Lācis

Lācis - jautājumi un diskusijas

Kā atšķir lāčus? (25)
Gribu iet uz mežu avenītēs, bet izlasīju, ka mežā esot lāči. Ja redzot lāču mammu, tad esot momentā jābēg, bet ja lāču tēti, tad jāsastingst un jāizliekas par beigtu. A kā var atšķirt kurš lāču mamma un kurš tētis?
Kad es meitām bērnudārzā prasīju, kā viņas atšķir puišeļus un meitenes, viņas teica, ka tas tak esot tik vnk - puišeļiem ir īsi mati, meitenēm - gari. Domāju, ka lāčiem ir tas pats par mežu.
1.vienai mežā nav jāiet. īpaši ja esi pilsētniece.
2.ja vien neesi medībās, uzvedies skaļi. tas aizbaidīs 99 no 100 dzīvniekiem prom. lāčus ieskaitot. ja esat divatā, sarunājaties. troksnis ir labākā preventīvā aizsardzība. naktī un krēslā mežā darīt nav ko, ja vien neesi mednieks/zvejnieks.

kā trokšņot vienai? piemēram ieliekot dzelzs spainī kaut ko metālisku. noteikta auduma drēbes berzējas ar troksni. ejot pa zālāju, nekāpelē kā stārķis, tā vietā soļo it kā plēšot zāli/krūmus.
bet vislabākais ir vismaz divata un runāties.
Ja šo pēcpusdien Allažu apkaimes mežos dzirdēšu Eiropas hītu radio, tad griezīšu uz citu pusi. :D man tomēr mežā dzīvnieku patīk labāk satikt nekā cilvēku. :)) Laacis ir biistamaakais un neprognozeejamaakais zveers. Un vinjam garsho avenes. Ej avenees ar vairaakiem cilveekiem kopaa. Laachiem nepatiikot spalgas skanjas, tipa svilpiites. Iespeejams, ka tos aizbaida arii ultraskanjas svilpes, kas nopeerkamas autobodees tieshi prieksh zveeru atbaidiishanas. Ieraugi laaci, centies nesteidziigi pa veejam tikt, cik taalu vien vari un aaraa no mezha! Ja veejsh uz laacha pusi, tad zini, ka vinjsh ir jau vai nu aizmucis, vai uzgluun neredzams. Nezinu kā ar lāčiem, bet kad pavasarī lasīju puķītes mežā, alnis pats man piesteidzās klāt, bēgt nevarēju, jo bija ļoti liels ar garām kājām, tā nu stāvēju un gaidīju, viņš mani kārtīgi apošņāja un tad lēnām tomēr devās prom. ··· Lācis: Kā atšķir lāčus? lasīt visu diskusiju (25 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu