Pundurtrušu turēšana

pundurtrusisRadusies nopietna interese par zvēriņa ieviešanu-ģimenē. Apskatot visus par un pret- nonāku pie secinājuma-par pundurtrusi.... Divu Zoo veikalu specu viedokļi pundurtruša uzturēšanā un `audzināšanā` ir uzklausīti... bet sakarā ar to, ka tie tomēr paliek viedokļi-saistīti ar peļņu un zvēra pārdošanu- jautāju jums - kādi par un pret pundurtruša turēšanai mazpilsētas (šad tad lauku) apstākļos, ja ģimenē ir mazs 4 gadīgs divkājainais...??? Paldies pal loģiskām atbildēm.!

_Martini_  2   Apgrauž neta un pagarinātāju vadus, biksēm apakšējās malas (ja paši vai viesi neuzmanās), vārdu sakot - kā jau grauzējs.
Būrī turēt... Nez, nepatīk man tāda doma, ta jau drīzāk zelta zivteles.

Lovetta  4 1 iemācīt trusim kko grūti. jātīra būris. nav no ljoti mīlīgajiem lopiņiem jo rokās nepatīk un nevar murkāt kā kaķi. kā pareizi atzīmēja martini-grauž visu,kam tiek klāt. es otrreiz nemūžam trusi mājās neņemtu.
parasts kaķis ir daudz vienkāršāk turams un sniedz daudz vairāk prieka. kopš speciālo konteineru un smiltiņu ieviešanas-tīrs un spodrs dzīvnieks.

babyjag  7 2 grauzēji mājās nes nabadzību. peles, truši, zaķi, degu, kāmīši u.c.

cilveex  4 1 Kads bernam tolks no pundurtruša? Kāpec ne sliekas? Klapatu mazāk, vismaz. Pērc sliekas.

Vislabākais mājdzīvnieks, pa manam, ir sunc. Nav noteikt liels jāņem.

ps.tieši tā pat nekad nesapratīšu(laikam) zivju turēšanu, ja vien cilvēks to neuztver kā 100% estētiku. Priekš kam cilvēkam bruņurupuči vai zivis?? Nesarpotu. Sunc var kļūt par visīstāko frendu, bet pundurtrusis??

Giny      Pundurtrusis nav prātīga doma, ja ir mazs bērns. Citādi - foršs dzīvnieciņš. Protams, ka jārēķinās, ka grauzīs visu, kas priekšā, un nav diez ko gudrs dzīvnieks (ar milzīgu pacietību gan var svarīgāko iemācīt!). Ja pirksiet zooveikalā, tad liela iespēja, ka trusis būs agresīvs. Ja trušu audzētavā, tad lielāka cerība, ka trusis būs mīlīgāks. Bet ar laiku arī agresīvu var pieradināt. Mans pundurtrusis ir ļoti tramīgs, tāpēc arī domāju, ka nav piemērots komplektācijā arī bērnu. Tad jau daudz labāk kaķis - ja nav alerģijas. Toties trusis ir lētāk uzturams (ja neskaita sagrauztos vadus, drēbes, somas,...) :)

marmorakaraliene  5   Trusis ir dumjš dzīvnieks un nav piemērots arī rotaļām...jo rotaļāties kā ar kaķi nav iespējams. Palaists brīvi staigāt pa dzīvokli, grauzīs visu aizsniedzamības robežās, ieskaitot vadus un vadiņus... Taisīs troksni, graužot būra dzelzs restes. Es neņemtu, izbaudīju šo truša turēšanas prieku, kad radiniece atstiepa savu trusi pansijā uz desmit dienām. Un vēl - tie punduri ilgi nedzīvo.

sorrell  2   manai ļoti tuvai radinieciei ar savajadzējās trusi, nu pilnīgi ģība no laimes, pirmās 2 dienas, tad saprata, ka izlaist pa dzīvokli nevar, to pašu augstākminēto vadu, jātur būrī, a tur dzīvnieks tik dirš un ēd...un smird..ar visu tīrīšanu...lai viņas laime būtu pilnīga, apgalvoju, ka ļoti mīlu trusīšus...it ipaši brūnajā mērcītē un ar kartupelīsiem, par to man vizmaz nelika to lopu pieskatīt, kamēr paši ceļoja...paldies Dievam atdeva uz laukiem beidzot...tagad paņēma kaķi, kurš patīk visiem, ari man:))

inito4ka  1 1 truši arī pa naktīm nedod mieru.....
naff laba ideja.

loollita    1 Par dzīvnieka turēšanu dzīvoklī...NEIESAKU! Mums bija trušu puika,bija samērā labs,iemācījās kārtoties pie kaķa kastītē,bet to vadu apskādēšana..:( taisni jābrīnas,kā viņu nenosita,tad vēl...viņam tas mūžš ir gaužam neliels:( bērns pierod,iemīl un ātri jāatvadas:9 viss atkarīgs no tā vai viņu pareizi audzināsiet un ja bērns vēl plūkās:( neņemiet gan! Būrī ja turēsiet,tad....vajag riktīgi lielu,veikala gaužam pa mazu!:( dzīvnieks tajos tiek spīdzināts! Gribat kādu dzīvnieciņu,ņemiet mazāku,teiksim žurciņu,ļoti pierod pie cilvēka,būri vajag mazu,var arī jūras cūciņu,bet arī tie...labi ja 5.gadi izvelk.

Giny  1 8 Te ir kaut kāds trušu nīdēju klubs! Labāk ieskaties draugos.lv domubiedru grupā "pundurtrušu fanklubs", tur ir ļoti daudz vērtīgas (un pozitīvas! :P) info par trušiem!

mezazemene  1   Man bija pundurtrusis,bet pēc 3 jiem gadiem aizgāja citos "graušanas" laukos. Es neteiktu ,ka biju ļoti sabēdājusies ,diemžēl. Ja gribi ,ka mājās viss ,izņemot lampu ,ir sagrauzts ,pērc tik nost!

cilveex      A tas, ka tas lopiņš nenositas no strāvas, tas man ir dziļš noslēpums. Varbūt kāds var apskaidrot? Man vairākus gadus bija šinšillas(ne divas un ne trīs, jo tie lopiņi vairojas kā prusaki), tad VISS mājā ir sagrauzts, vadu manā "laboratorijā" ir "tjma/tjmuščaja" un tika pārgrauzti parastie elektrības vadi kā tādi gardi burkāni. Kā tie lopi nenositās, es to nesaprotu.
Nē, es atradu vienu(diemzēl visfeināko no tiem grauzējiem) beigtu vados, bet viņs, nabadziņš bija pakāries vados un kaut kādā veidā pamanījās sev nolaust sprandu. Bet nevis nositusies no strāvas. Dīvaini...

vnk_jauka      man bija divi...un vēl kaķis :) vienu atdāvinājām (nu ļoooooti auglīgi dzīvnieciņi), bet ar vienu mums problēmas bija nulle - tīrīgs, neko negrauza, nāca mīļoties. Bet ļoti maz dzīvo...:(

joens      No grauzējiem man ļoti patīk šinšilas, tomēr nedomāju, ka pēc tikšanas kampienā 4-gadniekam, zvēriņš būs vairs dzīvotājs. Pats inteliģentākais grauzējs laikam ir žurka, priekš šī sīča gan par agru, ap skolas laiku var iegādāt. Tagad viņam der kāds liels, pūkains un bezgalpacietīgs suncis (ņufs, piemēram). Kaķis ir ņurcāms, bet man kaķīša žēl, kaut it kā nekas slikts normālos apstākļos viņam pēc 4-gadnieku eksekūcijām nenotiek, tomēr ekstremālākus gadījumus izslēgt nevar, ja mincis lielāks, tad bērnam kāds skrāpējums, ja mazs kaķēntiņš, var arī bez acs šamais palikt. Uz trusi ir forši pāris minūtes paskatīties, kā šis slinki paļepato, bet visos citos variantos arī es dodu priekšroku variantam ar mērcīti un kartupeļiem (vienas no jaukākajām bērnības atmiņām).

Bibine      .... :) AUDZĒT un AUDZINĀT ir divas dažādas darbības. DZĪVNIEKUS neaudzina, bet tikai audzē (vai jebšu nobaro ).
Ja trusītim būs dota liela vaļa mājās/dzīvoklī, tad nu gatavojaties uz viņa nešpetnām izdarībām !
p.s. Galvenais mazo pundurtrusi apmācīt, kā pareizi apmīļot dzīvnieku, lai nesamīlē tā, ka vairs neelpo ( ir nācies noklausīties kolēģu stāstītos gadījumus ).
Pāris gadus atpakaļ kādai omītei bija labāka ideja ienākusi galvā, nopirka mazdēlam 5 cālīšus - rezultāts gan bija bēdīgs. Līdz olām netika !

JurisK  1   Trusis ir vien no stulbākajiem un neinteresantākajiem mājdzīvniekiem, īpaši, ja paredzēts turēt dzīvoklī. Tad jau labāk kādu jūrascūku, vai vēl labāk - adoptēt no pagalma kaķēnu. Pie tam spiru birdināšana pa visu dzīvokli - kaifs neaprakstāms lasot tās kopā:)) Man gan truša mājās nav, stāstu paziņu pieredzi.

ainiite    1 LLoti mīļš un gudrs dzīvnieciņš,kārtīgs.Jau 5.gadi,kluss,pretī nerunā.Vadus vajag nosleept.Pats nāk mīļloties,arii būrī sēžot liek deguntinnu pie malinnas ,lai mīlļo.Ekonomisks uztura ziņā,ja pieejama zāle. 2011-05-15

kino56    1 seit laikam visi necies pundurtrušus.es samainiju jurascucinu pret trusi un ideali sadzivo ar berniem(6un3gadi)un ari niknaijai kakenei cienijams pretinieks 2013-12-15

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu