Ezis

Ezis - jautājumi un diskusijas

Viens ezis dzīvo sētas malkasšķūnītī, otrs - ierīkojis sev naktsmītni nedaudz tālāk pie vešūža sienas aiz galda, kur tam grūti piekļūt. Bet trešais no pilsētas reizēm nāk pie abiem ciemos. Pirmais iznāk sētā ceturksni pirms desmitiem vakarā, otrais - desmitos jau dārzā grauž gliemežus un vēl nezin ko, ka skrapst vien. Viņi kopā netusējas, bet turas pa gabalu viens no otra! Pa sētu viņi drasē vairākas reizes naktī šurpu-turpu! Saucu viņas par Adatiņām un vienu par mazo Adatiņu! Ja neesmu tiem sētā pabēris kaķa graudiņus, tad, pamanot mani, lielākais urkšķina un lamājās, kāpēc es tā. Viņi dzer ūdžu no alumīnija bļodas, ka žļarkst vien. Reiz pusnaktī pat satraucos no žļurdzošajām skaņām! Pats brokastoju un pusdienoju sētā. Pēc tam naktī šie apēd visu, kas no ēdienreizēm nobiris zālē. Īpaši tiem garšo franču sieru cietās kamaras gabaliņi, sacepumu atliekas no pankokām, dažādas gaļas sīkumi, rosols ar gaļu un, protams, kaķu cietie kraukšķi... Ja kas tiem nav atstāts ņammim, tad no rīta atrodu mazītiņu, melnu desiņu pie durvīm, kā atgādinājums man, neaizmirst par kādu no Adatiņām nākošajā naktī! Trijos naktī tās rikšo uz savām dienas mājām! Ciemiņš izlien pa vārtapakšu ceļmalas grāvī un atceļā vēl izložņā grāvi, meklēdams tajā kādu smeķi, ko uzlikt savam kārajam zobam! palaid daarzaa. man skiet ka ezi smird,,,savulaik biju spiesta paciest meza ezi majas uz veselu menesi,jo redz sis bij ievelies akas bedre,un nevarejis izrapties un dels atstiepa majas.domaju ka beigts,,,jaaprok. bet tas pie silditaja atzirga,tik bija ilgi badojies un slapjuma sedejis,apaukstejies.
ARPRATS!!! pa nakti no ziemas darza atcapoja lidz manai gulamistabai,,,un sajust ko adatainu sev blakus,,,muzam atceresos tas sajutas un vetarsta rekinus.
dara ko grib,iet-kur grib,,,koz,terorize visus majiniekus.es vinu pec arstesanas iznesu darza-vins ta ari palika ka apaksirnieks,kurs regulari jaapkalpo,,,
eda vins kakka konservus!!!kakis netika pie blodinas klat,kamer terorists nebija pieedies.
bet vispar jau fors draugs bija delam.
Tāda mājas eža nav, nav ko nest mājās to kam jādzīvo brīvā dabā. Ezis ir kukaiņu ēdājs, nu ja esi to privatizējis, tad nu sāc viņa vietā meklēt vaboles, kāpurus, sliekas un citu radījumus ka rāpo pa zemes virsu. Bet būs labāk viņu aiznest tur kur viņu paņēmi, viņam tagad ir intensīvi jābarojas jo drīz jādodas ziemas guļā. Sen atpakaļ ienesu mājā ezīti. Nu it kā pabarot tikai...Viņš pukstēdams man kaut kur istabā pazuda. Pa nakti tāds dumpis, it kā manu māju vesels bandītu bars gāztu apkārt...No rīta pa visu grīdu sīkas, šķidras, zaļas kakas, bet eža nav! Aiz dusmām (uz sevi, protams, ne jau ezi) ņēmos meklēt to dzīvību rokā. Nu nekur! Kamēr atradu zem atpūtas krēsla, kur, manuprāt, i ne slieka nevarētu palīst.

Tā kā laid vien viņu brīvībā...
··· Ezis: Kā barot mājas ezi? lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kā palīdzēt savainotam ezītim? (8)
30.aprīlī atrādām savas mājas sētā iesprūdušu ezi. Atbrīvojām, centāmies pabarot, bet bez rezultātiem. Uztaisījām mājiņu no kastes, lai pats kad atgūs spēkus varētu doties tālāk, bet arī nekā! Ne ēd ne dodas prom, ...
Prātīgāk būtu piezvanīt uz jebkuru veterināro klīniku.. piemēram, zooloģiskajā dārzā - tur dos padomu. Varbūt zvērēns jānogādā pie ārstiem.
Un tā padomājiet - kur ezis normāli dzīvē var dabūt pienu?! Viņam varbūt kaut kāda slieka, gliemezis jādod, vai gaļa.. Wikipēdijā pat pieminēta melone, wah!
kā klājas ezītim? Vinam buutu nepiecieshams atgriezties savaa ierastajaa videe... savainotam mezha dziivniecinam nevar paliidzeet atguuties cilveeku klaatbuutne un ar to radiitais stress... Ar slimiem eziem nav bijusi darisana,bet zinu, ka sitie razbainieki dievina varitu vistas galu un slapjos minkanu konservus.Ja nav pie mirsanas,tad tadi naski vinu varetu iepriecinat. Jāvēršas piue veterināra. Esmu dzirdējusi, ka pienu dot nav vēlams, drīzāk kaķu barību. Man vieniem paziņām eži regulārinmielojas no kaķu bļodiņas. ··· Ezis: Kā palīdzēt savainotam ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Kur nopirkt mājas ezi? (2)
Vai Latvija/Riga kaut kur var nopirkt mājas ezi? Āfrikas pundur ezis, ja nekļūdos.
T/C Alfa DINO Zoo veikalā ir albino ezītis ! T/C Alfa DINO Zoo veikalā ir albino ezītis! ··· Ezis: Kur nopirkt mājas ezi? lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Krūts audzējs sterilizētai kucītei. (1)
Krūts audzējs sterilizētai kucītei. Vai kādam ir izdevies veiksmīgi apturēt-ar operāciju vai ķīmijterapiju, - tā attīstību. Jūsu pieredze, ieteikumi?
Latvijā ir iespējama tikai operācija. To var veiksmīgi veikt mūsu vetārsti jebkurā klīnikā, tikai ar vienu nosacījumu - audzējs ir lokāls, t.i. norobežots. Ja metastāzes izgājušas plašumā tad diemžēl nekā. ··· Ezis: Krūts audzējs sterilizētai ... lasīt visu diskusiju (1 atbildes) –»
Audzējs smadzenēs sunim (8)
Vai variet padalīties pieredzē vai zināšanās par audzējiem smadzenēs SUŅIEM?Kādi ir simptomi?
kaapeec pashai noteikt diagnozi? prieksh tam ir aarsts.... Simptomi ir atkariigi no taa kuraa vietaa ir lokalizeejies audzeejs smadzenees. Jo smadzenes ir centrs. Zem vispārējas narkozes komp.tomogrāfiju!Neko sīkāk neviens Tev nepateiks! Padomaa kas ir audzeejs vispaar! jebkuraa gadiijumaa, nopietnaaka izmekleeshana nenaaks par ljaunu. Un vadiities tikai peec simptomiem arii ir nepraats. ··· Ezis: Audzējs smadzenēs sunim lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Cīņa ar gliemežiem un kur nopirkt flokšus (35)
Sveiciens dārzkopjiem! 1) sāpe ir banāla un ne pirmo gadu. Cīnos ar gliemežiem aplasot, pelnus kaisot, alū iemānot u.tml, bet šamējo tik un tā, ka mudž. Vieta specifiska. Pirms 2 gadiem man trāpījās nopirkt kaut kādu ...
Vistas gliemežiem virsū skatās kad nekā cita vairs nav ko ēst. Bet muskuspīlēm šitā barība neapnīk nekad. Stumj iekš ka grab vien. Neesmu manījis laukos pie mātes ka pīlēm gliemeži būt kaut reizi apnikuši. Muskusenes apēd visu kas kustas un var dabūt pa muti iekšā. Pamanās pat vardi kura lielāka par pīles galvu dzīvu norīt. Gandrīz vai kā čūskai žokļi bezizmēra :D hefny labpatīk pūst pīlītes...tiešām nav cimperlīgi, drīzāk otrādi, un tik audzelīgi, ka vecajās mājās jau dārzā to bija par daudz un pārāk veselīgi :) Bet flokšus gan tagad nevajag pārstādīt , tūliņ ziedēs . To dara visu septembri - īstais laiks ziemas puķu pārstādīšanai .. stādi vien tad , ja nopērc jau podiņos .. Flokši nav cimperlīgi , tik tiešām aug griezdamies un labi vairojas .. Gliemeži arī dievina flokšus... ja nepatīk gliemeži, tad pietiekami labi pret tiem cīnās vistas, pīles. Vistas sāku turēt tikai, lai iznīdētu gliemežus un nemaz nenožēloju, vēl priekam klāt oliņas bioloģiskās :) ··· Ezis: Cīņa ar gliemežiem un kur ... lasīt visu diskusiju (35 atbildes) –»
Gliemeži - kā no tiem atbrīvoties? (18)
Redzot šo silto ziemu,pārņem satraukums! Pagājusī ziema bija ne tik silta ,bet pavasari......visi ogulāju zari pilni ar gliemežiem! Skrēju ar slotu rokā un purināju nost! pat kiršos un plūmītēs sarapās,jasmīnu krūmam katru ...
Nu jau visi pavasara darbiem sarosiijushies:))Nomierinies,tuliit barga ziema saaksies,daba visu atrisinaas.Vakar te kurmju probleema uzpeldeeja.
Jaa,ja jau aktuaali,vasarniicaa tante kolu leeja no lejkannas virsu,esot liidzeejis:))
Pēdējais, ko esmu dzirdējusi, ir kafijas biezumi. Ber pa ēdamkarotei, gliemežiem garšojot.
Tas darbojoties.
DEPO veikalos ir dažādas indes-gliemežiem, skudrām. Nekādi kafijas biezumi neder.
Vienkārši ir jālasa ar rokām, spainī iekšā un jāuzber sāls.
Meklē dārzkopības un tamlīdzīgos veikalos, visādas ķīmijas pret tiem rāpuļiem ir izdomātas. Jā, nav dabi īpaši veselīgi. Bet ar dabai draudzīgām metodēm to invāziju atvairīt ir gandrīz neiespējami. ··· Ezis: Gliemeži - kā no tiem ... lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Par zemesvēžiem (6)
Savā dārzā no dobes izkašņāju nejauši zemesvēzi. Acīmredzot ar vienu diez vai būs viss. Kā ar tiem vēžiem cīnīties? Varbūt kādam ir bijusi šāda problēma. Googli varat neieteikt, paldies.
Ar kurmja iegādi nekas nebūs liidzēts - man dārzā teritoriju - zemesvēži un kurmis, ir sadaliijuši liidziigi - un dziivo kaimiņos draudziigi, viens otru neaiztirek ... nu man vectēvs feini viņus iznīdēja, viņš man un brālēniem parādīja ur šamie dzīvo, tak mēs sākām ar viņiem spēlēties (bij 7-9 gadi) nu nepagāja ne pāris gadi, kā izspēlējāmies, ja sākumā varējām no komposta čupas izrakt ap simtu dienā, tad beigās visu kaudzi pārrokot pārīti tik atradām .. :D
attiecīgi ieteikums - parādi bērnam kur dzīvo, tālāk viss pats no sevis notiksies :D
ir tada inde zemesveziem,jaber tanos caurumos zeme,kaiminiene ta indē, palidz….bet uz kadu laicinu,jo sie jau ta pat celo no kaimina pie kaimina. es neindeju,es kad ko stadu saberzu olu caumalas dobe,to man ieteica veca agranome... Nekā . Sadzīvot . Ja sāk pārāk krist uz nerviem un apgrauž pārāk daudz jauno dzinumu , tad kaut ko no googles krievu saitu metodēm – paroles vārds „ medvedka „ . Ja apkārt ir vēl kādi dārzi , kurus mēslo ar dabiskajiem mēsliem , sevišķi zirgu , būs neskaitāmais daudzums . Cīņa tikai kopā . jo jaunas teritorijas viņi apgūst mežonīgā ātrumā un dzīves cikls un veids ir īpatnējs. Tikt ar tiem galā ir kā ekonomiku izvest no krīzes uz visiem laikiem . tagad ir istais laiks šamos apkarot,vajag vien zirgu ābolus ierakt 20-40cm dziļumā visi apkārtējie vēži salīdīs viņos iekšā,tālāk jāpagaida lai zemes virskārta piesalst un tad jārok vaļā viņi visi būs kā no miega ļoti lēni un tad tik žmiedz šamos nost. ··· Ezis: Par zemesvēžiem lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Kā iznīdēt zemesvēzi? (10)
Man dārzā ir iedzīvojušies zemesvēži. Varbūt kāds zin, kā var tikt no tām radībām vaļā?
..muļķības par kurmjiem !!! man dārzā draudzīgi sadzīvo abi !!! Ielaid kurmi, ja ir kurmis zemes vēži pārvācas. Vislabaak kaa kuks47 saka - ar agrotehniskiem liidzekljiem - dzilju arshanu veelaa rudenii. Veel labi paliidz kurmji:) Zemesvēžu apkarošanai var izmantot arī šādu metodi: aptuveni piecos litros ūdens izšķīdina sauju veļas pulvera un divas ēdamkarotes trauku mazgājamā līdzekļa Fairy. Kaitēkļu izveidotajos caurumiņos ielej pa glāzei šā kodīgā šķidruma. Tas nepatīkami kairina zemesvēžu receptorus, tie paniski bēg, izmantojot jau esošās ejas. Atliek tikai savākt un iznīcināt. nu man vectēvs ļoti gudri to izdarija, viņš parādija mums - bērniem, kur viņi dzīvo, tad mēs sākām ar viņiem spēlēties, un beigās šamie nozuda :D :D:D pa lielam atrodi pūzni, parasti tās ir kompasta kaudzes, un nodedzini :) ··· Ezis: Kā iznīdēt zemesvēzi? lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kā atbrīvoties no gliemežiem? (29)
Gliemeži! Kā tikt vaļā no tiem? Šķiet, tiem garšo visas manas puķes. ..
Depo, pagājušā gadā nopirku kaut kādu figņu. Proti, kaut kādu ķīmisku vielu, kas izskatījās kā zilas granuliņas. Nokaisot pa perimetru ap saudzējamām dobēm, visi gliemeži, kas aizķēra šo vielu palika caur un caur beigti.

Vārdu sakot, painteresējies pie sadzīves/dārza ķīmijas. Pārmaiņas pēc patīkamāka un riktīgi efektīva gliemežu apkarošanas metode. A to vienreiz piegriežas viņus saujām lasīt un slaktēt nost..

veiksmi! :)
Auguste..es ar pāra gadus atpakaļ ar visādām ķīmiskām granuliņām aizrāvos..tik beigās neattapu,kāpēc skābenes aug pusmetrīgas ,bet gliemji aug dubultlieli!
Jau labu laiku cenšos izmantot tikai to ,ko var no dabas iegūt, nevis bodē nopirkt..un neesmu vīlusies ,ja visu gatavo pareizās proporcijās.
piiljuki. un tikai. Vistas arī labi ēd gliemežus. Ja ir tehniskās iespējas, tad muskuspīles ie visefektīvākais līdzeklis. Un tie nav tukši vārdi. Pats esmu ar to nodarbojies un visu zinu ne pēc nostāstiem. Ja kādu tas interesē nopietni, varu pastāstīt plašāk, jo gari runāt pa tukšo nav jēgas. ··· Ezis: Kā atbrīvoties no gliemežiem? lasīt visu diskusiju (29 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu