Suņu barībā hormoni?

Ne mana suņu dāma, bet redzu viņu bieži. Saimniece stāsta, ka sunenītei ( čivava) pupiņi piebrieduši. Viņa to mēģina skaidrot ar barību.... kamēr suns bija mazs, nekā tāda nebija. Pirma viņa Royal Canin barību. Nu jau suns pārsniedzis 10 mēn. vecumu, pērk arī to pašu Royal Canin, vecumam atbilstošu... bet no sveramās pakas. Viņai aizdomas, ka varētu būt tur kaut kāds feilers....
Man gan šķiet ka varbūt saistās ar paša suņa hormonālo sistēmu... viņa aug, dabiskās norises arī mainās organismā...
MR sākās kādus 2 mēn.atpakaļ....(laikam). Bet bija problēma ar cīpslām / iespējams arī gūžām, bija laikam izmežģitas vai ´´izlekušas no savas vietas´´..... deva zāles kaut kādas - mutē pilināmas (iekaisuma mazinošas utt.)
Man šķita, ka varbūt tur kādā no medikamentiem iekšā vēl mazliet ir hormoni, ko izmanto, lai mazinātu sāpes locītavās .... kas varbūt deva papildus artavu šādai situācijai...? Saimniece saka, ka viņa jau pirms tam novērojusi tādu piebriedumu...
Vai varbūt tomēr arī ar barību kādam nācies saskarties, ka kaut kas tāds ir? :/ Negribās jau tā domāt...


Nedaudz nepareizi varbūt šad tad saimnieki dara, kad dod arī sunim kaut ko no ´´cilvēku ēdiena´´... te arī bija tā situācija, bet nu jau ārsts sarāja, un saimniece cenšas... klausīt :D

fargo (2018-10-02 13:45)    6 tūkstošiem(25-40k gadu vēsturnieki saka) suņi bija laimīgi ēst kaulus, skrimšļus, ādas, iekšas no medījuma pārpalikuma. un tā ir dabiskā canine barība, atliekas.
mēs kaķi pārstājām barot ar tiem pirkatiem sūdiem(excuse my french) un runcis sāka ēst visu gaļu, ko tam dod.
tā, it kā viss nostātos dabiski vietās atpakaļ.
neviena kraukšķa, nekā no tās drebeģeņas vairs. kaķim ir apetīte kāda nebija nekad. ēd visu gaļu, ko dod.
kad beidzām tos rūpnieciskos draņķus dot.
nav suņa man tagad. es varu pieņemt, ka efekts būtu līdzīgs. dzīvniekam dabiska pārtika.

valmierietis333 (2018-10-02 14:25)  1 2 100% pievienojos Fargo viedoklim!

-Cilvēkiem pašiem vajadzētu pāris gadus patestēt tos sūdus ,ko viņi pērk saviem mīluļiem , tad ne tikai pupi augs un iekšas bojāsies!

nazis (2018-10-02 14:26)    1 Suns zina, kas viņam jāēd. Reizēm zāli ēd. Ja grib ēst ābolus, tad ābolus, bet ne jau neierobežotā daudzumā, iesākumā pa 1 šķēlītei. Āboli arī ir suņa dabiskā pārtika - pat vilki ēd ābolus. Sausā barība un tikai sausā nevar būt normāla suņa barība. Šie šķirnes suņi ir jābaro bieži un limitēti, citādi tie pārēdīsies, tad būs vemšana/caureja un viss pārējais.

fargo (2018-10-02 14:34)    1 pamēģini. mazs vai nē, gēni varbūt saglabajušies ir.
es tev saku, kopš es pats sāku ēst tikai gaļu, es metu runcim, kas paliek un es pirmo reizi pa vairāk kā 10+ gadiem dzirdu, kā dzīvnieks ņurrā ēdot to, kas ir itkā grūti ēdams. viņš mrrr mrrr un tur khrum khrum. prieks klausīties. ne galīgi kašakam needama pārtika, bet tā, normāla. no šķiņķa tur visādi atgriezumi. zivju daļas. ēd ņurrājot. bet zero veikala muiņas.
pamēģini. redzēs, varbūt nostrādā arī ar tavu.

Drole (2018-10-02 14:51)      Labaak dot kaulus un galju (jeelu), nevis kjiimiju.

https://bullymax.com/raw-dog-food-guide/

un nebarot ar lielveikalu drazu

https://pawcastle.com/human-canine-digestive-system/

riebekle (2018-10-02 14:53)    2 Varbūt kucīte mazos gaida? Vai saimniece ir pilnīgi pārliecināta, ka sune nav sagrēkojusi ar kādu kavalieri?

eksim_braalis (2018-10-02 16:56)    1 ... jo salīdzinoši nesen arī sunene sākusi mantiņas mīcīt ar attiecīgajām kustībām....

Sunenei "viltus grūtniecība", ne barībā vaina. Vetārsta konsultācija... un viss atrisināsies.

AivarsN (2018-10-02 18:51)    2 Nepietiek ar to,ka cilvēki paši sevi indē ar nedabīgu,nepiemērotu pārtiku,vēl arī savus četrkājainos mīluļus,dēļ sava slinkuma un stulbuma,baro ar dažādiem barības surogātiem. Ražotāji un vetārsti jau iestāstīs nezin kādus brīnumus par mākslīgās barības un sintētisko vitamīnu apbrīnojamajām īpašībām,jo tas vairo viņu peļņu. Tieši tādas pašas pasakas stāsta arī ārsti un cilvēku pārtikas ražotāji,jo ja viņi teiks patiesību,tad zaudēs darbu un iztiku. Jeb kurai dzīvai radībai visveselīgākā un piemērotākā vienmēr būs dabīga pārtika,bez attīrīšanas,attaukošanas,mākslīgu sastāvdaļu pievienošanas un citām krāpnieciskām manipulācijām,dažādu krāpniecisku grupējumu vieglas peļņas gūšanai.

nedolce_negabana (2018-10-02 20:54)      Redz, ka ne vella tā nav. Manam sunim, ja ēd tikai suņu barību (gan konservus,gan sauso), ar vēderu viss kārtībā. Bet ja dod no cilvēku ēdiena kko, da jebko, biezpienu, desu, sviestmaizi, ļoti bieži sākas caureja. Kaulus vispār nepanes, ne kriksīti, uzreiz skrejamais! Kamēr to atkodām... Un pat nav nekāds šķirnenieks, labradora jauktenis...

valmierietis333 (2018-10-02 22:01)    2 Tātad suņu laiks!

20:54,
Atkarībā kāda desa , varbūt tur sīpoli,ķiploki,pipari ;
tā pat par sviestu - dabīgs sviests , vai augu tauku maisījums - parasti palmu eļļu slēpj zem augu maisījuma!
Vēl viens variants ,ka sunim vai nu iekšas sajātas vai garšas kārpiņas ar to suņu barību , kurā nez kādi sūdi iekšā , un tad var nepanest dabīgu ēdienu!

Cilvēki jau ar nav tālu no tā , retais zin īsta ēdiena garšu un smaržu !

AivarsN (2018-10-02 22:34)    2 Dažas māmiņas tikai šī iemesla dēļ,bērniņu jau zīdaiņa vecumā baro tikai ar mākslīgo pārtiku. Ar vēderiņu viss kārtībā,naktīs labi guļ. Tikai ja vien viņas zinātu,kādu patiesībā ļaunumu nodara savam bērniņam. Ar četrkājainajiem draugiem ir tāpat. Vajag mazliet painteresēties par dzīvnieku vajadzībām un dot veselīgu,sabalansētu ēdienu,nevis tikai to,kas pašam palicis pāri. Suns taču nav nekāda miskaste.

raudinja (2018-10-08 18:51)      Varbut kucitei ir viltus grutnieciba,, ta ari ir,pirms vai pec pirmas meklēšanās, un ta tas velkas ik reizi pirms vai pec nakamas meklesanas,,
/no manas dāmas pieredzes

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu