Kā bez vardarbības tikt vaļā no zalkšiem?

Kā bez vardarbības tikt vaļā no zalkšiem?Man zem šķūņa iemitinājusies zalkšu ģimene. Vienu sīkaļu notvērām un aiznesām trimdā uz mežu. Šorīt parādījies vēl viens. Saprotu, ka ir arī mamma un vēl bars sīkaļu. Šķūnis būvēts bez pamatiem, uz cementa brusām un zem grīdas remontdarbu laikā tika sabērti dažādi būvgruži - reģipša atgriezumi un citi sīkumi. Saprotu, ka viņi mitinās tajos. Vai ir kādas lamatas, kurās viņus var izvilināt, lai aizvestu uz mežu? Jeb ēsma? It kā jau netraucē, bet nepatīkami, jo mēdzu pa pagalmu staigāt basām kājām un kaimiņos ir mazi bērni. Un man pret viņiem ir pataloģisks riebums.
p.s. dzīvoju pilsētas centrā.

rihtigais  2 1 Mjā, kaut nekaitīgs, bet nekā patīkama. Katrā ziņā šo problēmu jārisina ´´zaļi´´, vai arī jāiemācās sadzīvot, kas būtu lielākais sasniegums. Es arī negribētu tās ložņas.

bosmens  3   pielej šķūni ar ūdeni, nopludini

ucibucis29  2 2 Var mēģināt likvidēt kompostkaudzi, ja tāda ir, jo tur viņi dēj olas.

Ja iespējams pārvarēt riebumu, iesaku netraucēt, jo zalkši ir garantija, ka nebūs odžu. Šīs abas sugas vienā teritorijā nedzīvo. Un odzes Tu patiešām negribi.

Deisa  2   Sīkaļas labprāt kurkuļus ēdot, taču kkur ņemt kurkuļus rudenī varētu būt diezgan sarežģīti. Būs kāda varde jāpreperē vai.

kokote  2   Kā tur ar to piena trauciņu izvilināšanai- ko par to saka bioloģijas spečuki?

ucibucis29  2   Kokot, zalktis ēd gaļu. Es vilinātu ar svaigi nosistu, nodīrātu vardi.

jollyroger  1 3 Es jau domāju, ka 2 čūskas blakus nedzīvo.

bru_nette  1 1 kaķi un medībsuņi ar tādām lietām sētas ietvaros tiek galā

bosmens  1 2 kāda nu tagad olu dēšana, nav tak pavasaris, pēc pāris nedēļām šie liksies uz ziemas guļu, tā nu arī viņi sameklēja sausu vietu
sasmējos par terminu bez vardarbības... ar mīlestību un maigumu nosit un svaigi nodīrā vardi, lai būtu ēsma

stardust  1   hmm, jā, rudens, ko tur vairs daudz, pavasarī varēs iespringt, un netrūks ne varžu, ne kurkuļu, bet par pienu - tas mīts :)

fargo      piens > zīdītāji, čūskas > reptiļi.(naf biologs)

Maybex      kaķi tik mazos zalktēnus var nomušīt. Lielajiem reti kurš kaķis ķersies klāt, pat ezis lielos neņem - manā dārzā ir redzēti gan vieni gan otri....

Vislabāk jau laikam tomēr sadzīvot ar šiem kaimiņiem.

mieru_tikai_mieru      senie latvieši pielūdza zalkti kā veiksmes nesēju. Mums laukos viena ģimene pagrabā iemitinājās. Tas tik tiešām nodrošināja odžu pazušanu. Nebija ne mazākās vēlēšanās no šiem atbrīvoties :)

kudala      zalkši ne pārāk mežā dzīvo, tiem vajadzīgas siltas vietas, tobiš, kaut kas līdzīgs kompostkaudzēm... likvidē ap māju viņiem labvēlīgu vidi, paši aizies.... mierinājumam- kur ir zalkši , tur nav odžu. A vēl, var mēģināt kādu ežu ģimeni pievilināt, tie izmedīs zalkšus.

ailena    1 Nez,varbūt pabāzt tumbas zem grīdas un atskaņot labi skaļu disko mūziku? :D Parasti jau viņi bēg no skaļa kliedziena.Tikai kaimiņi jau nebūs sajūsmā par tādu koncertu.

feini_    1 Sadzīvojam,pat gribot satikties un redzēt,viņas slēpjas.:)

mieru_tikai_mieru      piedevām visam, drīz viņi paši aizies - ziemas miegā :)

Lucy    2 ja man būtu jādzīvo tai vidē kur rāpo čūskas,tad aizietu es!!!
labāk neteikšu ko es izdarītu,man vnk riebjās rāpuļi dajebkuri,no čūskām paniskas bailes,kā ar tām cīnīties nezinu!

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu