ko darīt ar no ligzdas izkritušu putnēnu?

no ligzdas izkritis žagatas mazulis,,,,ligzda augstu kokā, piekļūšana neiespējama.
ar ko viņu barot?samērā liels mazulis.no mums ar dēlu nebaidās.
jeb paskaidrot,kas ir dabiskā atlase un, ka ne visi izdzīvo,,,,?jeb tomēr piespiesties un atrast laiku vēl vienam bērnam?

JurisK  1 9 Šovasar jau esmu piedalījies līdzīga nelaimes putna glābšanā. Nekādu problēmu! Ēda sasmalcinātu gaļu, sliekas liels kārums, mušas, dundurus - spēj tik barot. Nevajadzētu dot maizi un tamlīdzīgas lietas. Žagatēns nemācēja dzert ūdeni, tāpēc gaļu deva, pirms tam to izmērcējot ūdenī. Tas nebūs dabas likumu pārkāpums, tikai vēl viena iespēja izdzīvot putna bērnam!:)

Hara  2 3 Man šķiet, ka putni ļoti labi panes šādu "mājas" piebarošanu, tas nav tā kā ar meža zīdītājiem, kuri pēc tam brīva vaļā var nomirt badā jo nemāk sagādāt sev pārtiku.
Es ieteiktu vairak piestrādāt pie paskaidrošanas, ka putns visticamāk pie pirmās izdevības aizlidos uz neatgriešanos, tiklīdz tam būs izauguši spārni, citādi būs liela sāpe. Pat ja putns būs no tiem retajiem kuri pēc atgriežas pēc papildporcijām, labāk vispirms bērnu sagatavot uz ļaunāko.

karbonaade  5 1 Žagata ir visēdājs, tā ka problēmu nebūs. Ak jā, ja liksi atpakaļ ligzdā, tad riskē ar to, ka žagatmamma ligzdu pametīs un visi bērni nomirs badā. tā ka... vai nu dabiskā atlase, vai ledusskapja pārpalikumi :)

crossing  4 2 baro un slēp mājā visus spīguļus :D

felicidad  4   Ja cilvēks būs paņēmis rokās izkritušo (vai arī atrasto putnu mazuli turpat ligzdā) - dīvainā kārtā putni-vecāki šā vai tā no viņa atteiksies. Par šo faktu biju jau sen dzirdējusi. Ne tikai žagatas tā darot...

Rothman  4 2 Kāpēc kaut kas jādara? Vienkārši netraucē, neaiztiec, neiejaucies dabas procesos. Nav jau zilonis kas jāsargā no cilvēku darbības.

Lucy  3   Jau 2ivas dienas liels putns staigā pie mūsu mājas.Nav kaija,nav žagata,pat nezinu kas par putnu.Garu knabi,pelēks ar bežu krāsu,kājas pagaras.
Lielāks par manu sunci.
Izskatās savainots,jo nelido,cilvēki redzēju baro un ir ūdens nolikts.
Vai vajag glābt,nezinu,jo kas zin vai nav putnu gripa.

lapsu_aacis    3 lidot neaizmirsti maaciit.
barot ir vienC, bet ir veel arii citi pienaakumi.
to dara taa- paliek zem guzinjas pirkstu un viegli pastumj,lai vinsh maacaas rampaaties virsuu. un tad - kaa mazus beernus lidmashiinaa cilaa augshaa lejaa, no saakuma viegli, lai vinsh iemaacaas balansu tureet un veelaak jau, lai vingrina spaarneljus un tur balansu ar tiem.
un taa ,kameer iemaaciisies plivinaaties.
ja ir lauku maaja, protams, kakja nesasniedzamiibas raadiusaa- ligzdveidiigaa imitaacijaa. derees arii arj kaidaam un siena atlikumiem pildiiC piiC kurviitis. tarp ribaam, vienaa saaninjaa, vinjam var uztaisiit laktinju.
grozu nostiprina, lai tas neshuupaajas paaraak un negaazeleejas, no saules un tiesha veeja, pasargaa, piesedzot ar zariem. kljava buus ideaala.

Tessa      pag.nedelja uz musu ielas piekliida sesku mazulis.zvaniiju Kalvenes zoo,saciija,lai neaiztiekam,aciimredzot,mamma pazaudeja.tik nelaimiigs kliida,nebaidiijas ne no viena.kaiminji iedeva vistas galju,tas paeda,patuseja turpat un nolikas,ka suns mums pie kajam gulet.vakara,kad jau bija gandriiz satumsis,vinjsh vairs nebija,domajam,ka mate atnaca pakalj,jo pats vinjsh nekur prom negaja visu dienu.laikam tagad ir tas laiks,kad kunjojas ara no ligzdam,alam.

cilveex    2 Iemācīt bērnam, ka rūpēties par dzīvniekiem ir pareizi, tas ir apsveicami.
Lidot iemācīsies(ar nelielu palīdzību), galvenais no kaķiem sargāt.

ucibucis29  2   lūkojas apkārt pēc kāda profesionāļa, kurš viņas vietā uzdotu skarbos jautājumus Pērlītei.... Neatrod, nopūšas un raksta pati. Kas būs tad ja žagatēns neiemācīsies atrast barību pats? Atbilde - viņš ķļūs par samērā lielu un bīstamu savvaļas putnu, kurš vai nu visu savu mūžu dzīvos kamīnistabā ar visām no tā izejošām sekām, vai arī tiks palaists brīvībā, kur nobeigsies no bada. Izvēle kaut kad būs jāizdara... Un palasi, ko par šiem jautājumiem saka Līdaka un Olte....

riks      ko darīt ar no ligzdas izkritušu putnēnu? foto man a pieklīda, pareizāk, nejaudāju skatīt, ka tūliņ pierullēs un savācu.

JurisK    1 Ucibuci - nav jaabaidaas par to, ko staasti - putns nav pleesonja, uz daudz zemaakas attiistiibas pakaapes, visas vinja darbiibas instinktiivas, lielaakoties. Radi izaudzeeja kovaarni pirms laika, bija kaa gjimenes loceklis, pat kakjis jau bija pieradis - nekas, pienaaca laiks, aizlidoja. Tik kopsh taa laika ap to maaju vairaak kovaarnju dziivo:)

ucibucis29  2   Labi, ka visiem tikai pozitīva pieredze, man sanācis dzirdēt tikai tās negatīvās. Lai veicas!

remboss  1   Putnus no ligzdas parasti izgrūž māte kā nevajadzīgu.Vari jau audzināt bet tad tev mājās būs pagalmā visādas spožas mantiņas ko šis putns tev sanesīs, tāpat ar vārnām. 2015-03-31

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu