD līdzekļiem sterilizē piemājas kaķus ( tur gan ir sava birokrātija ) .
Kopumā ņemot risinājumu var atrast.

Mentha    6 Zinu Rīgas centrā māju kur pārvaldniece neļauj barot kaķus un viņiem pa sētu skraida žurkas!Pirmajam stāvam graužas aiz sienas.!!!!

Marija_Anna    7 Vai Rīgā var uzlikt sodu īrniekam par savvaļas kaķu barošanu? foto Gribēju vien piebilst, ka to mājiņu uzbūvēšana nav nemaz tik dārga. Pāris plāksnes skaidu plātne, siltinājums ( ne akmens vate un ne penoplasts, aizmirsu kā sauc ) , nedaudz skrūves, finierzāģītis, krāsa un paklājiņš, ar ko nosedz ieeju un grīdu iekšā + salmi vai siens. Jātaisa atverama no augšas, lai var iztīrīt . Sanāca lūk tāda :

marmorakaraliene    4 Jāsoda nevis kaķu barotāji, bet gan bezatbildīgie "Akkāmanpatīkšitaskaķītis" īpašnieki, kuriem mīlulis ir mīlulis tikai uz īsu brītiņu un kuri dzīvnieciņu izmet uz ielas.

Lince15      Tas ir apsurdi, dzīva dvēsela arī kaķis ir. Un viņi ir tīrīgāki par suņiem, kas apmīž visus mietiņus un noliek kluci. Kuru reti kad divkāju sunis savāc. Kaķis savus klucīšus aprok.
Ja kadā smilšū kastē ko paslēpj, nev liela traģēdija.
Šodien ta baidas par mazo cilvēciņu ka nu dabūs nabas tarkšķi ja izraks kaķa dargumus. Murgs tas ir, no ta nav neviens nomiris ne saslimis.
Ušakam pašam pa Rats laukumu klejo kaķi un tos drīkst barot. Ja tā, tad nesaprotu, kāpēc citus kaķus nav brīvi barot. Kur savaļas kaķi tur nav grauzēju. Ja viņi apēd kādu balodi ar nav slikti, jo tie pretīgie putni apdirš visus balkonus.

langstinsh      Marijai žāvētava ar dzīvu gaļu...
Piedodiet...
2020-01-21 15:37

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu