Vai kastrēts/sterilizēts lopiņš mēdz būt dzīvespriecīgs?

Interesē reāla pieredze, jo, cik saskārusies esmu pati - gan kaķi, gan suņi, kam dzimumfunkcija noņemta, ir vai nu tādi lēnīgi un apātiski vai diezgan neganti. Varbūt kādam pieredze citāda?

bru_nette (2014-06-20 14:49)    1 apātiski paliek tie kuriem garlaicīgi, man kaimiņiem sterelizētie kaķi visi pa laukiem lēkā, peles, putnus un vēl lapšuku grāvī piekauj, un visi slaidi. bet nu tie kas paredzēti kā vizuālie elementi dzīvoklī, ar kuriem saimnieks nespēlējas, nenodarbina, tie jā paliek laisi, apātiski un resni

bru_nette (2014-06-20 14:51)      un paziņu suņu, ar kuru piedalās adžilitī, un otru skrien ar tiem riteņveidīgiem pa mežu, arī par laiskiem un apātiskiem nenosauksi. tur kā paņem siksniņu tā suņi lec līdz griestiem aiz laimes

neiet (2014-06-20 14:57)      Ir citāda. Un kas?

veeja_roze (2014-06-20 15:01)      Man vairāk interesē, kur palikuši tie mikroskopiskie suņi, kurus pirms pāris gadiem elite nēsāja rokassomiņas vietā. Kaut kā vairs viņus neredz. Vai tik daļa nav izmesta miskastē.

neratni_stasti (2014-06-20 15:18)      Mēdz būt dzīvespriecīgs - reāla pieredze, reāls suns, nu jau gana vecs. Principā es piekrītu teorijai, ka lopiņi līdzinās saviem saimniekiem. Ja saimnieks dzīvespriecīgs, arī lopiņš ir dzīvespriecīgs. Ja saimnieks ir miegaina guļava, arī lopiņš tāds pats. :)

slieks (2014-06-20 15:24)      Es būtu priecīga, ja mana 5-gadīgā sterilizētā sunene būtu kaut nedaudz lēnīgāka. Visu laiku pieprasa uzmanību, ar vienu aci lūr, ko es daru, un, ja īpaši nedaru neko, tad nes bumbiņu vai no sētas kādus apgrauztus kokus, vai nosper kādu priekšmetu, un man jāskrien ap galdu viņai pakaļ, vai jāiemaina pret cepumu. Nejauka ir tieši tik, cik nopietnam sunim jābūt.
Iepriekšējā kucīte nebija sterilizēta, un problēmu bija daudz vairāk, it īpaši jau ar to milzīgo bedru rakšanu visos sētas stūros.
Arī kaķene ir sterilizēta un - pilnīgi normāls dzīvnieks.

DAfrika (2014-06-20 15:26)      Ne jau daiktu viņiem nogriež, bet olas, stāvēt viņiem stāv tāpat, tikai beigt nevar. Mans runcis visu laiku vienu mīksto rotaļlietu varo...

Bellatrixa (2014-06-20 15:31)      Niknums, varbūt Tavam kaķim vnk raksturs tāds. Operācija raksturu īpaši nemaina. Ja ūsaiņiem ir ko darīt, tb var dzīvoties pa āru, nekādas apātijas, un dusmīgums, nu tas individuāli katram. Man ir pārstāvēti, sākot no īpaši apzinīga savas teritorijas sargātāja - kaušļa līdz pat lielam bailulim [bet medīgs gan]. Tas vairāk par attiecībām starp kaķiem. Pret saimniekiem visi ir mīļi, nav tādu agresīvo.

Bekka (2014-06-20 15:56)      Kastrēts dzīvnieks, neatkarīgi no sugas raksturā mainās maz, lielākoties neizjūtot hormonu vētras paliek laiskāks , mierīgāks, bet tas ir ļoti individuāli. Ja konkrēti kaķim ir iespēja doties pastaigās laukā, tad viņa mednieka instinkts liek viņam ļoti kustēties un aptaukošanās nedraud. Citreiz ir vēdera ādas noslīdējums, kur mēdz uzkrāties tauciņi.Tikai telpās esošam dzīvniekam, jārada iespēja spēlēties, ieslēgt izdomu, no kartona kastēm un citām lietām veidot alas, piramīdas, tuneļus, mest iekšā tur bumbiņu ,lai ņemās. Viss ir no saimnieka atkarīgs, cik daudz ar mājdzīvnieku nodarbojās. Kaķis spēlējas līdz sirmam vecumam, ja viņam šīs rotaļas nodrošina, un izklaides ir daudzveidīgas, mantiņas tiek mainītas.
Dalos no pieredzes.:)

Lucy (2014-06-20 16:30)      muļķības,mūsu mincene bija izoperēta,bija dzīvespriecīga,smaidīga,nikna gan bija,tāda daba viņai bija.svēra 7kg un nodzīvoja tur pat bez pāris mēnešiem 19gadus

Lovetta (2014-06-20 17:02)      Nu manējā kaķene laikam nezina, ka ir sterilizēta, jo kaimiņu runčus musina un iekausta tāpat kā agrāk. Spēlēties nespēlējas-bet tas laikam likumsakarīgi, jo jamējai jau 17 gadu...

chentaluluu (2014-06-20 17:29)      Kāds saimnieks, tāds tas viņa lopiņš. Manējā ir super, skrien, spēlējās, lien klēpī un murrā un iekausta to, kas nepatīk.

elsa (2014-06-20 20:04)      Viss atkarājas,kādā vidē tas lopiņš dzīvo. Man laukos ir kaķene, kas sterilizēta. Labāku mednieci neatrast. Arī runcis, bez savas reproduktīvās mantības, brīžiem cierē un kādu gribošu kaķeni.
Man gribētos ieteikt te - pāris ohuja onkuļus nosterilizēt, varbūt tas domāšanu ievirzīs pareizā gultnē un pasargās pasauli no "nelaimes gadījumiem".

spradzite1984 (2014-06-21 12:37)      Nav ne lēnīgs, ne apātisks-arī negants ne; Mīlīgs, ļoti medīgs-pamanās uz balkona bezdelīgas nomedīt; Ir gadījies, ka man balodi trofejas vietā gultā atnes-uz balkona noķertu; Pie kaimiņiem viesojās un nekaunās viņiem visas puķes nogaršot; Ļoti greizsirdīgs uz citiem dzīvniekiem gan; Minkam 9 gadi, bet rosās kā jaunulis;

Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu