Lapsa

lapsa foto attēls

Lapsa - jautājumi un diskusijas

Lapsas un kaķi ? (19)
Saka, ka lapsas ķerot un apēdot kaķus ? Tas ir izdomājums, vai tā ir patiesība ? Varbūt kādam ir pieredze ? Bildīte vakar vakarā no mājas loga.
Apēd gan. :) ja apēd zosi vai vistu, tad kaķis tāda špicka vien ir priekš lapsas. Kaut lapsa tas pats sunC vien ir, tomēr meža zvērs. Bet kaķis izturas kā pret suni un zaudē. Ne gluži ķer un ēd, bet ja kaķis traucē piežmiegt gan var. Mājdzīvniekam konfliktā ar meža zvēru izredzes ir sliktas. Kaimiņiene laukos uz lapsu rēķina trīs smukus kaķus norakstīja .Mežsargs vietējais atbildēja,ka maz ticams . ··· Lapsa: Lapsas un kaķi ? lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Lapsas (9)
Pēdējā laikā savairojušās lapsas un tās nekaunīgi uzbrūk,ko darīt?
..irr irr taas lapsas pavisam dullas — vazaajas Majoros pa Jomeni un revidee laikus neizvestaas miskastes.. [taa neveeriigi uzmetot skatienus garskriedamiem ljaudiim..] http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/england/10251349.stm Noindē, cik tur tā darba. Pie mums ar netrūkst....zem logiem staigā Man žēl, kad ieraugu uz ceļa sabrauktu lapsu, vispār ikvienu zvēri žēl, tāda man sirds. ··· Lapsa: Lapsas lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Kā tikt vaļā no lapsām? (15)
Kā lai tiek vaļā no lapsām, kuras ir apēdušas visus kaķus?
Dod šurp to lapsu uz maniem laukiem,tur kaķu daudz savairojušies:)))) Vēl inde, bet tas arī ir nepārāk droši.
Ja negrib lai lapsa mirst, tad jāatradina tajā teritorijā nākt. Ja nebūs iemesla, tad tik bieži neiegriezīsies. Parasti sāk apmeklēt, ja regulāri kaut ko atrod, ēdieni vai vēl kas.
Tā ir, lapsas var uzbrukt kaķiem un to arī dara pie iespējas un nemaz mežus nevajag. Esmu redzējis kā brūk virsū stārķim. Lapsas mitinās viskur un jo mazāk mežu, jo vairāk tās tuvojas cilvēku ēkām.
Grūti to būs apkarot, bet viens no variantiem ir likvidēt lapsu. Es nezinu kas ir atļauts un kas nē, bet tas palīdzēs. Otrs ir tas, ka var mazliet uzlabot teritoriju - ja nepļauta zāle, tad to var pļaut jo tad kaķis ātrāk pamanīs lapsu, vēl ir jāpaskatās vai kaķim ir kur noslēpties, jo ja tas dzīvo ārā, tad guļ parasti saimniecības ēkā un tur tie caurumi tikai kaķa izmēram jātaisa. Obligāti mājdzīvnieku barošana jātur iekšā ēkās, kur lapsa netiek.
Lielos vilcienos cīnīties grūti, jo lapsas pierod, kaķi nepaspēj iemācīties uzmanīties, lapsu nenovaktēsi un ar asiņainām lietām arī nav prieka rīkoties. Ja es būtu tavā vietā, tad laikam sauktu kaut kādus plānprātīgus medniekus kam patiktu 2 dienas dirnēt uz vakts. Teorētiski varētu vēl būt kaut kādi atbaidītāji, trokšņotāji, bet domāju, ka tie nebūs labi, jo vai nu neatbiedēs jeb traucēs pašiem.
Laukos vai pilsētā?
Attiecīgi jāziņo VMD vai PVD vai SES.
atšauj ··· Lapsa: Kā tikt vaļā no lapsām? lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Lapsa...Biķernieku mežā? (16)
Jau kuro gadu skrienu krosiņu pa Biķernieku mežu, bet nekad neesmu sastapusi nevienu dzīvnieku...bet šodien netālu no Dambj-dūņ ezera ieraudzīju lapsu....skaistu...ar kuplu asti....bettt..var būt man tikai izlikās...un patiesībā tas bija...
Ameriku neatklāji. Manā Čiekurkalna zemesgabalā katru gadu ziemā lapsa nāk, šogad lapsai piebiedrojušies zaķi un stirna - ābelei zari apgrauzti. Savukārt Laimdotas ielas autostāvvietā (aiz skolas) džeki vienu lapsu baro. Tas bija lapsis:DD Pavasaris:)) esmu biķerniekos lapsu 2x redzējis pēdējo mēnešu laikā [redzēja lapsu uz Miera ielas] ne tikai lapsas arī zaķi tur ir!:))) ··· Lapsa: Lapsa...Biķernieku mežā? lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu