Aste

Aste - jautājumi un diskusijas

Kucēns bez astes (4)
Plānoju iegādāties kucēnu (Krievu toiterjers). Skaists un mīłš bez gala, bet piedzimis bez astītes. Vai tas varētu norādīt uz kādām veselības problēmām?
Ja Tev patiik un tas buus tikai sirdij un nav domaats vaislai un izstaadeem-nem ciet.Ja juuti saubas-aiznes to briinumu pie vetaarsta-lai apskataas. Gauži zēl,ka tā...Astīte taču sunītim galvenais "ķermeņa valodas" instruments. Bet zinu dažus, kuriem tā vnk kupēta vēlāk - veselīgi suņuki. Vienlaik bija tojiem modē tā kupēšana, nu vairs nē. Vetaarstam noteikti jaaparaada. nekādu veselības problēmu nebūs-mili un priecājies par dzīvnieciņu. ··· Aste: Kucēns bez astes lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Tāpēc jau ir tāda sķirne... ar kupētām ausīm, astēm,jo ar visām tām garajām ļerpatām tas suns izskatās pēc dvorterjera, varat bļaut ko gribat, lielie aizstāvji, tad aizliedziet šīs šķirnes pavairošanu, lai neizskatās pēc klauniem, visiem pa VASiņam un miers, nekas tur nebūs jākupē :P
Dobermaņi tagad izskatās pēc milzīgiem Latvijas dzinējiem...
NU, dzīvnieku draugi, vai ar zināt kāpēc ausu kupēšana nemaz nav slikta? Tāpēc, ka minētajām suņu šķirnēm /un vēl vairākiem, piemēram Vācu dogiem/ ir lielas, nokarenas ausis. UN tajās tad nu ieperinās ausu ērcītas, pie izdevības. Tāpēc ausu kupēšanu ne par ko sliktu neuzskatu.
Ar astēm cits stāsts, bet ne jau nez kādas aizstāvēšanas vērts. Tik pat labi tad vajadzētu aizliegt ragu apzāģēšanu govīm, ko krutā ES tieši pieprasa.
Man būtu žēl tāds bokseris ar nekupētu asti. Astes šiem tievas, trauslas, bet galda kājas, durvju stenderes cietas. Kā izbijis dobermaņa īpašnieks (pasens gan), aste jau nu būtu gan jāgriež - to izdara mazam kucēnam un process ir ļoti vienkāršs. Ar ausīm ir cits stāsts - process bija traumatisks gan sunim, gan saimniekam :( Bet nu skats ar tām nokarenām ausīm ir super tizls :(
Bokserim gan, man liekas, tas nav tik traki.
Starp citu - besī man šie dzīvnieku aizstāvji. Suns ir mājdzīvnieks, tāpat kā kaza, govs un cūka. Viņam ir jāpilda savas funkcijas (vienalga kādas tās nebūtu - emocionālas, drošības vai vēl kādas citas). Pie tām pieder arī estētisks skats. Šī ES regula ir stulba un tāpēc daudzi to neievēro. Ne jau bez iemesla šīs operācijas tika veiktas gadiem ilgi ... Būtu labāk plastiskās operācijas aizlieguši, bez ārstnieciska pamatojuma ... :D
Bet, atklāti sakot, atbildi uz konkrēto jautājumu nezinu, šobrīd ir suns, kam ausis nav jāgriež, bet gribētu atkal dobermani - superīgs suns bija ... :)
Varbūt aizliegt zirgus apkalt? Tas taču ik šausmīgi - nagos naglas dzīt! Visas tās astu - ausu apgraizīšanas suņiem ir tikai suņu dēļ. Piem. - atsevišķiem medību suņiem, ja nav astes apgrieztas, tās tiek nemitīgi traumētas, skrienot caur krūmiem. Protams, mūsdienās arī bokseris ir pet - mīļdzīvnieciņš, kaut gan viņš tika radīts noteiktu pienākumu pildīšanai, un garā, gludā aste, tā pat kā ausis traucē tos pildīt. Pilnībā piekrītu wolandam par eirobirokrātu stulbumu! Un apbrīnoju stulbuma aizstāvjus - arī stulbums? Ceru, ka tikai bara instinkts - tipa piesliešanās dzīvnieku aizstāvjiem skaitās laba lieta, neatkarīgi no tā, kas tiek aizstāvēts. ··· Aste: Ausu, astes kupēšana bokseru ... lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Kā iemācīt kaķi staigāt kastītē? (17)
HELP!!!!!!!!!!!!!! Kā iemācīt kaķi staigāt kastītē?????????
Nothing special- kad jūt, ka šim vajag, tad jāieliek kastītē, kaks sajutīs smiltis un tālāk jau nostrādās instintkti! Vajag dot kakam normālu ēdienu, sorry...:)
:) googlēt vajag, vai yandexot, te rezultāti:
http://www.doctor-m.ru/c_06.php
http://aibolit-911.narod.ru/a113.htm

Te kā mācīt iet uz poda>
http://www.zooclub.ru/cats/psih/77.shtml
Labi jau tas nav,bet,kad inteligjenti nekas nesanaaca,iebaazu ar degunu saccuraataa pelkjee,sabaaru,aiznesu un iemetu kastee;)) zin,paliidzeeja;)) Veel viena lieta - nepatiik smiltis, vai kas tur tai kastiitee. Kakji tomeer kaku paradushi aprakt. Veel - dara par spiiti! Juusu starpaa nav beigusies ciinja par to, kursh buus priekshnieks! Iesaku piekaapties!:)) ··· Aste: Kā iemācīt kaķi staigāt ... lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Renault Master atsauksmes (11)
Renault Master -jaunākās paaudzes kravas businji. Vai kādam ir personīga pieredze? Komforta un skaņas līmenis kabiinee? 2, 5TD 100ZS-pietiekami, vai varbūt prasaas spēcīgāks dzinējs? Buushu pateicīgs par jebkādu ...
darbaa ir analogs- fiat. dzineejs 1.9.
nabadzinjsh- pakalja pa zemi velkas, kad paarkraujam, bet iet kaa uzticams darba zirgs. ja 2.5, probleemu nebuus vispaar. manaa uztveree, teicams auto. arii pa shoseju- stabils, aatrs, eerts. man patiik. dazhreiz vienk. izklaideejoties vizinos.
braukt var kamer garantija,bet pec tam sakas problemas.Francu auto ir francu auto,parak dargi izmaksa ekspluatacija. imho vaig 120. simtnieks i pa mazu. :) parejais ka jau renault :) sedshanu es gan veletos bishk savadaku,bet cik esmu runajis ar citiem tad saka ka patikot. Šodien noskatīju Citroen Jumper - 2002. gada, baigi labā stāvoklī, uz spidometra ap 115.000. Ja ietu runa par vieglo auto, es šai markai ietu apkārt ar līkumu, bet nu laikam uz busiņu noriskēšu - gan jau ka pie mana noslogojuma šamais kādus 4-5 gadus kalpos. Galvenais kritērijs šoreiz bija cena. man tam renault masteram i 1.5 gads un laikam 165 000 :) ··· Aste: Renault Master atsauksmes lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Kā pareizi pasterizēt ābolu sulu, lai saglabātu vitamīnus? (5)
Lai iekonservētu sulu un tā nebojātos, to parasti uzvāra, salej burkās/pudelēs un aizvāko. Līdz šim tā arī parasti daru, bet esmu dzirdējis, ka šādā veidā sula kļūst bezvērtīga - vienkārši garšīgs padzēriens, kuru ...
nevajag uzvārīt, sulu vajag tikai uzkarsēt gandrīz līdz vārīšanās temperatūrai, noputot un liet burkās. jebkura pasterizeeta sula praktiski visus vitamiinus ir zaudeejusi dazhu minuushu laikaa. Sula jaalieto uzreiz peec spieshanas vai arii ljaunaakajaa gadiijumaa svaigi spiesta jaasaldee plastmasas maisinjos, jo sula momentaa oksideejas.

Lai pareizi pasterizētu ābolu sulu un saglabātu pēc iespējas vairāk vitamīnu, jāievēro maiga termiskā apstrāde. Šeit ir soli pa solim aprakstīts process:

Vispirms izspied ābolu sulu, izmantojot sulu spiedi vai citus piemērotus līdzekļus. Pārliecinies, ka sula ir svaiga un bez piemaisījumiem, un, ja nepieciešams, izkās to caur smalku sietu vai marli, lai noņemtu nogulsnes un mīkstuma gabaliņus.

Pēc tam sulu ieliec tīrā emaljētā vai nerūsējošā tērauda katlā. Lēni uzkarsē sulu līdz 75–85 °C temperatūrai. Precīzai temperatūras kontrolei ieteicams izmantot virtuves termometru. Šī temperatūra ir pietiekama, lai iznīcinātu baktērijas un mikroorganismus, bet saglabātu maksimāli daudz vitamīnu, jo augstāka temperatūra tos var iznīcināt.

Sulu šajā temperatūrā turi aptuveni 15–20 minūtes, lai nodrošinātu pietiekamu pasterizāciju. Izvairies no sulas pārkaršanas vai vārīšanās, jo tas var negatīvi ietekmēt garšu un uzturvērtību.

Pēc pasterizācijas sulu nekavējoties iepildi iepriekš sterilizētās stikla burkās vai pudelēs, izmantojot sterilus piltuves un cimdus. Aizver traukus ar vāciņiem, kas iztur karstumu, un cieši tos noslēdz.

Pēc aizvēršanas burkas vai pudeles apgriez otrādi, lai vāciņš tiktu dezinficēts ar karsto sulu, un atstāj atdzist istabas temperatūrā. Pēc atdzišanas glabā sulu vēsā un tumšā vietā.Šādi pasterizēta ābolu sula saglabās savu garšu un pēc iespējas vairāk vitamīnu, vienlaikus būs droša ilgstošai uzglabāšanai.

Jo, ja nevāra tad neputro un var liet tāpat burkās, bet labāk noskaidrot pareizo temperatūru līdz kurai vitamīni neiet bojā un tad kontrolēt ar termometru un sildīšanas ilgumu. nu ja tik skurpulozi grib tai lietai pieiet! Vitamiini saglabaasies tikai saldeetaa sulaa,karseejot taapat viss zuud.
sulu vispirms uzkarsee,kaartiigi noputo,atstaaj lai padziest,tad karsee veelreiz liidz virsanai un lej burkaas.ja kaartiigi nenoputos-burkas dibenaa buus riebiigas dulkes,ja neizkarseesi-sula sasskaabs.taa nu tas ir.
··· Aste: Kā pareizi pasterizēt ābolu ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Burku pasterizēšana cepeškrāsnī ? (16)
Esmu par to dzirdējusi, toreiz nebija tāda nepieciešamība, nepievērsu uzmanību. Varbūt kāds to ir darījis, man interesē grādi, pasterizācijas ilgums. Lūdzu !
Kam Tev tās sterilās burkas vajag? Ja runa ir par konservēšanu, vienkārši izmazgā tīras burkas ar kādu mazgāšanas līdzekli siltā ūdenī, izslauki ar tīru dvieli. Mūžā man nekas nav ne gaisā uzgājis, ne sapuvis... Es 2x mikrenē nokarsēju un ir ok. pilnīgi lieks darbs... Burkas izmazgaju, tad ieleju karstu ūdeni, paturu dažas minūtes, izleju ūdeni, apgāžu otrādāk, lai pažūst...pēc tam izslauku. Marinēju tikai baravikas un kundziņus. Vispirms novāru ūdenī (var pielikt drusku sāli), noņem putas, kad putas vairs nav , lieku otrā katlā, kur vārās marināde, pavāru kādas 5 minūtes, apmēram, sausās burkā iekšā, aizskrūvē, apgāžu otrādāk un apsedzu...ātri un labi, bez visādām karsēšanām. es neriskētu cepeškrāsnī pasterizēt, tikai pašas burkas izkarsēt... marinādei droši vien esence jāpievieno, ne 9% galda etiķis... ··· Aste: Burku pasterizēšana ... lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Kāds minimums cukura būtu jāliek klāt ābolu sulai, lai tās uzglabātu pasterizētas? (12)
Kāds minimums cukura būtu jāliek klāt ābolu sulai, lai tās, sapildītas pudelēs un nopasterizētas, varētu uzglabāt?
Es nelieku nemaz. Uzkarsēju ,noņemu putas, līdz uzvārās karsēju un pildu pudelēs. Glabājas bez problēmām. Nekāds minimums! Visas sulas bez cukura! Pasterizētai ābolu sulu cukuru nevajag. Ir kārtīgi jānopasterizē (var uzvārīt) un glabāsies. cukurs nav vajadzigs Šogad ābolu sula jau tā atgādina sīrupu,kur nu vēl cukuru. ··· Aste: Kāds minimums cukura būtu ... lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Ievārījumi - kā pareizi sterilizēt ievārījuma burkas? (14)
Kā pareizi sterilizēt burkas ievārījuma uzglabāšanai ziemā? Vasara ir īstais ogu laiks. Šobrīd zemeņu un ķiršu pārpilnība tirgū, rosina uz fantāzijām par aukstu ziemu un burciņu ievārījuma pie tējas. Kāpēc ...
Nevajag par zemu novērtēt arī parasto dzeramo sodu - ar to un karstu ūdeni samazgāju burkas, karstu ievārījumu iepildu, nekas nepelē. Es vienmēr - gan ievārījumam, gan citiem konserviem kārtīgi izmazgātas burciņas lieku cepeškrāsnī uz 100 grādiem. Kad cepeškrāsns ir uzkarsusi līdz tiem grādiem, paturu vēl minūtes 5. Daru to tad, kad arī ievārījuma vārīšana iet uz beigām. Tad tādā karstā burciņā leju iekšā vārošu ievārījumu un momentā skrūvēju virsū novārītu un rūpīgi izslaucītu (arī vēl karstu) vāciņu. Burkas sterilizēšanai izmantoju cepeškrāsni. Ātri un ērti. Bet ievārījumiem tas nav īpaši nepieciešams, tikai burkā jāpilda verdošs ievārījums. Pelējums rodas, ja gar vāciņu kaut kur tiek gaiss burkā . Burciņa jāpielej līdz malām, svarīgi ir, lai nebūtu gaisa un karstums nobeigtu pelējuma sēnes, tas, ka ir drusku ūdens, netraucē. Ja pilda burciņās, tad, kad ir atdzisis, tad no pelēšanas vai rūgšanas izvairīties nevar, ja vien neliek cukuru attiecībā 1:1 un nevāra vairākkārt, bet tāds ievārījums manuprāt ir neēdams. Daudzus gadus jau marinēju un ne reizi nav burkās bijis pelējums, šogad vēl atradu upeņu ievārījumu, kurš taisīts 2003 gadā, domāju ka būs sapelējis, bet nekā.
Burkas un vāciņus kārtīgi novāru katlā un tad leju līdz augšai iekšā ievārījumu, burku skrūvēju ciet un lieku otrādi, tiklīdz atdziest tā uz pagrabu.
··· Aste: Ievārījumi - kā pareizi ... lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Mans novērojums ir tāds, ka līdakastei nevajag dziļu podu un daudz zemes uz saknēm. Laistīt labāk mazāk nekā vairāk. Turēt saulainā vietā. Mēslojusi neesmu nekad, tāpat mežonīgi aug un zied. Laistu tikai ar lietus ūdeni. Kad atceros,tad apleju ar vnk. ūdeni. Aug un zied ,ka prieks :) Ar mēslošanu nav jāaizraujas, un pietiek, ja līdakasti ar sukulentiem domāto mēslojumu ( kur slāpeklis ir samazinātā devā) dod tikai ik pēc pāris mēnešiem. Vispār katrs dara pēc saviem ieskatiem, jo citi uzskata, ka augšanas periodā sensevjēru vajag mēslot reizi mēnesī ! Ne laistu, ne mēsloju... vasarā iznesu svaigā gaisā, jau gadus 20 turas, nabadzite ;) Nu ir forši tie mēslošanas kociņi, iespraud zemē, aplej un turas 3 mēn. Tik jāskatās cik vajag poda apkārtmērā (tur arī rakstīts) . Cik mēslot? Nu nevajag daudz, un laistīt ar ne. Par seklajam saknēm taisnība.
Vispār tā ir ļoooti vaislīga puķe - iestādīsi kaut vannā, ja šaj patiks, saaugs platumā ka turies!
Un tad ja vieta neļauj japaretina (tikai ataugus reti kam vajadzēs, visiem gandrīz viņa ir).
··· Aste: Kā mēslot līdakasti? lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Skalojamā kaste vāji veic savus funkcijas. (9)
Noraujot ūdeni, it kā OK, noskalo visapkārt, bet beigās izrādās ka tomēr ne viss aizgājis prom, daļa palikusi. Kur vaina varētu būt? Jautājums santehniķiem vai prasmīgiem, saimnieciskiem vīriešiem.
beidziet baltrocīši stāstīt niekus- man pašam lētais pods kalpo jau vairāk par 20gadiem un vainas nekādas.vaina varētu būt kaļķainā ūdenī un ko lej podā,podam mēdz aizaugt izvada līkums pie apakšas,caurums paliek mazs un noplūde tiek bremzēta.tada slimība ir ārstējama tikai bez ķīmijas.prātīgi un lēni kaļķa daļas var atlupināt[vajag tikai plānu rociņu].esmu atdzīvinājis vairākus-vecākus podus,tikai jāskatās cik meistars prasa pa to darbiņu-vai neiznāk lētāk uzstādīt jaunu. Vaina podā. Met ārā veco, vietā liec kādu ifo, gustavsbergu vai citu, ko normālu. Lētajiem tā neskalošana jau iedzimta kaite. Aiziet kubikmetriem ūdens :) Neesmu gan vīrietis, bet man bija līdzīgi. Podā, tajā vietā, kur no skalojamās kastes ienāk ūdens, bija plastmasas caurulīte izslīdējusi no vietas, līdz ar to tā švunka tāda lēna. Ielika to caurulīti atpakaļ, jauns blīvējums un viss kārtībā. Pods laikam čehu. Bez santehniķa gan neiztiku, protams. Kanalizācijas caurule iet ciet un sūdi slikti iet prom... ja gadus 10 kalpoja labi, tad taisnība kvartam - pods nav vainīgs. ··· Aste: Skalojamā kaste vāji veic ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010