Ko darīt ar mazu zvirbulēnu kurš izkritis no ligzdas?

Dārzā atradu mazu putniņu, domaju, ka tas ir zvirbulēns. Devu vinam smalki sakapātu vārītu olu un ūdeni no karotītes. Ko vēl var dot ēst? Mazais daudz un bieži ēd, nezinu cik reizes naktī dot ēst. Varbūt jūs varat palīdzēt?

schatze22      Es tava vieta rit pazvanitu uz Zoodarzu painteresetos pie profesionaliem!

peedas_rasaa    1 Es tā tiku pie vārnas. vakarā vari odus paķert - ēdīs arī beigtus. ola der. var kādas sēklas noteikti dot.
Atceros tās pirmās nedēļas - bija tāpat.. ola, maltā gaļa, sliekas meklēju. Ūdens no karotītes. Sēdēja tāds pūkains bumbulis grozā, bolīja acis un virināja knābi :)

falko_1967    1 siltums vajadziigs.sildlampa .buus gruuti.
kersi mushas,odus un sliekas.barosi,reizes 40 diennnaktii.

una32    1 Es ķēru taureņus,sienāžus, spāres( lielākas) un baroju ar pinceti, ar roku plivina , viņš atver knābi plati vaļā...kad izauga, pēc laika aizlidoja un vairs neatgriezās.

miglainaa_plava    1 Nesen kā daudz interesējos par zvirbuļiem :))) manējais gan bija jau liels.
Mazie ēd kukaiņus, tārpiņus, man ieteica iegādāties makšķernieku veikalā tārpiņus.
Sīkajam ir vajadzīgs vēl arī ūdens, kaut kā ar barību kopā....
Pēc tam kad paliek lielāki sāk ēst graudaugus, īpaši putnu prosu.
Katrā ziņā piezvani uz ZOO ambulance, no manas pieredzes, tur ir vispieredzējušākie un atsaucīgākie vetārsti - Drapče u.c.

Edg  1   Es neko nedarītu, iespējams ka viņa senči paši izgrūduši no ligzdas. Tā mēdz gadīties ja barības ir mazāk un grūtāk to sagādāt. Un tas notiek ne tikai ar zvirbuļiem vien, arī stārķi un citi putni tā dara. Kā saka Darvina teorija par dabīgo atlasi dzīvē. Patiesībā viņam pašam izkrist ir pagrūti ja nepiepalīdz kāds no malas.

Mirdzina      Mums pagalmā bija kaijas mazulis nokritis no jumta. Par mazuli gan grūti nosaukt- pēc skata un izmēra starp pūci un pieaugušu pīli. Man pat bail bija iet klāt.

Araabs  3   Ne putnu ne dzīvnieku mazuļus aiztikt un stiept mājās nedrīkst.Pirmkārt tas ir stulbi,jo jo vecāki izbaros,ja izkritis,bet kais pievāks ja izgrūsts,otrkārt pa lielam ir iespējas atrauties no kriminālkodeksa(neesmu dzirdējis ka pielietotu,bet žēl).

kudala    1 Neko, tāpat neizdosies . Pat zvēru guru Darelam ne vienmēr izdevās izglābt. Visdrīzāk viņš nav izkritis, bet gan izgrūsts, putnu ligzdas nav tējas tasītes no kurām var izslīdēt.

una32    2 Bērnībā katru gadu kādu putnēnu veiksmīgi izaudzināju, piemēram , kad ligzda sajukusi un nokritusi, vai arī dzeguzes mazulis izgrūdis pārējos putnēnus no ligzdas. Vienmēr visi izauga un aizlidoja.

Lince    1 Neko nav jadara, ja vari iebaz ligzda.
Ja nav iespejams, vari nest majas un izbarot ka majputnu, bus velak par ko rupeties.
Bet neko cita jau palidzet nav iespejams.
2016-11-27

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu