Chihuahua - kož kajās

Sunim ~3 gadi.
Kad saimnieks nav majas - nerej. Kad saimnieks majas - tad rej - ja kads iet kapnutelpa, ja kads skalak sarunajas, utt. Tas tapec, ka sarga.

Jau augot sunim bija problemas ar guzam, laikam displazija. Iespejams, ka paraak mazins kad bija, skraidija pa gridu, un kajinas slideja. Bet auguma suns papraavaks neka standarta pienemts. Ar ko tas varetu but saistits?

Pati negantaaka lieta - suns kozh kajas - gan saimniekam, gan cieminiem. Nelauj paiet uz prieksu. No kurienes tads nikis uznacis - nevar saprast. Vai tas saistits ar to, ka ar suni speleejas kadu bridi, vinu kacinot? Vai ar ko citu?

silvite  1 2 Trūkst uzmanības!Mazais suns rej, kad tam no kā bail, nevis sargā, nav taču sargsuns.

Kaskaade  5 10 Nu un tagad plāns takā 3gadu vecu suni pāraudzināt???

Nevis sunim augot displāzija radās, bet suns jau pirkts no kaktu audzētājiem ar visādām iedzimtām kroplībām, slimībām un neatbilstību šķirnes eksterjera standartiem. Nuko gribējās modīgu sunīti par lētām naudiņām?-še tev slimīgs kroplīc. A pretenzijas audzētājam izvirzītas tika, kādēļ rahīts pārdots?

Nu un kā tad zināms, ka tas suns nerej, kad saimnieku nav mājās? Mājās ir online novērošanas kameras? Nemācīti un garlaikoti suņi kvankšķ augu diennakti aiz gara laika.
Un kas tā par uiņu, atļaut sunim dzīvoklī riet? Sunim pilsētā ir jābūt tikpat socializētam kā cilvēkam. Manam stafam no 2mēnešu vecuma tika iestāstīts turēt muti. Gudram sunim gaiša galva, uz kaimiņiem principā nereaģēja, rēja tik uz svešiem, līdz ar ko kaimiņi priecīgi, jo zināja, kad kāpnēs ir svešinieki.

Un nagla visam protams suņa atļaušanās kost saimniekam! Kas tas tāds?! Kā līdz kkam tādam var aizdzīvoties?! Tās ir kvekšķu neaudzināšanas sekas. Domāt, ja suns maziņš, tas nav jāaudzina? Kkāaa tad!
Nezinu kā pieaugušu suni var pāraudzināt. Ja man būtu tāda situācija, klopētu ar avīzes vīkšķi tik ilgi, kamēr pārietu vēlme kost kādam, ja komandu nav devis saimnieks.

Peleks  1 6 ar plaukstu pa dirsu kolīdz mēģina iekost, pēc pāris reizēm nomierināsies.

Kaskaade    12 Ar roku, kura baro, suni sist nedrīkst. Tikai ar mīkstu svešķermeni, vienlaicīgi dodot komandu "nedrīkst".

Estebans      Zeķi galvā uz 10 minūtēm.

siikaa16    1 Aiziet uz suņu skolu un aprunāties ar kinologu. Var jau pavaktēt, kad taisās kost aizrādīt un iedot kādu kārumu. Sunim kādai mantiņai arī jābūt un noteikti ar dzīvnieku jāspēlējas.

av2    3 Man mammai laukos bija ssitaads , ilgi to cieta, liidz vinnns atllavaas nopietni ...iekost vinnai kaajaa. Taa, ka bija jaassuj. Un vuinnas vecumaa tas...:((Game over , sunim bija.
Jaaudzina ir suns , un no mazotnes. Ja neee, izaug...visaadi.

Kaskaade    2 Suns tāpat kā cilvēks, testē citus, ciktāl un ko var darīt un atļauties. Un akvai tam saimniekam pār kuru sunis ir pārņēmis varu.
Ir vēl viena lieta, suns zaudē varu un ir uzvarēts, kad tas apgāzts uz zemes ar kājām gaisā. Tātad, ikreiz, kad izdomājis netīrām dubļainām kājām lekt uz cilvēku vai vēl trakāk- kost, nomizo ar avīzi, apgāz uz muguras, sapurini, nomierini vienlaicīgi ar stingru pavēlošu komandu "nedrīkst". Viegli nebūs, kamēr izstrādāsies baiļu reflekss no avīzes un paklausības komandas reflekss "nedrīkst".
Kad mans bija vēl kucāns, 4mēnešu vecumā tīnim sagribējās par varu ar mani sacensties. Uzrūca zobus nikni atrādīdams, kad viņam neļāvu darīt, kas prātā ienāca. Un tad nu bija tas lūzuma punkts - ja es nerīkošos tagad un uzreiz, kaujas suns pārņems varu uz visiem laikiem pār cilvēku. Bija, mazliet skarbāk par avīzi, bet kopš tās dienas varas hierarhija bija pārdalīta uz visiem laikiem. Izauga bučmūlis un ģimenes lellis. Visi, kuri mūs zināja un pazina arī sagribēja tādu suni kā mums, draugu un četrkājainu čomu.

JurisK      Iespējams, ka vainīga tā spēlēšanās, kacināšanās - suns to tā nesaprot. Tagad pāraudzināt grūti. Nosmerē kaju, apavu ar kaut ko kodīgu, kādreiz ieteica sinepes. Bet vajadzēs laiciņu. Par riešanu - vai nu sunim bail, kaut ko dzird, vai arī pievērš tavu uzmanību - pamēģini saprast!

JurisK      Un jā, sunim ideālā gadijumā ir viens saimnieks - barvedis. Slikti, ja tas ir pats suns. Pārējie labākajā gadijumā ir līdzvērtīgi bara locekļi, bet ne visi. Tas attiecās arī uz mazajiem kvekšķiem. Es, piem. savai jorcenei neesmu barvedis, mani var neklausīt un arī uzriet, mēs esam konkurenti par varu. Ja kas, es arī varu uzriet!:D

dabasmiilis    3 Sīkie žurkulēni ir gana bailīgi, kad vieni - tad slēpjas(dabas likumi - izdzīvošana). Bet ,ja sajūt saimnieka plecu tuvumā, tad sāk uzvesties līdzīgi kā sunim pienākas, jo apzinās ,ka saimnieks aizsargās ,ja nu kas notiks - tādēļ saimnieka tuvumā atdzīvojas. Ja dzīvokļa durvis stāvētu atvērtas un viņš svešiniekus redzētu ,viņš nerietu, bet aizvērtās durvis dod viņam drošības sajūtu ,tādēļ drīkst riet.

Esmu novērojis, kā nāk svešinieki, kucēns paslēpjas aiz saimnieka muguras un rūc, bet kad svešinieki dodas prom, viņš pēkšņi drosmīgi izskrien pāris metrus priekšā saimniekam un rej ko spēka(demonstrējot ,ka ir kārtīgs sargsuns), bet ja svešinieks panākas atpakaļ, tā šis fiksi aiz saimnieka muguras un klusē, jo atkal apdraudējums!

Kož , jo neaudzināts, neaudzināti bērni tak arī kāpj uz galvas... Bieži vien nemaz nevajag fizisku spēku ,lai parādītu sunim ,kurš ir galvenais... Man pietiek ar runāšanu, suns visu saprot, viņi nav tik stulbi, kā cilvēki iedomājas.

Tas pats manis pieminētais suņuks, tantai nepārtraukti skrēja pakaļ un koda kājās, viņš tā spēlējās - sava veida ķerenes spēlēja, un pie visa bija vainīga tanta ,jo atļāva tā rīkoties , suns šādi vienkārši rotaļājas. Toties man nekad kājās nemetās - zināja noteikumus.

Suņi jūt ,kuram drīkst kāpt uz galvas , bet kuram nedrīkst. Ja suns neklausa ,vainīgs ir saimnieks, kurš nav audzinājis un iemācījis ko drīkst un ko nedrīkst.
Suns esot ar mani prata uzvesties ,kā normāls dzīvnieks, bet ko līdz saimniece parādās pie apvāršņa, tā suns kļūst nekontrolējams - sākas visatļautība ,jo saimniece neiebilst ,nekad nav stingri aizrādījusi ,un suns domā ,ka tā drīkst.

Sīkajiem nervu sistēma nav tā stiprākā, kacinot viņu , sunim var parādīties psihiskas problēmas. Ar kaķiem līdzīgi, auga bērni ,visu laiku mocīja ,darīja pāri, bet turpinājumā cietēji bija paši bērni ,jo pie pirmās iespējas ,kaķis pats uzbruka un ar nagiem metās ģīmī! Ļoti nervozs un agresīvs bija k

dabasmiilis    2 ... Ļoti nervozs un agresīvs bija kļuvis - tā sacīt - saimnieku spogulis.

LaskovijMerzavec    1 Čihuji vispār ir aprobežoti.

Rej bejēgā, bet ja ienāks svešais un nebūs neviens mājās, tad klusēs labi paslēpušies.

Kristaps89      uzput piparu aerosolu,ja nepalidz atkarto,atri sapatis 2021-01-05

8008      Nošaut 2023-06-27 15:38

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu