Putnu mazuļu barošana

Putnu mazuļu barošana - jautājumi un diskusijas

Kā barot piemājas svīres mazuļus? (6)
nesen atradu mazu svīres putnēnu izkritušu no ligzdas , ligzda atrodas 3stāv ēkas augstumā . putniņš dzīvs kustina spārnus un staigā un prasa ēst bet problēma tāda ka nezinu ko dot un kā? ceru ka palīdzēsiet...
Meklētājā raksta, ka ēdot visādus kukaiņus.. jāņem tauriņu ķeramais vai mušu pletne un jāiet medībās.. Vēl var papurināt vilnas džemperus - arī kodes derot. Mazulis? Svīres pašas no zemes nespēj pacelties spārnos (īsas kājiņas, gari spārni), varbūt vajag šo pamest uz augšu. Praktiski neiespējami, jo viņi ēd tikai kukaiņus, visādas musas un odus. Mēģini ar putekļusūceju saķert pietiekoši daudz, varbūt izdodās. Smags gadijums.Man nobeidzās.Saka,ka vajag no jumta mest gaisā jo šie nemāk pacelties. Zvani Anetei, gan jau ko ieteiks. ··· Putnu mazuļu barošana: Kā barot piemājas svīres ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Ko darīt ar mazu zvirbulēnu kurš izkritis no ligzdas? (11)
Dārzā atradu mazu putniņu, domaju, ka tas ir zvirbulēns. Devu vinam smalki sakapātu vārītu olu un ūdeni no karotītes. Ko vēl var dot ēst? Mazais daudz un bieži ēd, nezinu cik reizes naktī dot ēst. Varbūt jūs varat ...
Bērnībā katru gadu kādu putnēnu veiksmīgi izaudzināju, piemēram , kad ligzda sajukusi un nokritusi, vai arī dzeguzes mazulis izgrūdis pārējos putnēnus no ligzdas. Vienmēr visi izauga un aizlidoja. Es tā tiku pie vārnas. vakarā vari odus paķert - ēdīs arī beigtus. ola der. var kādas sēklas noteikti dot.
Atceros tās pirmās nedēļas - bija tāpat.. ola, maltā gaļa, sliekas meklēju. Ūdens no karotītes. Sēdēja tāds pūkains bumbulis grozā, bolīja acis un virināja knābi :)
siltums vajadziigs.sildlampa .buus gruuti.
kersi mushas,odus un sliekas.barosi,reizes 40 diennnaktii.
Es ķēru taureņus,sienāžus, spāres( lielākas) un baroju ar pinceti, ar roku plivina , viņš atver knābi plati vaļā...kad izauga, pēc laika aizlidoja un vairs neatgriezās. Nesen kā daudz interesējos par zvirbuļiem :))) manējais gan bija jau liels.
Mazie ēd kukaiņus, tārpiņus, man ieteica iegādāties makšķernieku veikalā tārpiņus.
Sīkajam ir vajadzīgs vēl arī ūdens, kaut kā ar barību kopā....
Pēc tam kad paliek lielāki sāk ēst graudaugus, īpaši putnu prosu.
Katrā ziņā piezvani uz ZOO ambulance, no manas pieredzes, tur ir vispieredzējušākie un atsaucīgākie vetārsti - Drapče u.c.
··· Putnu mazuļu barošana: Ko darīt ar mazu zvirbulēnu ... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Korellas putnēnu barošana (2)
Sveiki gribeju jautat ar ko jabaro maziem izskilusies korella papagailisi,ir 2dienu veci,vai pasi vecaki baro tik japerk special bariba?
Baro pashi vecaaki, vecaakiem dod vabuut vairaak vaariitu olu, bet principaa visu taapat kaa ikdienaa. Sākuma vecāki bērnus baro ar atrītu barību. Šajā laikā vecākus vēlams pastiprināti barot ar griķu putru, vārītu olu, vājpiena biezpienu, augļus un dārzeņus nedaudz un uzpasēt ūdeni. ··· Putnu mazuļu barošana: Korellas putnēnu barošana lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Kā barot putnu mazuļus kuriem nav mammas ? (5)
Māti apēda kaķis . Vai var nest istabā zem lampas un barot ar sliekām ? Mazuļi jau ir spalvaini . Sliekas jau mēģināju ar pinceti iebarot, bet neēda. Putnēni elpo un ik pa brīdim kustās .
Sablenderē tās sliekas kopā ar kaut ko - auzu pārslu putriņu, piemēram un ar šļirci spied iekšā.
Apmēram šitādā stilā:
https://www.youtube.com/watch?v=syQwGX3b9Ls
Obligāti sazinies ar kādu ornitologu ! piem. viesturu ķerusu. vai citu. viņi pateiks ko un kā darīt. paldies tev par tavu labo sirdi un vēlmi glābt mazās dzīvības.raksti kā sokās. Praktiski neiespējami..Katrai sugai sava barība,savi cikli....Dabīgā atlase,arī kaķis.. Pašlaik viss kārtībā. Sliekas ēd baroju ar pinceti, dzer arī, dzirdinu ar pipeti . Bet kā pa nakti ? Jābaro vai nē ? pa nakti guli mierīgi. visi tak guļ arī putni. joprojām iesaku sazināties ar ornitalogu. lai zini kā rīkoties pareizi. ··· Putnu mazuļu barošana: Kā barot putnu mazuļus kuriem ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Cik bieži jābaro putnu mazuļi ? (6)
Kaķis apēda putnu mammu, tàpēc ienesām mazuļus istabā, barojam ar sliekām, mušām un odiem, dzirdinam arī . Bet nezinu CIK bieži ēdiens jādod ? Kā pa nakti ? Varu droši guleet ?
priecajos, ka palidzat!
esmu dzirdejusi viedokli, ka nevajag palidzet, nevajag iejaukties dabiskaja atlase-bet tik un ta VIENMER palidzam tados gadijumos.ari maniem berniem tas ta ieaudzinats-nevis gudri spriedelet kada izdomatas frazes, bet reali palidzet nelaime nokluvusiem.
man prieks , ka ari jus tadi esat, lepojos!
mes barojam tiko pavera mutites,,,protams, ka vienmer nepaspejam.pa nakti nebarojam.grutakais ir ar lidinasanu,,,tad jabrien pa visiem kaiminu krumiem un jamekle neizdevusa lidojuma vaininieks!
VELU TEV UN TAVIEM MILAJIEM LAIMI!
Nu padomā ar pelēko vielu kā tas notiek dabā. Naktī šie barību atrast nevar, tātad nebaro, bet no rīta gan... rīts iestājas agri, jo agri...ar gaismu, nevis pirmo tramvaju:) Vienam obligāti jānosprāgst!:)) Jābaro ar to, ko konkrētais eksemplārs var atrast apkārtnē un to viņi dara pat ļoti ātri. Iespējams, ka dažas lietas jāsasmalcina... Maivaboļu kāpuri varētu būt ļoti garšīgi, vismaz kad taisīju zālāju, tiem bija liels pieprasījums:) Uz ātrumu nevaru atrast to bilžu stāstu , kā vienus putnēnus meitene izbaroja . Līdz šie paši saviem spārniem aizlidoja . Cik būs piemēroti tālākai dzīvei , to nezinu. Bet var . Vai visus putnus, nezinu. Neticami, ka vinji vispaar eed! Kaa mazi beerni - kameer augshaa - jaaeed, kad gulj - nevajaga modinaat. Cerams, ka izmantojat putekljusuuceeju odu un mushu ieguvei?:) Lai veicaas - buus briinums, ja pat viens izlidos! kaķis apēda -dabiskā izlase ..mazuļi atstāti citu apēšanai .Atkal dabiskā izlase .Nu nav jaglābj ,jo ta ir dabas prioritāte .Barības ķēde .Puse nomirtu,puse izdzīvotu ..neizdzīvotu -kadu pabarotu .Tīrs olbaltums ,iekšas un smadzenes .Pazvani uz zoo darzu ,tur speci pateiks . ··· Putnu mazuļu barošana: Cik bieži jābaro putnu ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu