Kurmji.

Tā kā kurmji ir ierindoti pie bīstamiem grauzējiem-,kā īsti ir ? Ir viņi grauzēji vai nav?

Tessa      Kurmis ir tipisks racējdzīvnieks, kura organisms īpaši pielāgots dzīvei pazemē.

Ķermenis garens, cilindrisks, kompakts. Kakls īss. Galva slaida, mazliet saplacināta. Purns snuķveidā izstiepts, klāts ar taustes matiem, kustīgs. Nelielās ausis pilnīgi apslēptas apmatojumā; ausīm nav gliemežnīcu, tās apņem vien ādas pacēlumi, kas paredzēti dzirdes kanālu atveru noslēgšanai. Acis ļoti mazas, ievelkamas, apņemtas ar nekustīgiem, 0,5–1 mm gariem plakstiņiem, bez skropstām, pilnīgi apslēptas apmatojumā.
Atbilstoši starptautiski pieņemtajiem saīsinājumiem zobu formulā tiek norādīti četri zobu veidi: priekšzobi (I), ilkņi (C), priekšdzerokļi (P) un dzerokļi (M). Pirmais cipars aiz attiecīgā saīsinājuma norāda šādu zobu skaitu augšžoklī, aiz slīpsvītras otrais - apakšžoklī. Zvēru sugas kopējais zobu skaits aprēķināms, summu reizinot ar divi, jo formulā norāda zobu skaitu tikai vienā augšžokļa/apakšžokļa pusē.

racejs. google bans?

aroganis      Kurmis ir visēdājs, tāds pats kā meža cūka, bet mazāks

un vispār cilvēkam būtu jāiemācās sadzīvot ar dabu:)

dogville    1 Man shamie patiik:)...tagad arii viss daarzs vienos rakumos,feini,dziiviiba kuusaa:)

Turmas      Kurmji uzturās tur kur ir daudz naktsslieku. Ja kādam izdosies iznīdēt kurmjus, tad viņu vietā parasti parādās ūdensžurkas. Dabā tukša vieta nepastāv.

marselis      kurmji nav grauzeji-,
vini rok alas un iegust info.,

Parama      kurmis nav grauzējs. to, ko es audzēju, kurmji negrauž. skāde ir tā, ka pa kurmju alām pārvietojas ūdensžurkas, kurām tīri labi garšo mani tulpju, gladiolu u.c. sīpoli:(
Turmas, ko gvelz! ja nav kurmju, tad parādās zemesvēzis, kas ir kudi rijīgāks par ūdensžurku

non_grata      kurmis ir maza meža cūka!? jā un pitons, mērkaķis un papagailis ir labākie draugi

Turmas      Parama. Stāstu no pieredzes. Zemesvēži netika manīti. Tāpēc ari tos nepieminēju.;)

Parama      turmas, tu gribi teikt, ka tev ir tikai ūdensžurkas, bet kurmju nava??? /brīnās/

AivarsN      Mana piemājas zeme 2.5ha,starp paju sabiedrības noplicinātajiem un pesticīdiem piesārņotajiem laukiem,kurmjiem ir kā brīnišķīga oāze tuksneša vidū. Viņiem te jau pamatīga pārapdzīvotība,bet projām netiek,jo apkārtējos laukos nekāda dzīva radība nav sastopama kopš Padomju laikiem.Kā lai viņiem palīdz aizceļot?

_Krasula_      Kurmis ir zemes amfībija. Un kāpēc man nav kurmja bildes?...

mazaiss15      ..mana darza strada gan kurmji,gan zemesvezi, ezisi un reizem ari kads zalktis pie dikisa saulojas......labi ka vel suns sos dzena,bet pa nakti sie drosi...ir bijis ka uz ziemu ari zurkas grauzas pagraba,kad aboli staveja...

marselis      kurmji ir sapiga tema-,ari makontevam...
visiem tie nepatik-,it ipasi kad savs pagrabs izrakats
bet tos tur visi!

vellamaate      Ja šo mazo dzīvnieciņu pa daudz....viegli nav! Uzceļ visas saknītes iestādītajam un beigas tiem klāt,man to ar bija daudz,tieši zemenēs......nopirku tādas kapsulas,aizdedzini,iebāz viņu ala un tik skati,kur nāk dūmi lauka......vispar palīdzēja......aizgāja no zemenēm uz siltumnicu,liku kapsulas un ....tagad šivere vairākus gadus pa pļavu! Pavasarī ar grabeklīti visus rakumus nolīdzinu,zāle aug griezdamās!

vellamaate      Un vēl var.......ielikt pudeles kaklu,bet tā lai nav aizbiris ar zemi,saliec vairākos caurumos! viņi ir akli,bet reaģē uz skaņu,rokoties dzird...kautkas atskan un tai virzienā neiet,liek arī mazas dzirnaviņas,lai klabinās,vēja griežoties,kātu dziļāk zeme.

daugava19      Kurmīšiem ir ļoti skaisti kažociņi,apžēlosimies par mazajiem zemes racējiem! 2018-12-17

SmalkaisStils      kurmīši ir lieliski. smuki un eleganti racēji ! 2020-05-02 12:00

Līdzīgi jautājumi
Kurmju apkarošana zālienā (15 atbildes)Kurmis siltumnīcā (18 atbildes)Kā atbrīvoties no kurmjiem? (8 atbildes)Kā cīnīties ar kurmjiem? Help! (45 atbildes)
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu