Kā atšķir lāčus?

Gribu iet uz mežu avenītēs, bet izlasīju, ka mežā esot lāči. Ja redzot lāču mammu, tad esot momentā jābēg, bet ja lāču tēti, tad jāsastingst un jāizliekas par beigtu. A kā var atšķirt kurš lāču mamma un kurš tētis?

riebekle      Domāju, ka avenes lasot, vairāk par čūskām jāpiedomā nekā par lāču dzimuma noteikšanu. :) Bet, ja ieraugi lāču mazuļus, tad ar tiem kopā droši vien būs mamma.

Torpedo    10 Kad es meitām bērnudārzā prasīju, kā viņas atšķir puišeļus un meitenes, viņas teica, ka tas tak esot tik vnk - puišeļiem ir īsi mati, meitenēm - gari. Domāju, ka lāčiem ir tas pats

JurisK    3 Laacis ir biistamaakais un neprognozeejamaakais zveers. Un vinjam garsho avenes. Ej avenees ar vairaakiem cilveekiem kopaa. Laachiem nepatiikot spalgas skanjas, tipa svilpiites. Iespeejams, ka tos aizbaida arii ultraskanjas svilpes, kas nopeerkamas autobodees tieshi prieksh zveeru atbaidiishanas. Ieraugi laaci, centies nesteidziigi pa veejam tikt, cik taalu vien vari un aaraa no mezha! Ja veejsh uz laacha pusi, tad zini, ka vinjsh ir jau vai nu aizmucis, vai uzgluun neredzams.

puuuka  4    foto hi,hi..nu gan sasmējos,lielā bēdzēja,labi,ja 10 metrus paspēsi noskriet..un būsi lācim vēdērā...izlikties par beigtu...laikam būsi multeni par princesīti saskatījusies:)
Bet ja nopietni,dzīvnieki paši no mums baidās,tikai tad ja viņi redz,kad Tu esi reāli bīstams un apdraudi viņu bērnus,tad viņi var mesties virsū,lai pasargātu savus bērnus.

fargo    5 par mežu.
1.vienai mežā nav jāiet. īpaši ja esi pilsētniece.
2.ja vien neesi medībās, uzvedies skaļi. tas aizbaidīs 99 no 100 dzīvniekiem prom. lāčus ieskaitot. ja esat divatā, sarunājaties. troksnis ir labākā preventīvā aizsardzība. naktī un krēslā mežā darīt nav ko, ja vien neesi mednieks/zvejnieks.

kā trokšņot vienai? piemēram ieliekot dzelzs spainī kaut ko metālisku. noteikta auduma drēbes berzējas ar troksni. ejot pa zālāju, nekāpelē kā stārķis, tā vietā soļo it kā plēšot zāli/krūmus.
bet vislabākais ir vismaz divata un runāties.

fargo      nu, labi, tad paļaujies uz to, ka noteiksi dzimumu lācim uz aci un tad uz drosmi stāvēt klusu, kamēr lāču tēviņš tevi pārmeklēs vai noskriet lāču māti sprintā.

riebekle  2 4 Ja šo pēcpusdien Allažu apkaimes mežos dzirdēšu Eiropas hītu radio, tad griezīšu uz citu pusi. :D man tomēr mežā dzīvnieku patīk labāk satikt nekā cilvēku. :))

marmorakaraliene  1 3 Jā, jā, mežā briesmīgi daudz lāču - pa visu Latviju kopā ar lācēniem varot būt kādi 30 gab. Glūn aiz katra koka. Baidies!

una32    3 Nezinu kā ar lāčiem, bet kad pavasarī lasīju puķītes mežā, alnis pats man piesteidzās klāt, bēgt nevarēju, jo bija ļoti liels ar garām kājām, tā nu stāvēju un gaidīju, viņš mani kārtīgi apošņāja un tad lēnām tomēr devās prom.

Torpedo  1   Nu, bet tas ir tikai godīgi, ka, ja cilvēks ēd lāčus vai, p., cūkas, ka arī lāči un cūkas var ēst cilvēkus. Dots pret dotu
Bet, ja, kā te raksta, meža dzīvnieki nebēg no cilvēka, un alņi un lapsas nāk ošņāties, tad viņiem visticamāk, ka ir trakumsērga, tāpēc tāda neadekvāta rīcība

runcitis15    1 Lāču papam būs pauti pēc tā arī atškirsi!

janisb      Lācenēm parasti lācēni blakus, bet labāk nešķiro, ja plinte nav līdz tad laidies lapās, apenes pēc tam izmazgāsi :D

zupa      https://m.nra.lv/pasaule/54000-krievija-meita-pa-talruni-stasta-matei-ka-vinu-ed-laci.htm

valmierietis333      Izlasot komentārus , secināju ,ka labāk pilsētniekus mežā nelaist , pretējā gadījumā visi lāči no smiekliem būs pārplīsuši ! ;D

Vienīgie kustoņi no kā ir jābīstas - ir čūskas un ērces , pārējie ir gudri un ar viņiem ir viegli !

*** Varbūt lietojat pārāk spēcīgas smaržas ,ka tie kustoņi nāk klāt ošņāties !?
Vai arī pilsētniekus nabagi nav redzējuši - tad nāk pētīt kas tie tādi par zvēriem!

Es godīgi tādas pasakas pirmo reizi dzirdu , piemēram ,kad es ierodos mežā , tad tur visi ir informēti ,ka zvēru karalis ieradies - visi zibenīgi ir prom !
Lai kā esmu mēģinājis aļņiem pielavīties , tuvāk par 200m nav sanācis , jo tie sajūt kaut sīkāko vēja plūsmu , tā ir gabalā - pamēģini tik vēl panākt šos!

Tiesa , ar dzīvniekiem ir līdzīgi kā ar cilvēkiem , ja jūt tavu vājumu - sajūt tavas bailes , vari arī pārvērsties par upuri - pat nerunāsim par lāčiem , pietiks ar klejojošiem suņiem , kas vienmēr cenšas uzbrukt no mugurpuses ... Esmu dzirdējis ,ka ar vilkiem līdzīgi , pārsvarā gan tie laižas prom kā tikai sajūt cilvēka klātbūtni !

etc      Kurā vietā tad vēl mežā ir avenes? Visas ir nokaltušas...
Bet tas vienīgais Latvijas lācis līdz tai aveņu vietai var arī neaizčāpot - tā kā īsti pamata uztraukties nemaz nav.

Bazhix    1 Lai kā esmu mēģinājis aļņiem pielavīties , tuvāk par 200m nav sanācis , jo tie sajūt kaut sīkāko vēja plūsmu , tā ir gabalā - pamēģini tik vēl panākt šos!
----------------
Aļņi, sevišķi aļņu mātes, Latvijā ir bīstamākas par lāčiem. Un apzināti meklēt kontaktu ar alni vajadzētu mazāk, nekā ar lāci :)

riebekle      etc, pats tu esi nokaltis, avenes mežā kā dzīvas, tikai manā mežā vēl īsti nav gatavas, lasīt var tikai vietām.

una32      11.06, laikam nepareizi smaržo, mani gan alnis no 10 cm. attāluma kārtīgi apošņāja ar milzīgām nāsīm un lielām brūnām acīm apskatīja.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu