Klaiņojoši (savvaļas) kaķi

Klaiņojoši (savvaļas) kaķi - jautājumi un diskusijas

Ko iesākt ar klaiņojošu kaķenīti (31)
Kaimiņi kopš pavasara piebaro pieklīdušu kaķenīti, atstājot viņai barību trauciņā pie mājas. Bet tagad klūst auksts, redzu, kā viņa atskrien paēst un sarāvusies guļ zem tūjas. Iekša viņa neies, pt ja viņi to laistu, pārāk bailīga. Bail ...
Iesākumā pieradina kaķeni, tad kaķenes bērnus baro... un skaties Dana jau pārvēršas par kaķu tanti, pie vienas kaķu mājiņas liek otru utt.
Mēs ar meitu tā bijām vienu pieņēmuši, pati bailīgi salā ienāca mājās un pierada. Pateicīgāku kaķeni nebiju redzējis. “Maška” jau praktiski nevarēja pakustēties, bet kaut kā spēja īsi, īsi pirms miršanas uzlekt pie meitas uz otro gultas stāvu un atvadīties. Forši tie dzīvnieki, bet prasa rūpes un pastāvību.
Man arī sāp sirds par ielas kaķiem,pie mūsu daudzstāvu mājām dzīvo apmēram.30kaķi,daudzi viņus baro regulāri,viņi uzskata,ka te ir viņu mājas,ir veci,jauni un mazulīši.Neviens nav slims,bet sirds lūzt,ka redzu,viņi saprot neviens viņus dzīvoklī neņems.Nezinu vai šo problēmu var atrisināt. kaķim nevajag, lai tu visu laiku butu majas. galvenais atstat bariibu un udeni+tiiru kastiiti, ja esi prom paris dienas. kaķi guļ 20 stundas diena.
toties, kad busiet kopa, varesiet komunicet un miloties. Bus izglabts dziivnieciņs. Dzivnieki vienmer nes prieku, vini ir majas gariņi.
Protams, vislabāk paņemt pie sevis.
Ja galīgi nevar, ierīkot kaķu mājiņu, kur viņai patverties.
Vienu mazu kaķenīti jau var paņemt pie sevis:) ··· Klaiņojoši (savvaļas) kaķi: Ko iesākt ar klaiņojošu kaķenīti lasīt visu diskusiju (31 atbildes) –»
Vai Rīgā var uzlikt sodu īrniekam par savvaļas kaķu barošanu? (19)
Pie manas maajas kakjus cītīgi baro kādi 3 cilvēki, nevienam nekādu īpašu pretenziju nav. Bet te es dzirdu, ka citas maajas iemītnieki sazveereejushies pret pagrabnieku barotāju un taisoties rakstīt suudziibu. Vai tiešām dzīvnieku ...
Par sodu nezinu, bet mani fascinē, kad netālu no daudzstāvu mājas redzu arī glītas mājiņas kaķiem, skaidrs, ka te dzīvo cilvēcīgi cilvēki. Var uzlikt administratīvo sodu ,ja pa taisno no loga izgāž ēdiena atliekas .Pārsvarā ,tomēr vienojas ar mājas sētnieku ,par ērti uzkopjamu vietiņu ,kur tos kaķus barot .Jautājumam ir divas puses .Barot ir sekas .Vai nebūtu jāsoda primāri tos ,kuri savus bijušos mīluļus piepulcina šim kaķu pulkam ? Lūk, minkas dara nopietnu darbu- cīnās ar grauzējiem. Kaut cilvēks to spētu novērtēt!
Un ar savām cilvēciskajām spējām izdarītu savu darbu- pabarotu, parūpētos par cienījamu dzīvesvietu, bet, pirmkārt un galvenokārt, STERILIZĀCIJA.
Saviem līdzekļiem pagājušo ziemu ar palīgu uztaisījām mājiņu kaķiem. Kad vajadzēja tai atrast vietu , sākās iebildumi. Kādam nepatiktu tas, kādam šis. Beigās aizvedām to uz Lomonosova ielu aiz aviācijas institūta bijušā ir teritorija , kur sieviete un viņas palīgi no sociālās mājas iekārtojuši privātā teritorijā daudzas kaķu mājiņas turienes kādiem 20 pāri kaķiem. Baro , ārstē , sterilizē.
Toties mūsu mājas kaķi vai nu dzīvo pagrabā, viena kāpņu telpā ( Pūku reizēm paņem kaimiņiene pie sevis ), zem lodžijām un pie sienas kāda līdzcietīga dvēsele sakrāmēja no kastēm mājiņas parodiju ar segu murskuļiem. Vai tas bija smukāk - šaubos. Bet līdz pavasarim stāvēja.
Cilvēku loģika dažreiz ir neparedzama.
Cita mājas iedzīvotāja gan par savu naudu , gan par RD līdzekļiem sterilizē piemājas kaķus ( tur gan ir sava birokrātija ) .
Kopumā ņemot risinājumu var atrast.
Ir jau traki, ka apkārt klīst tik daudz to nabagu, bet nebarojot labāk nekļūs, barosies pie miskastēm un vairosies tikpat nadzīgi.Varbūt vari ieteikt tiem sūdzībniekiem samest naudu sterilizācijai, nevis klupt virsū tiem, kas cīnās ar pamesto un nesterilizēto kaķu eksistences sekām. Lai sūdzās par tiem, kas pamet, nevis baro. ··· Klaiņojoši (savvaļas) kaķi: Vai Rīgā var uzlikt sodu ... lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu