Ausis

ausis foto attēls

Ausis - jautājumi un diskusijas

Vācu aitu sunim sašķiebušās ausis (9)
Manam vilku-aitas kucēnam ir 3 mēneši, bet ausis tagad viņam ir sahkjiebushaas un šad tad pavisam jancīgi izskatās, zinu, ka viņa ausīm jāstāv taisni, vai tas ir tikai tāds dzīves posms un vēlāk viņam ausis stāvēs gaisā, kā tas pienākas?
Ja tas ir tīrasiņu vācu aitu šķirnes suns - nevajag satraukties, jo šiem suņiem ausis var nestāvēt kamēr notiek piena zobu maiņa, t.i., līdz 6 mēnešu vecumam. Nekādā gadījumā neklausi tam, ka sunim ausis jāsprauž ar knaģiem, ja stāvēs, tad arī stāvēs, kad pienāks laiks. Es jau 16 gadus nodarbojos ar šīs šķirnes suņu audzēšanu,tāpēc tici man. Ja pēc 6 mēnešiem ausis nestāv (protams tīrasiņu sunim), tad ir iesmērēts brāķis. Skaties kā stāv, ja sāk stāvēt ausu apakša, bet galiņi noļukuši pāri ausij, tad viss kārtībā. Ja pie pamatnes jau šķiebjas guļus, tad jāiet pie vetārsta. Pamēģini kad viņš guļ pasaukt, ja sadzirdot ausis viņš cenšas pacelt, tad viss normalizēsies. Man bija laika - pacēlās līdz 5 mēnešiem. Jāgriež nost! Cik atceros vilku sugas sunjiem lai ausis staveetu, bija nepieciehams. tas saspraust kopaa..paprasi kaada no sunju audzeeshans kantoriem! Bērni nav ausītes ņurkājuši un pluinījuši? Vilciņiem ļoti ausis jāuzmana.
Aizved droši vien pie vetārsta, viņš uzliks tādus ausīšu turētājus, izskatīsies smieklīgi, bet neko nevar darīt- skaistums prasa upurus!
:)))
··· Ausis: Vācu aitu sunim sašķiebušās ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Ausu ērcītes kaķim (8)
Paņēmām kaķēnu no lauku fermas. Laikam jau piedzimis ar ērcēm ausīs. Esam jau ilgstoši tīrījši ausis, pilinājuši zāles.. Vecajai kaķenei arī skaustā iepilinājām, bet tā neļaujās tīrīt ausis, lai gan līdz šim viņai tādas problēmas nebija 13 ...
ar vates kociņu, tīri ausi,nedēļas laika pazudīs,kā nebijis+ pilieni ausītē Arī paņēmu kādreiz kašķainu, ērčainu kaķēnu ar pūžņojošām actiņām. No ausu ērcītēm tikām pilnībā vaļā laikam kādā mēneša laikā, protams, ausis arī tīrot, ne tikai pilinot zāles. Daudz vates kociņu aizgāja. Paralēli arī regulāri mazgāju, jo bija arī blusains, pilināju acīs, jo actiņas pūžņoja. Par laimi - kaķis veselīgs, tagad n-tos gadus nekādas skādes nav bijušas ne ar ausīm, ne acīm, ne ādai. Manam minkānam arī bija tāda pati problēma. Gan pilinājām zāles, gan tīrījām, nekas nelīdzēja. Aizvedām pie cita daktera un viņš ieteica sprices. Kopā, ja nemaldos, bija trīs reizes, pa vienai spricei nedēļā. Bet sāpīgas gan, toties tagad ausis tīras. Ar vates kociņu jātīra sākumā katru otro dienu, vēlāk apm katru 5to dienu, apm mēnesi no vietas.
Tiem parazītiem vairošanās cikls esot 2 nedēļas.
Pēc tam ik pa laikam jāskatās vai tā šmuce ausīs nesāk atjaunoties.
Ja sāk, tad atkal tīra.
Savam siamietim lietoju otipax.uzreiz palīdzēja. ··· Ausis: Ausu ērcītes kaķim lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Ausu ērcīte kaķim (9)
Vai mājas kārtībā var kaķim dabūt ārā auss ērcītes?
...paņem parastu eļļu,kaut brolio,sērkociņš+vate,un ar šo eļļaino kociņu ņem un iztīri ausis,protams `vairākas dienas tas jādara.Un būs ausis kaķim kā jaunas...:))) Var, esmu to izārstējusi ar parasto cepamo eļļu, Riso laikam bija, neatceros. Tik katru dienu cītīgi jātīra, tā lai nesāp protams, bet vismaz vienu reizi dienā. var dabūt.aizej uz vetaptieku un nopērc speciālus pilienus.neko netīri,jo tas tikai kairina ausis un kaķis kasās,saplēš ausis līdz asinīm.Ausis iztīrīsies pašas,var maigi ar vatīti izslaucīt. Katru dienu ausis jaatiira un aptiekaa var nopirkt pilienus Fucidin, kas mazina niezi kakjim ausiis un tikai bik apaarstee probleemu. Vislabaakais ir aiziet pie veterinaaraarsta, tur kakjim iepotees vienu poti, kas paliidzees tikt no ausu eerciites valjaa. Pote buus jaatkaarto arii peec nedeeljas un nepiecieshamiibas gadiijumaa var buut, ka jaaveic arii treshaa pote. Labs ir firmas LEO līdzeklis, var nopirkt vetaptiekās, maksā gan ap 4-5 ls ··· Ausis: Ausu ērcīte kaķim lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Ko darīt lai pēc lidojuma nesāpētu ausis? (28)
ko darīt lai pēc lidojuma nesāpētu ausis?Kā novērst ausu aizlikumu.???Tas nav ciešami,lai priecātos par atkal redzēšanos ar ģimeni,draugiem,spēju vien just savas stulbās ausis.:(
lapsu_acis- tiešām zini ka tam cik ātri taisa nosēšanos ir tiešs sakars ar gaisa spiedienu salonā? Man līdz šim bija licies ka nekāds, jo lidmašīna tomēr ir HERMĒTISKA... :?

Žāvāšanās un košļene palīdz pie pacelšanās, jo tad samazina salonā spiedienu un tas palīdz "liekajam" gaisam tikt ārā no galvas. Deguna spiešana ciet un pūšana palīdz pie nolaišanās, jo tad salonā spiediens paliek lielāks, kamēr galvā retinājums, vot i vajag dabūt kompresiju. :D

Tomēr man domāt visa tā žāvāšanās un tml nepalīdz ja cilvēks vienkārši nepanes straujas spiediena maiņas. Zinu vairākus tādus un neskatoties ka ir daudz lidojuši un viskautko centušies darīt, tāpat nepalīdz. Nav vienkāršāk iedzert ibumetīnu vai vienkārši iedzert? ;)
Nu es parasti intensīvi kožļāju kožļeni...nedaudz palīdz man parasti pāriet pats no sevis :) Aiziet pie ārsta, jo varētu būt kāda ne pārāk veiksmīgi sadzijusi auss trauma... jaa,kaugumija ir ok,liidz.. ··· Ausis: Ko darīt lai pēc lidojuma ... lasīt visu diskusiju (28 atbildes) –»
rausis tāds kāds bija padomju laikā (22)
Kas atcerejas - krieviski saucās "korž" ? Specifiska garša - pateicoties mēdum ? Nezinu kāds komponents to garšu veidoja, varbūt kāda saimniece zina. Jaunajā laikā, kaut ko tam līdzīgu cepa Daugavpils maizes kombināts, rausis saucās ...
Interesanti, no kurienes rodas pieņēmumi, ka nebija mandeles un cepamā pulvera? Mandeles ir bijušas visos laikos, un kā cepamais pulveris vecajās receptēs visdrīzāk būs sastopams briežraga sāls (čut kaut kas cits, bet tik un tā darbojas kā mīklas irdinātājs). biezhi koržiki garshoja pec sodas. un bija vel tas Lenina kukas vai ka tas sauca. tur arii biezhi soda nebija izmaisiita, brr.
es pirku no kartainas miiklas, ar abolu zapti iekša, par 22 kapeikam. tie bija labi kafejniica pie viesniisas "Lielupe" Jelgava.
Autors prasa par bulochnajas korzhikiem, nevis tirgu. Taas ir nesavienojamas lietas. Turklaat korzhiki garshoja peec dranjkjiiga margariina, nevis mandeleem, kuru vispaar receptee nebija. Ātrākais būs info atrast krievu saitos. ´ korzhik ´ ja tika pēc Gost´a cepts, tad visā Savienībā bija līdzīgas receptūras. Jā,koržiks-zaldātu kūka. Skaidri manāms sarkasms... Pārāk nekāroju,vismaz pēc GOSTa receptes... Bet pumpermiķelis jā- iespēju etalons bija Saulkrastos ,astoņdesmitajos gados. Beķeris bija žīdiņš no Rīgas,kuram izdevās arī neatkārtojamas rožmaizītes. Šajos laikos tik sapņos ar tādām mielojos... ··· Ausis: rausis tāds kāds bija padomju ... lasīt visu diskusiju (22 atbildes) –»
Aizkrita ausis pēc lidojuma (9)
Pēc lidojuma aizkrita ausis, nu jau drīz bus 24h, bet vēl nenāk vaļā, sāku uztraukties vai nav jāskrien pie LORa. Agrāk lidoju, tādu problēmu nebija, tagad drusku sāpēja kakls, varbūt tas kā ietekmējis ... Kādas idejas?
Protams, ietekmē! Ausu labsajūtu ietekmē iesnains deguns un sāpošs kakls.
Var pamēģināt intensīvi košļāt vairākas košļājamās gumijas vienlaikus, kā arī ūdenslīdēju paņēmienu: degunu aizspied, aizturi elpu un pūt!
Man pēc Ķīnas brauciena uz mēnesi aizkrita auss. Izrādījās, ka es, muļķe tāda, biju iedzīvojusies vidusauss iekaisumā. Tas viss neliela mitruma dēļ, kas bijis ausīs...
liela varbūtība tie ir korķi, iesaku apmeklēt loru Vajag intensīvi pacelšanās un nolaišanās laika žāvāties, tas palīdz. Esmu pat iemanījies spiedienu izlīdzināt bez mutes atvēršanas, tā jau nākošā pakāpe ja var izteikties. Lidoju es bieži, tas no pieredzes. Agrāk mēģināju visādi, bet šis ir visefektīvākais līdzeklis un vairs nav problēmu ne ar ausu sāpēm, ne ciet krišanu. Un nav tur pie vainas iesnas, man viņas ir bieži un regulāri sezonas maiņas laikā. es sev korķis veiksmīgi izskaloju pats Ausis aizkrīt, ja ir iesnas. Stjuartes ar iesnām vispār nedrīkst strādāt. Parasti trešajā dienā pāriet, tā ka pacieties brīvdienas un domā pirmdien. ··· Ausis: Aizkrita ausis pēc lidojuma lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Ausis aizkritušas, spiediens (2)
Labdien! Man ir 16 gadi. Problēmas ar ausīm, problēmas sākās pirms mazliet vairāk kā 2 gadiem! Sākumā bija nepārtrauktas iesnas, tad no šīm iesnām sāka krist ciet ausis! Aizbraucu pie LORa, izrādījās, ka deguna starpsiena nav taisna! ...
jaaizaarste vispirms iekaisussie deguna dobumi (zaales, proceduuras) , un tad jaauztaisa operaacija, lai atbriivotu elpossanas kanaalus.(nav sarezzggiita, un nav saapiiga) Peec pusgada/gada pamazaam viss buus kaartibaa. Neiesaku vissus tos...degunaa puussamos, kuri pirmajaa briidii paliidz, bet peec tam paliek veel sliktaak. Bet var buut, ka katram cilvekam individuaali.
Un, jaa, pie daktera ir jaabrauc noteikti.Jo ssitaas lietas majaas apstaakllos...uz savu galvu nesadaktereet :(
Klausi, ko saka mamma, tētis un dakteri.... un nenāc pie svešiem, samaitātiem onkuļiem un tantēm padomu vaicāt - TĀĀĀĀĀDAS LIETAS VAR SAMĀCĪT..... ··· Ausis: Ausis aizkritušas, spiediens lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Auss iekaisums (4)
Man bija nieze ausīs. Pēc kāda laika labā auss aizkrita. Domāju, ka korķis, eju pie ārsta,bet nosūta pie lora, jo auss iekšā ļoti nesmuka. Aizbraucu, izskaloja, iesmērēja sarkanu kodīgu smēri, izrakstīja antibiotikas, pretalerģiskās kkādas ...
Pretalerģiskās antibiotikas? hmm.. kaut kas tāds nav dzirdēts.. bet, nu, ok.
Ausis ir saistītas ar redzi un degunu/aizdeguni - ja ir pārpūle redzei, maz miega, tad tas var uzpeldēt kā sūrstēšana ausīs.. līdzīgi ar iesnām - ja spēcīgi šņaukājies, tad spiediens ausīm var sagādāt iekaisumu.. tādēļ 1. lieto ārsta izrakstīto; 2. par ārsta uzrakstīto diagnozi apjautājies aptiekā farmaceitam, varbūt ko ieteiks, piemēram Otipax ausu pilienus; 3. atpūties, izgulies, nekādā gadījumā alko; 4. ja pirmdien joprojām ir simptomi, laidies atkal pie ārsta - nav joka lieta, jo var aiziet tālāk.. Vesļojies!
Vai ausu pilienus neizrakstīja? Antibiotikas dzer? Pa 3 dienām vajadzēja jau nomierināties. Paprasi ģimenes ārstam, lai nosūta uz analīzēm (pilu asins ainu). Kaut kādi makaroni tev tur uz tām sāpošajām ausīm sakarināti. Nemēdz būt "pretalerģiskas antibiotikas". Pamēģini paskaitīt Indijas Reiki vārdu ŠRAVAM, tā domāta kā ārsnieciskā bīdža labajai ausij. Visai galvai der bīdža AMRUM, bet sāpes varētu noņemt vārds RODŽAM. vienā piegājienā 108 x. Bet vispār domā par normālu doku. Ar galvu nav joki.Vēdiskā skaidrojumā, ja sāp auss, tad cilvēks nevēlas dzirdēt kādu nepatīkamu informāciju, ko saka kāds vīrietis(labā puse ir vīriešu puse). Lai veicas. Ja izmēģināsi manu piedāvājumu, par rezultātu uzraksti uz manu profilu. ··· Ausis: Auss iekaisums lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Ko darīt ,ja sāp auss? (12)
Ko darīt ,ja sāp auss? Pirmā palīdzība.
Sasildi kampareļļu, samērcē vatīti un iebāz ausī, tikai nepilini iekšā, tāpat vien, lai sildās. Tad vēl aptiekā ir pilieni pret ausu sāpēm. Bet vispār, ej labāk pie ārsta. /Jūtu līdzi!Zinu, ko nozīme šāpošas ausis - vaiiii!!!/ Iebāz ausī to smirdīgo augu, kuru pakustina, un šis mājās visas dzīvās radības nobeidz, bet zied skaistiem ziediem!

Vēl var alvejas lapiņu ieskrullēt!

Vai parastu vati, lai vējš nepūš iekšā!

Un duj pie ārsta, nav joki ar ausīm!
Iet pie ārsta jānopērk aptiekā ausu pilienu OTIPAX, tie jāpilina ausī iekšā, bet no ārpuses jāsasmērē ar `zvaigznīti`. un jātur siltu. Dzeguzes minētais smirdīgais augs ir pelargonija jeb ģerānija. Palīdz, tik tiešām. Bet, ja ilgi un dikti sāp, tad tiešām pie ārsta. ··· Ausis: Ko darīt ,ja sāp auss? lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
puspaka košļeņu mutē, košļā un būs ok Man līdzīga problēma - pēc lidojuma - viena auss 2 dienas, otra - pusparalizēta. Vārdi no lūpām jālasa un jūties kā amnēzijā....:) Nu, ja lieta nopietna un tiešām prasās rīcība, kā vecs akvalangists varu ieteikt: aizspiež degunu, un pūt gaisu laukā caur degunu :) aizspied degunu un pūt Norijot siekalas. ··· Ausis: Ka dabut vala ausis, ja ... lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu