Irši

irši foto attēls

Irši - jautājumi un diskusijas

Aizbaidīt? Bezbailīgs irsis?
Atrodi avīzi, sarullē, uzšauj irsim pa pakausi, savāc apdullušo irsi, atver logu, izmet irsi, aizver logu.
Irsis ziemā????!!!! Btw irsis nesisina. Sisina sienāži, siseņi un circeņi. Tikšķ ķirmji, bet tikai vasarā - pārošanās laikā.

Droši, ka Tev vienkārši ausīs džinkst ...Pārbaudi asinsspiedienu!
kā tur bija filmā :"Dāvana vientuļai sievietei"
aerosols Dihlofoss, iznīcina visus kaitēkļus
Tas tachu kas ekskluziivs - muusdienaas circeniitis aizkraasnee!! Lai dziivo! Tie nav biistami. tas buus circenis. ··· Irši: Kā aizbaidīt irsi no dzīvokļa? lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Ka iznīcināt iršus? (7)
irsi ir ietaisijusi puzni ventilacijas cauruma, atverot pieliekama durvis un paskatoties tur, kur ir ventiacija, ir puznis. domaju, ka puznis ir uztaisits pa visu ventilacijas ieeju. ka lai vinus dabu ara no turienes? Pieklut tur ir gruti. ...
Kobra priekš iršiem ir štrunts. To izdarīt ir ļoti vienkārši, saimniecības preču veikalā nopērc krītiņus priekš skudrām , prusakiem un vēl tur kaut kādiem mošķiem. Tas ir lēts un maksā zem eiro. Krītiņu ar izolentu piesien pagara koka (stieņa) galā , lai nav jālien pūznim tuvumā un ar krītiņu pasmērē vietas pūžņa tuvumā. Pēc trim dienām nebūs neviena irša, pārbaudīts un darbojas ar garantiju. Pašam neko nevajag darīt. Jāmeklē kādu speciālistu. Elementāri!
Sagaidi vakaru, kad viņi dodas gulēt, saģērbies biezās drēbēs, neaizmirsti ar sietu (izmantoju bišnieka piederumus) aizklāt seju un izpūst "Kobru" vai kādu citu līdzekli tai virzienā!
Glābēju dienests man atteica (neesot apdraudēta dzīvība), tādēļ pati tos likvidēju!
Ar napalmu, jeb matu laku un šķiltavām http://www.1188.lv/katalogs/meklet/ir%C5%A1u%20izn%C4%ABcin%C4%81%C5%A1ana ··· Irši: Ka iznīcināt iršus? lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Kā cīnīties ar iršiem? (10)
Tātad nesen lauku mājā bēniņos bija iemitinājušies irši, kuri bija uzcēluši 2 stropus. Nopirkām indi, noindējām iršus un stropus nojaucām. Vēlāk irši iemetinājās lapseņu stropā netālu no mājas. Tur arī viņus izdzinām, bet viņi vēljoprojām ...
Kā jūs nīdejāt?
Veci cilvēki saka- tā bumba "jāsavāc naktī, kad visi ir "mājā"! :D
Maisu virsu, ja var tā un kārtiibā...
Lidinās idziivojušie vieninieki un pa ziemu vienkārši izbeigsies...

Bet vispār- sirsonīts ir miera mika- viš ir tikai ziņkārīgs :) mājas saimniekus neaiztiek bet svešu gan var sadzelt! :D
Gudri kukaiņi. Man ar viņiem līdz šim ir izdevies sadzīvot. Piedevām,viņi iznīcina daudz kaitēkļu. Zinu, ka prusaku iznīdēšanai ir inde, ko atliek kādam apēst, tas aiznes uz midzeni un visus aplipina, visi apmirst. Gan jau iršiem ko līdzīgu var dabūt, saimniecības preču veikalā jāpainteresējas. Nu, dom, ka nevaig vairs uztraukties, ja reiz pūznis ir prom no mājas- gan jau ka bariem virs galvas ar nelido...nevaig pieveerst uzmaniibu... ;)
Zinu kā tas ir...tas viss ir izbaudiits, pirmā vasara tāda bij pēc pūžņa nojaukšanas- likās širsoņi visos kaktos dzīvo! :D
Mieramikas jau gan, tomēr reiz pa sazinkādu šķirbu, iemitinājās šķirbā starp ēkas īsto un rīģipša sienu - vasaras laikā rīģipsī bija izēsts caurums. ··· Irši: Kā cīnīties ar iršiem? lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Gatavas ķiršu ogās iekšā tārpi. Kā apkarot? (9)
Ķiršu ogās pie kauliņa, arī tas pats ir plūmēm, apmērām no 10 ogām 7 ir tārpi. Ko varētu lietas labā darīt?
Nu jau neko...Vajadzēja miglot ziedēšanas laikā Jomajõ, es tikko no krūma saēdos ķiršus un nemaz neskatījos, ka tur vēl iekšā . Aizdomīgi jau bija, jo suns arī rāva no krūma un ēda. Nemaz nezināju, ka ķirši aug krūmos. Laikam kāda jauna šķirne. Laikam jau miglošana līdzētu, bet nevis ogām, bet kokam.
Draudzene iedeva labi lielu tilpumu ar saldajiem ķiršiem un tikai tad, kad biju tos labi saēdusies un sāku domāt par ķiršu atbrīvošanu no kauliņiem ievārījuma vajadzībām, ieraudzīju tos skaistos :))), baltos tārpiņus.. :))) Nedēļa jau pagājusi - vēl esmu dzīva un ievārījumu tomēr arī izvārīju, bet tārpeļus maximāli izvilku laukā .. un, ja arī kāds palika, tad.. :))) dabīgie proteīni neskādēs. :))))
varetu but zaagglapsene,,, ··· Irši: Gatavas ķiršu ogās iekšā tārpi. ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Kā cīnīties ar iršiem? (23)
Lūgums palīdzēt ar labu padomu kā cīnīties ar iršiem. Šogad izveidojuši irši sev dzīvesvietu stūrī zem jumta. Paldies.
ar jebkuru kukaiņu indi. naktī. irši ir bīstami, ja ir traucēti.
un ar lapseņpūžņiem un iršiem nav jāsadzīvo, tie ir jālikvidē. lai dzīvo mežā. ja mājās ir bērni, tad vispār nav ko runāt.
un es ceru, ka dzīvniekmīļi neiznīdēs arī utis savā galvā, vai cērmes savā vēdēra, jo dzīvnieciņiem tak kaut kur jādzīvo, va ne?
nevajag klausīt nejēgas, iršu kodumi var beigties slikti un satracina viņu pūzni ir ļoti vienkārši pat negribot.
Nezinu gan vai tas ir prātīgi, bet savulaik laukos redzēju, ka apspricēja pūzni ar soļarku un nodedzināja. Nākamajā gadā gan tik un tā atlidoja un uztaisīja turpat netālu jaunu.
Irši nav nekaitīgi, no viņu kodumiem var pat pekas atstiept. Un ja gar māju streipuļo vai skraida kāds sīcis, kas viņu acīm var šķist kā apdraudējums, tad Dies pasarg, kas var notikt.
Mūsdienu alerģiskajā pasaulē nevajadzētu riskēt ar iršu kodumiem. Katram cilvēkam alerģijas slieksnis ir citāds. Man iekoda - bija ielīdis ārā izkārtajos džinsos, nakti tur izdzīvojis - un no rīta steigā velkot bikses - bijām traki pārsteigti abi ... laikam. Es izdzīvoju, bet patīkami tas nebija! Tagad vasarās ļoti rūpīgi pārbaudu no veļas šnorēm ienestās drēbes ... joprojām. Papildinot Tessu - vislabāk nīcināt (vienalga ar kādu līdzekli) agri no rīta, kad laukā ir visvēsākais un šie ir samērā mazkustīgi... :) Mūsmājās sirseņi uztaisīja pūzni bēniņos- tieši tad, kad tur sākās pārbūves darbi. Uzpucējos ar bitenieka cepuri, biezo vējjaku un biezām biksēm vēl zem džinsenēm. Vēlu naktī- tā ap pusdiviem- uzrāpos pie šiem ciemos ar sagatavotu dziļu plastmasas bļodu. Pūznis bija piemontēts pie skaidu plates griestiem. Es bļodu pūznim- klapts- virsū, vīrs ar skrūvmašiņu klāt un pieskrūvē bļodu blīvi pie griestiem. Bļodas dibenā izurbts mazs caurumiņš, pa kuru sirseņi tika pacienāti ar speciālu sirseņu indi. (Nopirkām celtniecības materiālu veikalā.)Izpūtām bļodā 2 balonus, caurumiņu fiksi aizlīmējām ar silikona picku, un par sirseņiem varējām aizmirst. Anekdotiska riktēšanās, bet labs rezultāts. ··· Irši: Kā cīnīties ar iršiem? lasīt visu diskusiju (23 atbildes) –»
ko skudras dara plūmē un ķiršos ? (11)
Lūdzu padalieties ar savu gudrību - ko skudras masveidā dara uz plūmēm un ķiršiem? Kaitē tiem vai dara ko labu (kaitēkļus iznīcinot) ? Tekalē vienā strīpā pa stumbru augšā, lejā. Citos kokos nav.
Viņas ne tikai gana, viņas arī tās baro un audzē... Pietiekami gudras tās skudras ir ;) arī domāju, ka uz kokiem savairojušās laputis, un skudras vāc laputu izdalījumus. 100 % laputis, skudras vāc laputu izdalīto saldo sulu, ja sačokurojušās lapas zaru galos , tad visdrīzāk tur arī viņas ir, ogas tas nekādā veidā neietekmē, ja vien nav uz augļkātiņiem jau saviesušās. Tagad kad jau ogas ir nedari neko. var mēģināt nobraucīt ar rokām sačokurojušās lapas un viss. tusē ar laputīm, man šķiet.:) Skudras laputis slauc un barojäs ar izslaukto. ··· Irši: ko skudras dara plūmē un ķiršos ... lasīt visu diskusiju (11 atbildes) –»
Kā cīnīties ar iršiem? (10)
Nāk vasara, atceros pagājušā gada murgus iršu sakarā. Ir lauku māja, kuru šad tad izmantoju brīvdienu pavadīšanai, tikai tur bēniņos ir divi milzīgi iršu pūžņi. Ārā ne grilu pakūpināt, ne logus mājai atvērt, ne citādi atpūsties, - lidinās ...
Jau vairākus gadus cenšos sadzīvot ar šiem lidoņiem. Es viņus neaiztieku un viņi mani arī ne. Tās ir gudras radības,jo kad man rokā slota,vai kāds cits viņu izpratnē bīstams priekšmets,tie jau laicīgi maina lidojuma virzienu. Taču kad esmu bez ieročiem,irši ar savu smago dūkoņu pārbauda manus nervus,palidojot garām gandrīz aizskarot. tos puznus vajag likvidet. to jadara nakti kad vini visi ir puzni, uzliekot virsu maisu. jadara tadam,kas neraustas uzliek uz reiz virsu maisu un aizrauj galu ciet,bet pec tam karsta vana.
ceru ka palidzes sis veids!
Ir vienkārša un laba metode. Paņemt plastmasas pudeli un ieiet tajā saldskābu dzērienu apmēram puspudeli. Pakārt pūžņa tuvumā. Pēc laika tur salidos lapsenes un irši. Opis tos midzeņus vēlu rudenī, kad tur paliek tikai mātīte, aplēja ar vārošu ūdeni. Ar Dihlofosu. ··· Irši: Kā cīnīties ar iršiem? lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Iršu iznīcināšana (16)
Šoreiz nav jautājums, bet dalīšanās pieredzē. Katru gadu manas mājas bēniņos irši izveido savu "štābu", gadiem jau biju iemācījusies ar viņiem sadzīvot, bet šogad, sakarā ar to, ka jāpārmūrē skursteņi, nevarēju atļauties "šādu greznību". ...
Par,cik dzīvoju pie meža,tad itin bieži šie "viesi"ir mūsmājās! Bija ieperinājušies terases grīdā...
To eju aizpūtām ar putām,ko izmanto durvju,logu ailēm!
Un viss beidzās!
Ja,kādam noder- lūdzu!
mēs ziemā pūzni izgriezāmun nokurinājām,šogad miers no viņiem. Galvā motociklista ķivere. Biezas drēbes. "Kobras" baloniņš, kuram klāt piemeistarota apm. 2.5m bremžu caurulīte noņemta no veca autiņa. Uzkāpu, pielīdu, izdūru cauri un pūtu pūtu pūtu. Līdz tie nešķīsteņi sāka lidot laukā biezā slānī. Tad laidos lapās. Iznākums pozitīvs. Paldies. Pūšamais parasti jau ir bet tikt klāt un palikt nesakostam tā ir vislielākā problēma:)
Ar pūžņiem ziemā ir jācīnas
··· Irši: Iršu iznīcināšana lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu