Papagaiļi

Papagaiļi - jautājumi un diskusijas

Kā noteikt papagaiļa dzimumu? (6)
Kā var uzzināt kas papagailim ir pa dzimumu? mēģināju jau saskatīt mazo daiktiņu, bet neveiksmīgi :DD
meiteneem ir nevis gaishaaks, bet bruuns. puikaam ir paareejaas kraasas Pēc pauguriņa virs knābja- puikām tas ir tumšs, zilgs va violetīgi sarkans. Meitenēm gaišāks. ;DD jap-netur skaties-peec knaabja nosaka dzimumu !! ;DD šo var likt par "dienas jautājumu" .. :))) Putniem nemaz nav kranini, ··· Papagaiļi: Kā noteikt papagaiļa dzimumu? lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Viļņpapagailis - kad var nošķirt mazuļus? (1)
kādā vecumā var šķirt mazuļus un likt citā būrī?
Ja no korella pāra palicis tikai puika... (3)
Bija korella papagaiļu paris, kuri kopā bija daudzus gadus, līdz dažas dienas atpakaļ meitenīte devās labākos laukos. Puika ļoti pārdzīvo - visu dienu čiepst, neēd. Gibētu ķadu padomu no lietpratējiem vai pieredzējušiem ...
Paskums nedeelju un viss paaries.
Jaunu draudzeni tuuliit un tagad var arii nepienjemt. Var arii nepienjemt nekad. Tikpat labi varbuut arii pienjems un izveidos paari.
Ar papagailjiem taapat kaa ar cilveekiem, katrs ar savu raksturu, ar savaam iipatniibaam.
Jaunā draudzene var arī nepatikt. Mans korella pie manis jau nonāca atraitņa statusā. Draudzenes zaudēšanu arī ļoti pārdzīvoja. Sāka ļoti daudz klaigāt, sita galvu pret grīdu vai būra restēm. Kļuva agresīvs. Ciemojoties vienmēr ar viņu aprunājos, viņš uz mani klaigāja. Barojot, vienmēr draudēja ieknābt. Pēc laika mani ieraugot priecājās, sāka dziesmiņas dziedāt. Salauza manu sirdi. Saimnieki atdeva ar lielu prieku. Pie manis nekāda agresivitāte nav novērota. Varētu būt, ka vecie saimnieki par maz uzmanību viņam pievērsa. Viņi ir ļoti sabiedriski putniņi. Vairāk vajag pieiet aprunāties. Ja nav būrī spogulis, tad vajag ielikt. Lai nejustos viens. ··· Papagaiļi: Ja no korella pāra palicis ... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Ja gribi, lai dzied dziesmas un miedz ar aci - puiku, ja gribi, lai klukst par ligzdu un garīgumu - meiteni. Puikas runīgāki. Ne tā kā pie cilvēkiem. Varu uzdāvināt- bet meiteni, un nerunā gan. ··· Papagaiļi: Pērkot korellu, kādu dzimumu ... lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Kā kopt un kas vajadzīgs viļņpapagailīšiem? (4)
Vēlos uzzināt kā kopt un kas ir vajadzīgs viļņpapagailīšiem, jo plānoju tos nopirkt.
ui ui pilnigi nepilnigs apraksts prieks papagailju jauna ipasnieka pirms iegadajoties da jeb kadu dzivnieku ievac visu iespejamo info un atceries ka tavs dzivnieks kadreiz bus ar vecs un bus ari lielakas rupes un jaatceras ka var sanakt pat nest vai vest pie doka un ja vis info nenobiede tad katram papagailju skirnei vajadzigs piemerots buris kas ir nemazsvarigs tad birstite kaku tirisanai dzirdinatava traucinji graudiem ari specialai grantij sepija kauls joda bloks tapat var atseviskji ielikt trauku augliem svaigiem un protams rotalietas un pirms papagailju iegadasanas neaizmirst ka bus visu laiku jaber graudi jamaina udens jatira kakas un nedrikst vel aizmirst vinju laist izlidinaties pa maju un komunikablāki ir papagaiļu puikas...ja kas:)
to var noteikt paskatoties virsknābja ddeguna" krāsu:). es nopietni!
Ja gribi nodibinat ar papagaititi komunikaciju un jautribu,tad labak turet vienu,tad vini tiecas pec cilveka kompanijas.Vini ir loti atjautigi,atraktivi un komunikabli radijumi.
Ja tur divus putninus,tad vini ir tendeti uz tusiniem sava starpa,un tu viniem busi pie kajas!
Bet ta-udens traucinu,baribas traucinu,ja gribi pavairot ,tad pieperc ligzdinu,tad viniem patik auglu un seklu piekaramas nujinas.Principa neka neparasta.
Bet ja tur tikai vienu,tad obligati vajag spoguliti iekart,spoguloties tie razbainieki dikti mil.:)
pie doktora agrāk vai vēlāk, jebkuru mādzīvnieku nesam, jo mīlam. Rūpes un uzmanību daudz prasīs, izdevumus arī, bet cik prieka sagādās... ··· Papagaiļi: Kā kopt un kas vajadzīgs ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Kā pareizi pieradināt Korellu? (5)
Sveiki! Varbūt kāds, kam ir pieredze šajā jautājumā, varētu man palīdzēt! Pirms 2 dienām nopirkām Korella papagaili, 8 mēneši jaunu/vecu. Pagaidām baidās, ļoti skaļi bļauj, nēsājas pa būri. Saprotu, ka vajadzīgs ...
1) Likt viņam mieru, ļaujot aprast ar situāciju, nomierināties.
2) Nekad nepietuvoties, nepiezagties, nesabaidīt viņu - tuvoties lēnām un tā, lai viņš redz.
3) Iesākumam būri novietot vidē, kur ir mazāka cilvēku aktivitāte.
4) Uzrunāt viņu maigi, neizdarīt straujas kustības.

Veikalā pirktu putnu jūs praktiski nekad nepieradināsiet tā kā jūs to gribētu. Var protams ar lielu pacietību un laika patēriņu to panākt, bet biežāk tas nesanāk nekā sanāk. Putnēnam jābūt pieradušam pie cilvēka jau faktiski no primajām dienām pēc izšķilšanās - tad ar lielu garantiju var iegūt patiesu mājdzīvnieku. No veikala nākušie parasti arī paliek par mežonīšiem/pusmežonīšiem.
Nav jau tik traki. Man arī bija tāds veikalā pirkts. Sākumā tiešām labāk likt viņam mieru. Kad būs mazliet pieradis pie jaunās mājvietas,var atstāt vaļā būra durtiņas. Pats var kaut ko klusiņām darboties. Piemēram,gatavot ēst,lasīt utt. Šiem putniem ziņkārība ir stiprāka par bailēm. Viņš drīz vien jau var pēkšņi nolaisties jums uz pleca,lai painteresētos,ko darāt. Nedrīkst izdarīt straujas kustības,istabā jābūt klusiņām. Pēkšņi atskanējis telefona zvans viņu var tā nobiedēt,ka ilgi nepametīs kādu drošu slēptuvi. Ļoti jāuzmanās,lai istabā netiek kaķis un visām durvīm un logiem jābūt ciet. Citādi pat pieradināts putns var aizlidot uz neatgriešanos. Ja viņš ir vientuļš puika,tad drīz iemācīsies arī runāt. Ja putni ir pāris,tad sarunāsies tikai savā starpā. Meitenes pat vienas nerunās. meitenes vienas arī runā-vismaz mana Ara Ararauna runāja uz nebēdu...pirkta veikalā, pierada ļoti ātri, kaut arī uztraukums bija sākumā... Aras ir pavisam cita suga un ar korellām nav sakara. Nezinu vai pareizi apejos ar savējo, varu tikai pers. pieredzē, jo nejauši pie putna tiku pirms 5 gadiem- pareizāk viņš pats mani atrada (atlaidās) un īstais saimnieks neuzradās, tāpēc nemāku teikt, cik ilgi līdz tam bija lidojis, kā dzīvojis, bet pie manis viņam bija būris un būrī sākumā turēju apklātu ar patumšu lakatu, tūrīju katru dienu, svaigu ūdeni, barību, ābolu mizas, sēklas, siers- tie bija viņa kārumi. Līdzīgi kā Aivars N. Kaut kur izlasīju, ka putnam vajag kā min mēnesi, kamēr pierod pie vietas, nevajadzētu būra lokalizāciju mainīt. Ceru, ka būris pietiekami liels. Manam bija pamazs, tikai nesen nomainīju- arī pirmās 10 dienas bija nemierīgs, jo jauna māja. Ar mazāku būri katru dienu laidu ārā palidot (ne pašā sākumā), atbrīvoju vienu plauktu un skapjaugšu, kur viņš varēja dzīvoties (viņš visu grib knābāt/kapāt, arī vadus). Svarīgi, kāds ir tas būris, man bija neparocīgais ar durtiņām, ideāli, ja ir ataisāmais jumts. . Durtiņas atstāj vaļā, jo tad, kad viņam sagribēsies ēst pats ieies būrītī atpakaļ, bet, ja ir atveramais jumts, tad viņš palidos un uz laktas nosēdīsies un jumtu var aizvērt bez problēmām. Nu ar runāšanu man viņš tāds slinks, bija vienu vārdu pirms atlidošanas iemācījies, tagad nemācot manu vārdu saka, bet tā uzlaisties uz pleca vai kājas un gribēt, lai cekuliņu un austiņas pabužina- tas gan viņam patīk. Tomēr arī tramīgs bezgala joprojām, kad mājās kādas viesības, tad cenšos viņu otrā istabā atstāt. Nu un "skaļi bļaut" - tā ir viņa valoda - tā tas būs ne jau visu dienu, bet katru dienu gan. Vasaras rītos, ja gribu izgulēties, tur tikai melnais gaismu aizturošais apklājs var līdzēt. Problema ir tam ka cilveki perk putnus, un nav intreseties ka tos kopt?
Man ir tikai ieteikums, neperciet mazos putnus pa vienam. Vienmer pariti,
bet izveleties tadu, kas jau ir kopa. Jo ari putni ir izveligi.
Papagailisi ir loti emocinali un ja viens mirst vai izmuk otrs no bedam mirs pec kadam dienam.
Tas ir neizbegams fakts. Tapec tikai pariti. Ja abi viena dzimuma, nav tragedija liela, bus tikai liela klaigasana. Labak jau pretejo dzimumu, tad ar varetu sakt vairoties.
Tuvoties vaig sakuma klusi un lenam, jauna vieta putnenam ir traumejosa.
It ipsai kad palicis bez draugiem, labak capo pec otra uz bodi.
··· Papagaiļi: Kā pareizi pieradināt Korellu? lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kāpēc papagaiļi ēd avīzi? (8)
Kas var pateikt kapec vilnu papagaili ed avizi? pat loti lielos daudzumos-to saka darit 3 dienas atpakal. .. .. baribas vienmer tiem ir pietiekosi un ar visdazadakiem vitaminiem baribas veida pilns. .. .vai tas nekait viniem?
kāpēc, nezinu, taču pieņemu, ka šiem vienkārši vajag ko grauzt, asināt knābi vai kādu vielu no avīzes...
man gan papagaiļi bija pasen, taču zinu to, ka avīzes, ko izmantoju būra grīdas segumam, tika saplēstas lupatās!
Ko tik aiz garlaicības nesedarīsi... A varbūt viņi taisa ligzdu? Ja nopietni, tad viņi to neēd, bet vnk sasmalcina ar nolūku veidot ligzdu. Pavasari jūt arī tie, kas būrī... Kāda tur akula, reņģe. Bet putniem briesmīgi patīk plēst avīzes, atslābsti, man bija desmitiem visvisvisādīgu putnu savlaik. ··· Papagaiļi: Kāpēc papagaiļi ēd avīzi? lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Korella apēd olas (4)
kapec korellas aped savas olinas? sakuma vini pere bet pec tam pazud tas olinas?!
Putniem tas ir niķis, un ja iesākuši, tad ne ar ko laukā no galvas nedabūsi. Iemesls parasti ir pārāk plānas olu čaumalas. Perējot putns pats saspiež un tad jau saturam tiek klāt. Ja ir normālas čaumalas tad parasti nesaspiež. Atbilstošas barības elementu trūkums vai putna vecums ir paliels. Bet ja tas putns ir viens būrī, tad tāpat no tām olām nekas neiznāks kā tikai vanckari, tāpat ir vajadzīgs pāris. Vēl vari mēģināt nost paņemt un aizlienēt inkubatoru ja tā jaunā paaudze ir tik vajadzīga. Edg jau principa visu pateica, nav ko daudz papildinat.
Ja uzskati kad olas ir dziviba, tad ka jau Edg raksta, olas iznemt vaig un
parvietot uz inkubatoru. Ja nav tadu, tad noskaidro kadu temperaturu vaig lai izperetu?
Un ieber balto smiltinu kruzite, domaju pietiks ar tejas mazo kruzitu. Smiltinas ta lidz pusitei lai ieliekot ari olinas tas nav pari malinai. Talak novieto zem sild lampas un proces var sakties.
Vienigi ta temperatura ir janoskano. Bet ir te viens sliktums, ta ir spoza gaisma un atistibu laika putna embrijs var iegut kadas novirzes. Jo caur caumalu gaisma tiek un putni perejot olas netur spilgta gaisma. Tapec varetu vel parklat ar ko gaismu necaurlaidigu.
Bet lai tas nerada papild siltumu un lai gais tiek klat. Embrijam ar ir jaelpo un to daudzumu var ari sanemt caur caumalu.
Bet putnam iebaz olu aizvietotaju ligzda, lai doma ko grib.
Kad putnens izlobas, to fiksi vaig iebast putnam ligzda kopa ar tuksam kaumalam, bet maksligo olu prom. Talakais jau bus putna zina.
Bet lai neritu olas, tad neslinko un ieleic bariba kalki, labakais ir tas pasas paipalu olinu caumalas. Vistu ar var, bet tad gan rupko malumu ar parastam kafiju dzirnam.
Divi sekundes un viss, smalkumus drosi do lai putns knaba.
Nav bijušas apaugļotas tās oliņas, tāpēc apēd vai vienkārši pamet. Tas tapec,ka putns tevi noverteja ka plikadidu,un tada persona visu baru pienacigi pabarot nespetu....tapec.. lai izdzivotu iznicija potencialos konkurentus! ··· Papagaiļi: Korella apēd olas lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Korella un citi papagaiļi vienā būrī? (5)
Vai korella kurai ir 8 gadi spēj sadzīvot ar citu papagaili viena būri?
Skatoties kāu papagaili..un skatoties, cik liels būris... dažreiz pat vienas sugas pārstāvji nevar sadzīvot zooveikalā varētu zināt

vai zoodārzā
Mana pieredze ar korellaam liek domaat, ka katrs putns ir savaadaaks. Tieshi taapat kaa cilveeki.
Ar vienu sadziivos, ar citu nee.
Principaa Korellas ir sameeraa miermiiliigi un nekonflikteejoshi putni.
Man sākumā katrs dzīvoja savā būrī, bet ar laiku viļņpapagailis ievācās pie korellas. ··· Papagaiļi: Korella un citi papagaiļi ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Par viļņpapagaiļiem (1)
Kā un kad var atšķirt papagaiļa mazuļa dzimumu? Pēc kādām pazīmēm un cik ilga laika?
Virs knābja ,brilles(krieviski saucas vaskovica,tā kā nāsis)mazuļiem var būt ,kā ir .Vēlākā vecumā mātītēm veidojas krāsu gamma no rozā ,lillīga ,līdz brūnam .Tēviņam debeszils ,gaiši zils un koši zils .Veikalā ved apm .3 mēn .kad jau var izšķirt .Mājās ,pie laba barojuma (ar oliņu un dabiigu barošanu)agrāk . ··· Papagaiļi: Par viļņpapagaiļiem lasīt visu diskusiju (1 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu