Kā iemācīt sunim neriet?

Špics. Mājās mierīgs. Uz ielas pēc garastāvokļa, jeb izlases kārtā aprej cilvēkus. Vispār komandas apgūst diezgan viegli, sēdēt, gulēt,balsi... ķepu dod..

smooth      Zemāk saite uz interviju ar kinologu (suņu saimnieku treneri, kā viņš pats sevi dēvē). Būs vajadzīga pacietība, atrast precīzi interesējošo info, bet labā ziņa ir tāda, ka visa saruna no A līdz Z būs noderīga ikvienam, kam darīšana ar māj-mīluli
https://youtu.be/xfNGTPfAuK0

Viņam arī savs Youtube kanāls:
https://youtube.com/@obidog
2023-03-08 23:03

av2    2 Varbuut vairaak "jaaiet sabiedriibaa" ar to suni. Varbuut vinnam apniks...ar laiku, visus apriet. 2023-03-09 00:12

JurisK    1 Tāds viņam raksturs. Bet tā - suņi rejot no bailēm, kaut kas tais dažos cilvēkos viņam nepatīk. 2023-03-09 02:00

Lobo  2 8 Tikai ar personīgo piemēru. 2023-03-09 07:09

Katra  1 5 Šķirnes raksturojumā teikts "aizdomu pilns"😆 Kinologa padomu linku neatvēru, bet pa lielam visas dzīves mācības visi dzīvie organismi uztver ar pīrāga vai pātagas metodi. A davai ņemam šoreiz pīrāga metodi. Grib sākt riet, paceļam rokās, sakam "Nevar" un "bučojam" kamēr aizveras. Šāds suns paejot kādam laikam , kļūstot prātīgākam, sastopot aizdomīgu cilvēku (viņš smaržo pēc bailēm, piemēram ), vairs neries, bet tikai izteiksmīgi paskatīsies uz saimnieku , kur palika mans glāsts par to, ka nerēju? Nu, šajā vietā labam saimniekam būtu jāprotās.
Te jau cits komentētājs minēja bailes kā vienu no rējēja draiviem. Tad noņemam viņam tās bailes.
Minhenē reiz sastapu veci darba darīšanās , kuram bija milzīgs balts suns, (kuram iepatikos uzreiz, jo sasveicinājos arī ar viņu=suni). Šis suns bija iemācīts riet čukstus. Vecis tikai smējās, kad prasīju, kā. Vēl viņš teica , ka daudzus cilvēkus šāda riešanas metodika baida, jo atsedz ilkņus😆
2023-03-09 08:42

Drole    1 Pie komandas Guleet! esot gruuti riet... Veel varot iedreseet komandu Muti_ciet! - paarmainjus ar komandu Balsi! 2023-03-09 09:39

rabarbere    1 Nezinu, kā to iemācīt, kaut man ir suns, kas tikpat kā nerej. Rej tikai tad, kad jūtas apdraudēts, saskata, ko neparastu. Piemēram, sniegavīrus. Domāju, ka tieši mazie suņi ir vairāk uz riešanu, jo uz ielas novērots, ka visi tie sīkie kverkšķi uz mana vidēja izmēra suni rej tā, ka liekas, ka viņi ar sirdi tūlīt aizies, kaut manējais viņiem uzmanību vispār nepievērš.
Tā ka vēlu veiksmi, lai izdodas apmācīt! Un varbūt vērts aizdoties pie kāda kinologa, lai pamāca, kas un kā.
2023-03-09 11:48

DanaL  1 4 A nevar tā - nosēdet ar viņu kādas 3 dienas ielas malā, lai izrejas līdz riebumam un apklust uz visiem laikiem.
Šito novēroju pie vienas mājas - saimnieki paņēma kucēnu, viņš rēja uz visiem 3 dienas nonstopā, tad vēl kādu nedēļu izlases kārtībā un no tā laika redzēts ir, bet dzirdēts nav.
2023-03-09 12:12

Epifanija    1 Sunci vispār būtu jāmāca skaļi neuzvesties, jo apkārtējos tas var sākt tracināt, vienkārša komunikācija un disciplinēšanas, bez agresijas, bet ar iecietību, par labu uzvedību uzcienājot ar kādu kārumu! 2023-03-09 12:44

dabasmiilis  3 2 Bet varbūt viņš ir sabiedrisks suns un sveicina katru pretimnācēju!? Ekstravertais tips.

Var palīdzēt komandas krievu valodā, katrs dzīvnieks tās saprot - īsas un kodolīgas.
Var mēģināt viņu noriet, varbūt šamam pašam apniks, kad būs no malas paklausījies, kā tā riešana skan.
2023-03-09 14:52

dabasmiilis  3 1 Dīvaini tie ļautiņi - suns domāts mājas sargāšanai, tādēļ daba devusi viņam balsi... 2023-03-09 14:54

donKihots  4 2 Ir radiosētas, ultraskaņas sistēmas un vēl citi elektroniski izgudrojumi, kuri attur suni no riešanas un arī citiem nelāgiem ieradumiem. Vajag tikai pētīt piedāvājumus. 2023-03-09 16:27

Katra  1 1 T.i., zvēram pārkāpjot noteikumus , tam tiek sists ar elektrību vai radīta neciešama skaņa 2023-03-09 16:59

smooth    5 21:26 , esi "pavilcies" uz sliktāko no alternatīvām.. Protams, sev ērtāko! ..bet nabaga lopiņam - vis_traumatiskāko.
Noklausieties vispirms ieteiktajā linkā info, lai izprastu dzīvnieku uzvedību.
Jā - pamatā šādu uzvedību provocē tieši bailes. un tad, kad dzīvnieks ir nobijies, jūsu izvēle ir -
iedot viņam elektrošoku vai smadzenēm griezīgu - neciešamu skaņu.
Pamēģiniet iztēloties sevi salīdzināmā situācijā... - iztēlojieties situāciju, kurā jums būtu patiesi bailes - izjustu apdraudējumu paši sev vai sev svarīgākajiem personāžiem. Un tajā brīdī, kad jums jāmobilizē visus savus mentālos resursus, lai risinātu radušos situāciju, jūsu uzticības persona un labākais draugs (2 in 1), iebliež jums ar elektrošoku.... vai iepūš ultra spalgu, jums izcili pretīgu skaņu mega-fonā.
Nu "ĻOTI LABA" ideja!! Bet ja jūs nomoka nepārvaram vēlme savu radībiņu pārvērst par "traumētu dārzeni", - tad noteikti darāt tieši tā!!
2023-03-09 22:11

smooth      > 08:42 Katra, labāk tomēr to linku atver un noklausies gan.. tad sapratīsi, kādēļ Tevis minētais padoms ir "Lāča pakalpojums"..
Starp citu tā klēpī ņemšana tiek minēts kā viens no *ļoti biežiem* iemesliem, kas tieši ieradina mazizmēra sumīšus pie riešanas, kur to nu pavisam NEvajag..

Vienkārši papētiet ieteiktā resursa saturu.. tiešām!
2023-03-09 22:18

Katra    2 Man nav aktuāli , suns mīl cilvēkus. Un es te tikai spēlējos atšķirībā no varbūt kādiem citiem iem, kas PA par godu 3. sējumus izlasa😊👌 2023-03-09 22:32

Drole  1   " ..e-collars should not be used as a teaching device, but rather as an extension of your training by reinforcing prior knowledge. Handlers, like their dogs, often become collar-dependent to the point that they are unable to train or hunt without one. Somewhere down the line they lost that personal connection with their dog where the dog wanted to please its owner. Instead, the dog works to avoid pressure. Once that pressure abates, the corrected behaviors return."
https://projectupland.com/hunting-dogs/introducing-a-dog-to-an-e-collar-a-guide-to-collar-conditioni
ng-2/
2023-03-10 00:06

ruk  1 4 pirmais jautājums - kamdēļ vispār ņēmi suni ? Kam tev viņš vajadzēja ?
Izrādīties(jaunākais bembis nav kruts?) ? nopērc jaunāko bugatti/ koenigsegg / ...
Vēlies tēlot baigo pacanu ? Aizej uz profesionālo cīņu sportu.
Mājas sargāšanai ? Mūsdienās ir signalizācijas. Lētāk, drošāk, un nebūs klapatas, kad kādu sakodīs.

Ja gribējās kompanjonu, labu draugu - ok, saprotu kamdēļ suns. Tad nu jautājums - kāda tev pieredze ar suņiem ? lai cik tas banāli neizklausītos - jāsāk ar paklausīgākām sugām. un, pēc pieredzes teikšu - lai cik tas dīvani nebūtu, man ir izdevies savaldīt svešus suņus, ko neviens "savējais" nevar savaldīt. Gan apklusināt, gan likt apsēsties netrennētam sunim,gan "lūgt piedošanu".
Suns ir vilkveidīgais - bara dzīvnieks ar savu barvedi un stingri izteiktu hierarhiju. Kad ņem suni - saproti kāds tu esi, nevis kāds tu vēlies būt. Pirmām kārtām - kucēns mācīsies no tevis - ja izrādīsi nepatiku pret kādiem suņiem, cilvēkiem, mašīnām - arī kucēns iemācīsies to pašu nepatiku, (Gluži kā bērns no vecākiem).
Otrām kārtām - neņem sugu, kas raksturā ir pārāka par tevīm. Tev , ir jābūt pārākam. Tev ir jāiegūst suņa respekts. Nejauc ar bailēm. Ja ar jau ieteikto sodīšanu iedzīsi bailes , tad respektu teju neiespējami iegūt. Pie pirmās izdevības darīs podus. Tev ir jāpanāk , lai suns pie tevīm jūtas droši - nedrīksti pat zemapziņā baidīties no cilvēkiem - suņi galvenokārt sazinās ar mīmiku un ķermeņa valodu. "baiļu saošana" tādas vecu tantiņu muļķības vien ir. Ne reizi gadijies iekšēji būt "pārmīzušam jēgu" , bet uzvarēt cīņu ar trenētiem pitbulterjeriem - ar ķermeņa valodu un niansēm ( pašsaprotamu iemeslu dēļ gan neatklāšu, lai arī plaši zināmas lietas).
Tātad, sunim jājūtas pie tevīm drošībā - visādā ziņā. Gan fiziski, gan jāzin, ka nepametīsi, nenodosi ("nekrāpsi") , aprūpēsi, vajadzēs - uz rokām nēsāsi,kad būs apslimis. Aprūpēsi pušumus, traumas ( nepārvērtē savas spējas) - aizvedīsi pie vetārsta, kad va
2023-03-10 00:58

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu