Suņu nokārtošanās (suns čurā)

Suņu nokārtošanās (suns čurā) - jautājumi un diskusijas

Suns neprasās ārā, bet čurā kur pagadās (3)
Mums ir fanču buldoga meitenīte. Paņēmām viņu 2mēnešu vecu, bija pieradināta nokārtoties uz paladziņa, kamēr nebija potēta ārā īpaši netika laista,.Kad sapotējām sākām staigāties pa āru, bet ienākot istabā.tā pat ...
Kucēni parasti nokārtojas pēc miedziņa un pēc maltītes. Centieties vest ārā tajā laikā (pēc miega un pēc ēdienreizes). Arī ja redzat, ka kucēns meklē vietu, kur nokārtoties, ņemiet un nesiet ārā. ja gadās peļķe, sarājiet un arī nesiet ārā.
Galējais variants - iebakstīt maigi ar purniņu čurās un iznest ārā.
Pats svarīgākais - pacietību, pacietību un neatlaidību. Ja metodiski tam pieiesi un nepaslinkosi, tad ātri vien būs rezultāti.
Mazie suniishi, kaut arii stulbi peec paskata, tomeer ir pietiekoshi gudri lai saprastu, ka dara kaut ko nepareizi, ja saimnieks vinju saraaj. Aizmirstaas reizeem sunjukam, ko nedriikst, bet raajiens bargaa balsii labi iedarbojaas manieru uzlaboshanas virzienaa:) ··· Suņu nokārtošanās (suns čurā): Suns neprasās ārā, bet ... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Vai tad Tev grūti arī sākt *iezīmēt* to savu teritoriju?-špricē uz visām pusēm-lai redz,kurš te ir saimnieks!:) Lai ko suns arī sadarītu vainu jāmeklē saimniekā!! Lai suns dzīvo laukā, uztaisi iežogojumu vai lielu teritoriju un lai zīmē uz nebēdu, kur problēma??? Tātad viņam mājās ir tādi apstākļi, kas liek aktīvi rīkoties, jo teritorija ir it kā apdraudēta.. vai saimniecei citas prioritātes, vajadzīga uzmanība.. vai greizsirdība, vai cīņa par varu mājās..variantu tik daudz.. tikai Tavs psihoterapeits zinās pateikt pareizo atbildi:)))
Es mēģinātu viņu vairāk samīļot, spiestu uz kvalitāti, lai mazinātu viņa stresu.. bet tie padomi kā spļāviens podā, jo nav informācijas:))
Jāmēģina ar viņu vienoties, kurš no Jums ir vadonis, teritorijas noteicējs. ··· Suņu nokārtošanās (suns čurā): Kā rīkoties ja suns iezīmee ... lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Ko darīt, lai suns nenokārtotos istabā? (4)
Sunītis,protams, regulāri tiek izvests pastaigā, bet vienalga atnākot uz mājām viņš to izdara vēlreiz kaut kur istabas stūrī.
Nevajag suni laist istabā un lieta risināta! Iespējams, ka suņam pastaiga ir par īsu...Un ja tas ir no aktīvo suņu saimes, tad ar ar 30 min. pastaigu noteikti nepietiek...
Bet atnākot pēc pastaigas, vajag nedaudz suni pavērot, un ja sāk ostīties - tad uzreiz jāmet arā!
Man bija taksis, kas varēja pus dienu nodzīvoties pa pagalmu, tā nociesties, ka pirmais, ko izdarīja - jau pie ārdurvju stenderes, nekaunīgi acīs skatoties, pacēla kāju... nelīdzēja nekas...sataisīja tāāādas actiņas, ka visas dusmas pārgāja...un nākamajā dienā viss no jauna... Patiesībā tas bija murgs... Dod, Dievs, lai Tev nebūtu šis variants... man uzreiz rodas jautājums par to kā suns vispār klausa saimniekam. proti, ja suns iezīmē teritoriju, demonstratīvi parāda, ka viņam vārda tieša´jā nozīmē pie kājas saimnieku prasības, tas ir stāsts par disciplīnu. Paklausība jāprasa, jāaudzina visā, ne tikai šajā jautājumā. Parasti jau ir tā, ka nevis suns ir dumš vai nepaklausīgs, bet to, ka saimnieks nespēj noturēt konsekventas prasības.. Un ja saimnieks ir ´vājš´, suns uzņemas bara vadoņa vietu.. Tai skaitā iezīmējot teritoriju..

Protams, katram sunim varētu būt sava specifika, bet globāli princips viens - sunim jāsaprot par kādu uzvedību saimnieks pauž atzinību, par kādu nosodījumu. Un tam jābūt izturētam procesam. Pagoglē par šo situāciju, uzzvani kādam kinologam.. Jo ilgāk ielaidīsi ieradumu, jo grūtāk būs mainīt.
Man savākt savu vilku ļoooti palīdzēja cēzara milana sižeti. ir tāds dog whisperer, netā ir daudz infas un ļoti uzskatāmi video, kur viņš demonstrē, kā sunim palīdzēt saprast, kurš mājā saimnieks utml. Angļu valodā gan.
Pieņemsim:
https://www.cesarsway.com/dog-behavior/housebreaking-issues/what-is-territorial-marking-and-how-to-s
top-it

ps.protams, var jau arī izrādīties, ka suncim ir kādas fizioloģiskas problēmas, bet mēs jau šeit fantazējam uz to, ko saimnieks uzrakstījis pusotrā rindiņā.
Suņa suga, vecums, problēmas ilgums, problēmas saturs ("izdara vēlreiz kaut ko" - čurā/kakā?), saimnieka pieredze ar suņiem, suņa dzīvesveids/noslodze - visu dienu sēž istabā gaida saimnieku atnākam vai kā....

LAi veicas, saimniek, galvenais atceries - netiec galā ar problēmu pats/pati, meklē profiņu - visas ievilktas problēmas pārvēršas zobu sāpēs. Un tas attiecas kā uz problēmām ar suņiem, tā cilvēkiem..
··· Suņu nokārtošanās (suns čurā): Ko darīt, lai suns ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Suns čurā kur pagadas (9)
kad bija mazina,curaja tikai uz sava dvielisa...nu jau sunim ir k-kadi 7menesi,bet nu jau iet par traku,cura kur grib ar visu to,ka izlaizu ara...ka vinu iedreset?ko darit?
Pirmo reiz dzirdu, ka šitā auklējas. Aiz čupra, purnu čurās un ar avīzi pa pakaļu. Fiksi pielec, ar pāris reizēm pietiek. Un laukā staigāt. Tad var arī kārumu izniegt un salielīt, ka sapratis kas par lietu. Ar pavisam maziem nav īsti pieredze, bet tādiem kam smadzenes puslīdz ir, tikai ar netlaidīgu audzināšanu (lasi sodīšanu) un vēlams pieķerot tieši čurāšanas brīdī. Tas viss pie noteikuma, ka nav slimība un laukā tiek laists regulāri. Ja vismaz zinātu kas par šķirni. Tas ir īstais "pusaudža"vecums !Ja suncītim nav fiziskas kaites ,tas nozīmē ka viņš cenšas parādīt kurš mājās ir saimnieks !
Vajag piedāvāt vienreizējos paladziņus ,vairākās vietās ,ar sodīšanu nevajag uzsākt ,pa labam vien ,pa labam !
Vēl nav mazsvarīgs jautājums par barošanu ,ja apakšā slēpjas siers un šķiņķis ,vai bērnu iedots cepums _tie ir spēcīgi kairinātāji !
Taču vispirms gan ieteiktu konsultēties ar sunīša dakteri !
Mans ŠPICIS,kā sāka pēc pēdējās potes iet laukā,kā ar roku noņēma,istabā ni un ni,laikam jau ar puikām ir citādi,viņi laukā raksta,lasa vēstulītes.Vienmēr brinos,nu kur tādam mazam smedelim tik daudz ko šlakstīt:DDDD tikai un vienīgi biežākas pastaigās un ne ar kādu sišanu tur nekas netiks līdzēts,ar suni vajag tikai pa labam sarunāt. ··· Suņu nokārtošanās (suns čurā): Suns čurā kur pagadas lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Kā iemācīt kucēnam nokārtoties? (21)
Labdien, vakar iegādājāmies vacu aitu suna piuisiti 1 menesiti. Vēlējos lugt padomu, ka pieradintat nokartoties viena vieta, kamer vins ir mazins, kamer ara nevar vest, pote nav bijusi.
Kurš nelietis jums tik mazu suni pārdeva?! Kucēnam līdz 2 mēnešiem ir jābūt pie mammas. Es vienmēr esmu tikai apbrīnojusi tos cilvēkus PA, kuri izlasot tekstu, paši vēl kaut ko piedomā, izdara kaut kādus pašiem vien zināmus secinājumus un tad par to brūk virsū jautājuma uzdevējam :)

Bet par tēmu. Cik atceros no savas pieredzes, tad suņuki VIENMĒR čurā kā tikko piecēlušies, tāpēc šo brīdi var labi izmantot mācīšanai. Kā pieceļas, tā nes uz stūri vai ārā. Protams, nepieciešama arī pacietība un lupata pie rokas :D
Esmu par 100% droša, ka tas ko iegādājāties, nav vācu aitu suņa kucēns... visticamāk, par Ls 50 pirkts jauktenis. NEVIENS atbildīgs audzētājs nepārdos kucēnu līdz 2 mēnešu vecuma sasniegšanai, turklāt bez nepieciešamajām potēm. Pirmkārt, vizīte pie vetārsta par visām nepieciešamajām potēm, par
čurāšanu - avīzes un pacietība.
Kad manējā bija maziņa, tajā vietā, kur pirmo reizi nokārtojās, sāku klāt vecas avīzes, atstājot nedaudz no smakas. Tad arī vairs nekur citur negāja, tikai uz avīzēm. Pa laikam jau gan gadījās peļķīte arī citur, jo maziņam jau tek nepārtraukti. Piekrītu Skaidrītei! Neviens normāls suņu audzētājs neatdod tik mazu kucēnu!:( Viņam vajadzīgs mātes piens un socializācija, normāls audzētājs atdod kucēnu 3 mēnešu vecumā ar visiem dokumentiem un potēm,lūk tā. Patreiz vienīgais risinājums, vaktēt, kā mazu bērnu, kādā klusākā stūrī plēvi, virsū vai nu avīzi vai virtuves papīra dvieļus /tie uzsūc ātrāk un labāk/, vēl var skaidu granulas kādā kastītē bērt, tās kas trušiem domātas, un tad kad pirmo smuko peļķīti uztaisījis iebāzt tur ar purniņu un likt tam paredzētajā vietā, šo mācību apgūst ātri, gan kucēni, gan kaķēni. ··· Suņu nokārtošanās (suns čurā): Kā iemācīt kucēnam ... lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu