Kā iemācīt kucēnam nokārtoties?

Labdien, vakar iegādājāmies vacu aitu suna piuisiti 1 menesiti. Vēlējos lugt padomu, ka pieradintat nokartoties viena vieta, kamer vins ir mazins, kamer ara nevar vest, pote nav bijusi.

Just_    4 Kurš nelietis jums tik mazu suni pārdeva?! Kucēnam līdz 2 mēnešiem ir jābūt pie mammas.

niica  4   Kāpēc nevar vest ārā? Zīdainim taču arī vajag pastaigas.

Skaidrite_Leeninna  1 3 Esmu par 100% droša, ka tas ko iegādājāties, nav vācu aitu suņa kucēns... visticamāk, par Ls 50 pirkts jauktenis. NEVIENS atbildīgs audzētājs nepārdos kucēnu līdz 2 mēnešu vecuma sasniegšanai, turklāt bez nepieciešamajām potēm. Pirmkārt, vizīte pie vetārsta par visām nepieciešamajām potēm, par
čurāšanu - avīzes un pacietība.

Bekka  1 2 Piekrītu Skaidrītei! Neviens normāls suņu audzētājs neatdod tik mazu kucēnu!:( Viņam vajadzīgs mātes piens un socializācija, normāls audzētājs atdod kucēnu 3 mēnešu vecumā ar visiem dokumentiem un potēm,lūk tā. Patreiz vienīgais risinājums, vaktēt, kā mazu bērnu, kādā klusākā stūrī plēvi, virsū vai nu avīzi vai virtuves papīra dvieļus /tie uzsūc ātrāk un labāk/, vēl var skaidu granulas kādā kastītē bērt, tās kas trušiem domātas, un tad kad pirmo smuko peļķīti uztaisījis iebāzt tur ar purniņu un likt tam paredzētajā vietā, šo mācību apgūst ātri, gan kucēni, gan kaķēni.

Arma  1 1 Zooveikalā redzēju smiltiņas kucēniem - tā kā arī viņiem var ierīkot kastīti. Sākumā jāpaseko līdzi kucēnam - un arvien jānes uz kastīti.

Just_  1 1 Zooveikalos ir arī speciāli uzsūcoši paladziņi šitai vajadzībai, tādi palieli. Meitas sune tā kārtojās kādu laiku, problēmu ar pieradināšanu neesot bijis.

violinn    1 Vispār jau šīm lietām ir jābūt skaidrām kamēr kucēns vēl nav mājās. /`potes, čurāšana, ēšana, pastaigas /
ja sanākusi spontānā pirkšana...tad avīzes, kā jau te teica, ies kārtoties, kur sajutīs savu smaku.
Vācu aitu sunim patiesībā ir laukā jādzīvo...jau no kucēna vecuma.

Lucy      Nes atpakaļ,lai mamma baro un rūpējas vēl mēnei par mazuli.
Un tādu suni dzīvoklī netur,bet gan arā.

Skaidrite_Leeninna  2 1 Es vispār nesaprotu, kāda jēga te prasīt padomus, ja tāpat izdarīsi pēc sava prāta. Visticamāk, kucēns nopirkts, lai izpatiktu bērna iegribām. Nākamais jautājums būs - ar ko viņu barot...
Žēl, ka dēļ cilvēku stulbuma cieš `dzīvnieks.

slieks    2 Kad manējā bija maziņa, tajā vietā, kur pirmo reizi nokārtojās, sāku klāt vecas avīzes, atstājot nedaudz no smakas. Tad arī vairs nekur citur negāja, tikai uz avīzēm. Pa laikam jau gan gadījās peļķīte arī citur, jo maziņam jau tek nepārtraukti.

Si_Si_Dra_      Mazā auguma suņus var radināt istabā uz avīzēm nokārtoties,tie kas augumā būs lieli uzreiz vajag mācīt ārā radināt,vēl jau nav tik auksts ārā,un slikti ka pirkāt tik maziņu un bez potēm,tgd kādas divas nedēļas nevarēs potēt,kamēr kaut cik stress suņukam pāriet. Paziņa paņēma koliju un arī istabā no sākuma mācija,suņuks paaugās un ārā vispār nenokārtojās,cietās un darīja to tik koridorā,tā kā uzmanīgi;D
Es savu ņēmu ziemassvētkos un uzreiz āŗā radināju. Protams ja dzīvo dzīvoklī tad to izdarīt ir grūti,man bij savādāk -paver durvis un izliek āŗā.

Tiigjeriite    3 Es vienmēr esmu tikai apbrīnojusi tos cilvēkus PA, kuri izlasot tekstu, paši vēl kaut ko piedomā, izdara kaut kādus pašiem vien zināmus secinājumus un tad par to brūk virsū jautājuma uzdevējam :)

Bet par tēmu. Cik atceros no savas pieredzes, tad suņuki VIENMĒR čurā kā tikko piecēlušies, tāpēc šo brīdi var labi izmantot mācīšanai. Kā pieceļas, tā nes uz stūri vai ārā. Protams, nepieciešama arī pacietība un lupata pie rokas :D

Helga_13  1 1 Vispār, suņuks, tiešām vēl gaužām maziņš. Katrā ziņā , es savam sunim ( labradoram ) , kamēr vēl nedrīkstēja iet laukā, nopirku zooveikalā specialo paladziņu. Labums tāds, ka to var arī mazgāt un lietot vēl un vēl. Citi pērk aptiekā cilvēku paladziņus- kā pamperus. Vienīgi , mans suns, arī vēlāk bija ieņēmis prātā, ka uz visiem tepiķiem drīkst pačurāt .... Un situācijā, kad viņam vajadzētu paciesties, viņš to , bez sirdsapziņas pārmetumiem, darīja uz tepiķa. Ar laiku, gan šo netikumu izmācījām, bet vienu labu tepiķi ari izmetām....;)

Apriori  1 1 Ar visiem dažādu šķirņu kucēniem, kuri man bijuši, esmu darijis tā-noliek avīzes pie durvīm pa kurām vēlāk tiks laists ārā. Kad kucēnu atved mājā, tad turpat koridorī palaiž, lai aprod. Tur viņš arī no bailēm pāris peļķu uztaisīs. Tad tās avīzes uzliek virsū un noliek atpakaļ pie durvīm. Suns ātri vien sapratīs, ka jākārtojas uz avīzēm un vēlāk tik pat ātri sapratīs, ka aiz durvīm - ārā, to izdarīt ir vēl patīkamāk. Suns, tas ir forši. Lai veicas!

Ruxandra  2 1 WTF? kuceens nav kakjeens un vienaa vietaa nechuraa! Turklaat 1 meenesa vecumaa to vispaar prasiit nevar, saadas iemanas saakas labaakajaa gadiijumaa no 3 meenesiem! Kuceens ir jaanes laukaa, lai tur arii pierod nokaartoties! izskataas, ka kaads paneemis "rotallietu"..............

melnss  1   Pirmais tik maziņam jādomā kā viņu izbarot!Savādāk nebūs drīz vairs kas čurā!Vispār infantilisms!!!!

NakcPutns      uzreijz jāparāda kur jūsu dzīvoklī havaja un kur slēdzās iekšā gaisma, ja puijka, tad poda vāku vislaijk turēt vaļā un brilli paceltu, ja būtu meijtene, tad vaijdzētu otrādi, akjā, meijteneij vēl vaijdzētu bidē, ar puijku tomēr ķēpa mazāka...;DDD

Pticka      nekaa, kamer mazns pa mazak kartojas kur pagadaas, bet pelkites tacu loti mazinas :)
otra darbiba - vest pec iespejas biezhak aaraa - suns nemaz negrib istabaa to dariit!
manejie parasti ir gudrinieki un istabaa pa lielam nekad nav taisijusi! bet nu pelkiites no taam neizbeegt :)

davidoff      piekritu skaidritei, zel dzivnieka! " audzetajs" nedriksteja pardot dzivnieku lidz 2 men vecumam , drizakais vins ir kreisais un lai Dievs dod vinam veselibu . par curasanu runajot , tu tacu saviem berniem menesa vecuma nemaci iet uz podina , ko tad gribi no suna ? uznemies pacietibu, jo esi pienemusi vel vienu bernu.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu